Visegrád Kupa: UTE-Zilina 1:2 hu.

Az idei előidény a most kitalált szlovák-magyar Visegrád Kupa! Két edzőmeccs után az Újpest négy kupameccset játszik szlovák Extraligás csapatokkal – jól hangzik! Az idei első hazai mérkőzésen a Zilina együttese jött a Megyeri útra. Ezúttal (ha az erőviszonyokkal kalkulálunk) nem számítunk győzelemre. De azért jöttünk meccsre, hogy újpesti győzelmet lássunk!
Jöttek is a nézők! Már hiányzott a hoki, erős ellenféllel játszik az Újpest. És egy nyárvégi hokimeccsnek külön varázsa van: szünetekben a csarnokon kívül melegedhetünk fel!

A vendégeknél két ismerőst is felfedezhettünk: Az ifjú Jurásko #21 annak idején (2005-2007) két idényt is lehúzott nálunk, remek védőjátékára ma is emlékezhetünk. És a másodedző Skorvanek is hátvédeskedett Újpesten.

(2017.08.22) VIS 6:
 UTE – MsHK Zilina  1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1) hu. - Eseménynapló

Megyeri út, 350 néző, vezette: Kincses G. Mayer G.,  Váczi D., Soltész Á.
UTE: Sila – Kiss D. 1, Huba, Benk, Cseter (1), Ropret – Varga A. Hegyi Á., Becze T., Sikorcin, Sági M., - Nagy N., Nagy R., Schmál, Nemes, Pápa M., - Dósa, Roczanov, Turbucz, Pichler Á. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

UTE-MsHK Zilina: Mikolás – Hatala, Mikus (1), Handlovsky, Pitt, Klimenta (1) – Jurasko, Roman, Jurík, Huzevka, Svihálek – Melisko, Poulin 1, Holovic, Konecny, Stupka 1 – Vyskoc, Mendrey, Rogon, Ondrus, Vána. Edző: Milan Jančuška, Stanislav Škorvánek

13:36 – 1:0 Kiss D. (Cseter) - ee
27:48 – 1:1 Poulin (Klimenta)
62:02 – 1:2 Stupka (Mikus) – ee

Kiállítás: 12 perc ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Konecny) +  végleges fegyelmi (Konecny)
Lövések: 28 ill 33 (10:11, 8:9, 10:11, 0:2)

Már az első perctől élénk mérkőzést láttunk. Nem volt tapogatózás, nem volt lazsálás, mindkét oldal jól belevágott! Először a lilák támadtak, aztán feljöttek a vendégek. A játék nem magyaros volt. Gyors passzok, kemény védekezés volt a játék jellemzője mindkét oldalon. Az Újpest az előző idényben kisebb tempóban, kidolgozottabb passzjátékkal támadott, de ma gyorsabb játékra volt szükség és lehetőség. A 6. percben kettős emberelőnyben támadhattunk 76 másodpercig, de csak lövésekig jutottunk – Hegyi lövése volt a legjobb - de gólig nem jutott. A harmad közepén nagyon feljött a Zilina, teljesen beszorult az Újpest, de jó védekezéssel és jó Silával tiszta maradt az újpesti kapu. A 14. percben a vendégcsapat kapitánya, Konecny kapott 2+2 percet, amit addig sérelmezett, amíg ki nem zavarták a pályáról. Egy CSK-nak legyen némi önfegyelme! Az Újpest góllal büntette a fegyelmezetlenséget, egy ügyes összjáték után Cseter jobbról passzolt a középen támadó Kiss Dánielnek, aki a hálóba lőtt, 1:0! (video: 26:50) Ilyen egyszerű boldogságot hozni a nézőknek! A 17. percben Sila bravúrral védte Vána lövését, amit egy szép zsolnai támadás végén eresztett el. A harmad végén ismét kettőselőnyben mehetett az Újpest – ezúttal sikertelenül. A harmad végén beszorította a hazaiakat a sárgamezes Zilina, de maradt a hazai vezetés.
A közönség gyakorolgatta a szurkolást. Úgy mondanám: hangoltak, gyakoroltak az idényre.

A jó meccs folytatódott. A védelmek jól működtek, a kapusoknak kevés, de nehéz lövések jutottak. A védelmek mindkét oldalon elrontották a csatárok átadásait, belepiszkáltak a jó átadásokba, nem lehetett tisztán lőni. Mindkét csapat hasonlóan működött. A 28. percben Poulin lépett meg, lövését védte Sila. Íde két pillanat múlva korong visszakerült balról Poulinhoz, aki ezúttal a jobb sarokba lőtt, 1:1. (video, 1:04:04) A 34. percben Huzevka felsőkapvasat lőtt. Beszorultunk, de amikor kijöttünk, Sági bemutatott Megy egészen remek cselt, de a lövés nem ment be, ahogy egy Dósa-Turbucz villamás sem hozott gólt.
Nagyon feljavult a Zilina, többször egykapuztak, de a védekezés és Sila segítettek. A döntetlen igazságos állás.

Benk kapu előtti kavarása egy fekvő pozícióból leadott lövést hozott, gólt nem. Hatalmas harc alakult ki, hiszen gól lesz még, de hogy hol? A 47. percben Sila kétszer is nagyot védett. A Zsolna többet támadott, de az Újpest néhány szép támadást, jó lövést mutatott be. A 49. prvben előnyben támadtak a szlovákok, de koncentrált, fegyelmezett védekezéssel és Silával kivédekeztük. Az utolsó néhány percre beindult az „Alé alé Újpestért alé” monoton, de hatásos dal, vagy 4 percig folyamatosan. A csapat tartotta magát, próbálkozott, és megszerzett egy pontot.

Hosszabbítás
A 3-3as játékban mi támadtunk, amikor egy vendégjátékos kilépett. Két védőnk üldözte. Le is szerelték, de faultot sípolt a bíró – nálam nem volt szabálytalanság, de mindenki nézze meg és döntse el maga (video: 2:15:00). A kiállítás ezúttal beállítás volt, a vendégek 4 a 3 ellen támadtak és győztek: Mikus lövésébe Stupka ért bele,1:2.

Mindent összevetve egy nagyon jó, nem idényelejei meccset láttunk. A vendégek egy kicsit jobbak voltak, az UTE egy pontra mindenképpen rászolgált. De ami fontosabb: ma úgy láttam, hogy erős Újpest lesz az idei!