MOL167: UTE-Csíkszereda 4:1

Eljött a nagy nap, a Winter Classic Hoki Buli! Tényleg nagy felhajtás volt, ünnepre készülhettünk. Nagyon sok újpesti jött ki, sokkal több szurker, mint azt a Megyeri úton megszokhattuk. Hideg volt, (mi legyen decemberben szabad téren), a sör sem esett igazán jól (hideg van decemberben szabad téren), de a hangulat fesztiválos volt. Sokan jöttünk, jól akartuk érezni magunkat. Mindehhez elvárt „tartozék” volt a Csíkszereda elleni győzelem.
A szabadtéri pályán a lelátók eléggé messze voltak a játéktértől, és nem is voltunk elég magasan, így a látási viszonyok sehol sem voltak a megszokotthoz képest. Így ha valamelyik leírás nem pontos, azt a rálátás hiányára foghatom.

WINTER CLASSIC:
UTE - Sport Club Csíkszereda 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)   -  Eseménynapló

Városligeti Műjégpálya, 2000 néző, vezette: Haszonits M., Németh M., Kókai M., Soltész Á.

UTE: Sila - Gröschl, Hegyi Á. 1, Csanyi 1, Hebar 1(1), Ropret (2) - Kiss D., Huba, Virág T., Pápa 1, Tóth G. - Nagy N. (1), Kovács A., Benk, Nemes, Frolik (1) - Nagy R., Dósa, Dömötör, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Sport Club Csíkszereda: Onodi - Wood (1), János, Antal Zs. 1, Valchar (1), Farkas T. - Orbán Sz., Korenko, Péter R., Solarev, Campbell - Papp Sz., Gecse, Moldován, Molnár Z., Bíró T. - Bors, Salló, Antal N., Egyed R., Rokaly. Edző: Gudas Leo, Hozó Levente

Lövések: 44 ill. 29 (14:8, 15:12, 15:9)

Jobban nem is kezdődhetett volna a találkozó. Az UTE egyből támadott – ahogy a Fehérvár és a Galac ellen megszokhattuk, és 34 másodperc elteltével jobbról Csanyihoz került a korog, akitől a már ismert kapáslövő mozdulatot láttuk, 1:0. Tehát az alaphang megvan, folyt. köv! A lelátóról felszállott a lila köd, először azt hittük, ezért állították meg a bírák a játékot, de kiderült: a palánk fölötti plexit kellett szerelni. Az 5-6 perc kényszerszünet mintha megtörte volna az Újpest lendületét. Kijött a Csíkszereda, Sila a 7. percben mutatta meg először tudását. A 9. percben Gröschl nyúlt ki a plexi helyén, most hosszú szünet következett, míg végre összerakták a pályát. 10 perc játék ment le fél óra alatt. A sok szünet a csíkiaknak jött jól. Kijöttek, támadtak, lőttek, oda lett az Újpest lendületes erőszakos támadójátéka. Örülhetünk, hogy az 53 percig tartó első 20 perc után vezettünk.

Az Újpest továbbra sem talált magára. A vendégcsapat egyre-másra alakította ki a helyzeteket, a lilák olyan játékot mutattak, amilyet szerencsére elég régen láttunk. Szilassy edzőnek nagyon nem tetszett a helyzet, már a 26. percben időt kért. Sajnos hiába, nem változott a játékunk. Sőt, a 33. percben egyenlített a Szereda, amikor Woods balhátvédes bombájába Antal Zs. ért bele egy kicsit, a korong így a jobb sarok mellé helyett a bal sarok felé vette az irányt, 1:1. A Műjég egy tulajdonsága megint csak rosszul jött az Újpestnek. Mivel a jég itt nem elég vastag, a kaput csak a régi módon, a kis vaspöckök rögzítették. Így a kapuk rendszeresen elmozdultak, gyakran kellett helyre tenni, és „gyógyítani” a kaput tartó furatokat. Ez mind játékmegszakítást hozott, képtelenek voltunk visszatalálni a győztes ritmusba. A harmad végére a játékot illetőleg kezdtünk megijedni: jó a Csík, rossz az Újpest. A táblázat pont ellenkező játékot jelzett előre…

A szünetben (valószínű) az edzők fel tudták rázni az újpesti csapatot. Próbáltuk játszani azt a határozott játékot, a letámadást, a pörgést, a szép megoldásokat, amelyek az eddigi sikeres szereplést hozták. De X-re álltunk, és ez az állás a Szeredából is a legjobbat hozta ki. Hullámzott a játék, akció itt, lövés ott. A 46. percben mondjuk úgy, jószívűen jutottunk emberelőnyhöz. A támadásnál a jobboldali lövő pozíciójában helyezkedő Hebar kapott átadást, kapáslövését csak a háló állította meg, 2:1, végre vezettünk! Ekkor már egyre jobban látszott, hogy feljött az Újpest.
Szabadtéren a 3. harmad 10. percében térfelet cserének a csapatot. Hát ez most 51:40-nél sikerült. Hiába, manapság a hoki teremsport, könnyű elfeledkezni erről a szabálytól! Az 54. percben Pápa Márton már a tulsó kapuba talált be, egy kapu mögül visszatett korongot közelről kotort be, 3:1. Az 57. percben a Csíkszereda emberelőnyben lehozta a kapust is, hátha bejön a csoda (a gól), de nem jött össze, Hegyi a védőharmadból lőtte a végeredményt, 4:1.
A jó hangulat, a szurkolás végig megvolt a nézőtéren. A mag nem izgult, csak szurkolt és jól érezte magát. A csapatot a sok játékszünet nagyon megzavarta, hosszú időre szétesett a játék. De minden jó, ha a vége jó, a győzelem meglett, a nézők jó érzésekkel indulhattak haza.  És vasárnap következik az Újévi Derbi!

Szilassy Zoltán: “Az első harmadban úgy dolgoztunk, ahogy kell, és ahogy azt el is vártuk a játékosoktól, majd a második harmadra egyfajta fesztiválhangulat lett úrrá a játékosokon. Rettentő gyengék voltunk ebben a szakaszban, többen közönségkorcsolyázást mutattak be, muszáj volt kikérnem az időmet, hogy helyretegyem a játékosokat. Egy kicsit feljavultunk, de végül mégis a szeredaiak szereztek gólt. A harmadik harmadban aztán újra elkezdtünk dolgozni, és két remek egyéni alakítással kétgólos vezetést szereztünk. A Csíkszereda nagyon jól küzdött, hajtós csapat ellen értékes győzelmet arattunk és fontos három pontot szereztünk.”

Leo Gudas, Csíkszereda: “Nagyon örülök, hogy a két nappal ezelőtti meccshez képest ennyit javult a csapat játéka. Az első harmad nem a miénk volt, de a másodikban sikerült kiegyenlítenünk, sok helyzetünk is volt, jól ment a játék. Sajnos túl sok kiállítást szedtünk össze, és ez megbosszulta magát, egy ilyen helyzet során az ellenfelünk visszavette a vezetést, amelyet már meg is tartott a lefújásig. Nagyon szép környezetben játszottunk, a szabadtéri meccs a fiatalkoromra emlékeztetett, akkor még mi is gyakran játszottunk nyitott pályákon, bár közel sem ennyi néző előtt.”