HK Poprad – UTE  4:2 (1:2, 2:0, 1:0)  - Eseménynapló

HK PopradCorbeil – Ježek, Ignatov, König, Brejčák D. (1), Zadražil, Šterbák, Dinda, Rusina – Spilar, Heizer, Abdul – Štrauch 1(1), Mlynarovič 2, Svitana 1(3) – Bondra, Lichanec, Bogoslovskij – Mašlonka, Matej Paločko, Kroták. Edző: Marcel Ozmiák

UTE: Ágoston – Kiss D., Huba, Benk, Cseter 1, Ropret (1) – Varga A. Hegyi Á., Becze T. 1, Sikorcin, Sági M. - Nagy N., (1) Nagy R., Schmál, Nemes, Turbucz - Pichler Á., Roczanov, Pápa M., Dósa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

19:17 – 1:2 Mlynarovič (Svitana, Štrauch)
33:15  2:2 Štrauch (Svitana) - ee
39:20 – 3:2 Mlynarovič (Brecjak D., Svitana) - ee
59:41  4:2 Svitana - kapus nélkül

Kiállítás: 12 perc ill. 14 perc + 5 perc (Becze) + 20 perc fegyelmi (Becze)

Már a harmadik percben vezetést szerzett az Újpest! Emberelőnyben felálltunk, Becze a jobboldali bedobókörből lött félmagasan a  rövid oldalra, 0:1! A kapus kissé elnézte a lövést. A továbbiakban is inkább az Újpest támadott, és a 10. percben már a második újpesti gól következett! Felálltunk egyenlő létszámban, Ropret lövése kipattant a kapusról Cseter érkezett, egy csellel becsapta Corbeilt, és a már üres kapuba lőtt, 0:2! A 18. percben egy összecsapás után Ropret térdét fájlalva kiállt. A harmad végén a Poprád beszorította a lilákat, és egy kavarodás végén Mlynarovič begyömöszölte a korongot, 1:2.
Az első harmadban nagyszerűen játszott az Újpest, jobban mint az Zsolna elleni hazai találkozón.

Változatos, jó meccset játszunk, amikor öten voltunk a jégen, talán jobb is volt az Újpest! A 29. percben kettős emberhátrányba kerültek a lilák, de hősiesen kivédekezték a srácok! A következő hátrányt már nem sikerült. A 34. percben egy kékvonalas lövésbe Štrauch pattintott  bele. 2:2A két perccel később újabb veszteség: Nagy N sérült le, a bordáit fájlalta, ő is kiállt. A következő emberelőnyből fordított a Poprád. Egy másodperccel a bünti letelte előtt Mlynarovič volt eredményes megint, gyömöszölős góllal 3:2.
Kár volt a sok kisbüntetésért, emberelőnyős gólokkal fordítottak a hazaiak. Aggódhatunk, hogy milyen súlyos két légiósunk sérülése. A játékban hozzuk a szintet, bármilyen végeredmény lehetséges!

Visszavett az iramból az Újpest, de azért voltak lehetőségeink. Sikorcin, Varga A., majd Becze volt veszélyes. Az 50. percben megint kettős hátrányba került a csapat, de megtúsztuk. Az 53. percben Becze ütközött, a vállától vérzett az szlovák játékos, az 5+20 ezért jár. Az egyenlítés nem ment, így a végén kapus nélkül próbálkozott az Újpest, de egy rossz átadás után Svitana sétált gólig, 4:2
Végig meccsben voltunk. A mai nem egy idényeleji összecsapás volt! Játékban, hajtásban, lelkesedésben, harcosságban, kapusteljesítményben teljesen készen áll az újpesti  csapat az idényre!
Vasárnap Érsekújváron játszik a UTE. Reméljük, a mai harcokban megsérültek is jégen lehetnek!

Laszip Gábor telefonos tudósítása alapján LS.