MOL155: Titánok-UTE 2:1 hu.

Vasárnapi és szerdai ellenfelünk a Volán, azaz a Fehérvári Titánok nem fut jó sorozatot. Szombaton a HK Beograd 2:1 re győzött hosszabbításban Fehérváron. A szerb csapat egy nappal korábban a kétszeres bajnok Miskolcot verte idegenben 5:3-ra, ilyen szempontból nem meglepetés az eredmény. A Titánoknak kapaszkodniuk kell, hogy rájátszást jelentő helyen maradjanak. Vasárnap Fehérváron 17:30-kor játszik a két csapat, szerdán Magyar Kupa meccsen a Megyeri úton.
Az Újpestnek az ezerszer említett dolgokat kell észben tartani: egyrészt mindig a következő meccsre kell koncentrálni, továbbá az ellenfelet tisztelni kell, a gyengébben szereplőt sem szabad félvállról venni. Ha csapatunk figyel ezekre az alapszabályokra, nem lehet baj!

***

Az Újpest felállása erősen a betegségek és sérülések függvénye volt. Turbucz és Pichler mellett ma nem tudott játszani Sikorcin, Frolik Virág T. és Pápa sem – ez hat hiányzó csatár. Visszatérőnk is volt, Nagy Richárd személyében. Mi a dobogón akár az első helyért hajtunk, a hazaiak 8-ba kerülése sem biztos. Győzelemben reménykedtünk. A csapatot annyi szurkoló kísérte el Fehérvárra, mint az utóbbi 5-6 éve egyszer sem.

Fehérvári Titánok - UTE 2:1 hu. (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)   -  Eseménynapló

Székesfehérvár, 404 néző, vezette: Gangel L., Vas M., Váczi D., Árkovics G.

UTE: Scola - Imre (1), Reiter A., Varga B., Szász, Balogh - Korbuly, Láday T., Kocsis 1(1), Hamvai, Mazzag - Krogh 1, Szabó B., Just, Pillók (1), Vizi - Prácser, Takács, Erdei, Sofron Á., Tóth R. Edző: Kóger István, Hegyi Ádám Zoltán

Fehérvári Titánok: Sila - Nagy R., Hegyi Á., Dósa, Dömötör, Tóth G. - Kiss D., Huba, Csanyi 1, Hebar (1), Ropret (1) - Nagy N., Kovács A., Nemes, Gröschl, Benk - Pokornyi, Szalma. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Gólok:
14:35 - 1:0 Kocsis (Imre)
44:26 - 1:1 Csanyi (Ropret, Hebar) - ee
62:01 - 2:1 Krogh (Pillók, Kocsis)

Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Hegyi Á.)
Lövések: 24 ill. 31 (12:4, 4:16, 7:9, 1:2)

I. harmad
Az első pár perc a hazaiaké volt. Varga B. elől nagyon nehezen, két jégen fekvő védő tudott csak menteni. A hazaiak hozták a mozgékony, erőszakos stílusukat, sokat mozogtak, ütköztek, nyomtak. A 13. percben Sila Kocsis lövését bravúros spárgával hárította. Ezután végre beindult az Újpest, sikerült előre tolni a játékot, de a 15. percben ráfizettünk. Kocsis a baloldalról cselezte végig magát a kapuig, lövése az elvárt (Sila) bal sarok helyett a kapu jobboldalába surrant, 1:0. A gól után Krogh 101%-s lehetőséget hibázott, kapusunk kimozdult, a hátvéd a gyakorlatilag üres kapu előtt ellőtt keresztbe. Hú...
Az első harmadot nagyon elszúrtuk. A 12:4-es lövési arány mindent elmond.

II. harmad
Az Újpest összeszedte magát. Scola kapott több lehetőséget, hogy bizonyítsa formáját. Hát megmutatta: remekül dolgozott. Csanyi, Benk, majd ismét Csanyi lőtt, de a fehérvári kapus mindent fogott. Amikor végre előnyhöz jutottunk, megcsináltuk a lehetőségeket, de Nagy N. megmozdulása után a hangszórókban felhangzott az undorító gúnyos kacaj, ami a vendégcsapat kiállítását jelzi. Oda lett az előny, aztán emberhátrányban nem nagyon tudtunk gólt lőni. A kimaradt újpesti helyzeteket sorolhatnám, de a harmad jellemzője az volt, hogy eljutottunk a kapusig, de a kapuig nem. A meccs továbbra is nyílt, 40 perc után nem lehetett megjósolni a győztest.

III. harmad
Emberelőnyből végre sikerült a gól! Az 45. percben Ropret balról a középen helyezkedő Csanyihoz adott, aki egyből kapuba lőtt, 1:1. Akkor mindent bele! A szurkolókra nem lehetett panasz, szinte végig szóltak a dalok – köztük sok kimondottan focista nóta is. Az újpesti előnyt sok melóval kivédekezték a hazaiak. Az 50. percben Hamvai közeli lövését fogta Sila – nagy bravúr! Az 54. percben Hebar ijesztette meg a lilákat, egy ütközés letaglózta a csatárt, nehezen tért magához annyira, hogy letámogassák a jégről. De szerencsére meggyógyult, vissza tudott jönni. Az Újpest hajtott, nagyon nem akartuk a hosszabbítást, de újabb gól híján  a túlóra következett.

Hosszabbítás

Az idétlen 3 a 3 elleni játékban Huba helyzete kimaradt, az ellenakciót kivédekeztük. Aztán a következő újpesti támadásnál az alapvonalon túl egyik játékosunk elesett, így a Fehérvár három a kettőben támadhatott, ebből Krogh gólt lőtt, 2:1.
Egy pontunk lett, kettő elveszett. Csapatunk támadójátéka gyengébb volt, mint korábban megszokhattuk.
"Akárhogy volt, akárhogy lesz, Mi mindig itt leszünk..."
szólt a szurkolói nóta. És ez így helyes. Ma nem sikerült a győzelem, pedig meglehetett volna. A Fehérvár megdolgozott a szerencséjéért. Szerdán Újpesten Magyar Kupa meccsen következik a visszavágó.
L
S

Kóger István: "Jól játszott a csapat, megérdemelt két pontot tudtunk begyűjteni. Az Újpestnek is voltak periódusai, amikor fölénk tudtak kerekedni, de nálunk Alex Scola nagyon jó teljesítménnyel a kritikus pillanatokban meccsben tartotta a csapatot. A fiúk sokat dolgoztak, és fegyelmezetten harcoltak, érdekes és megfejtendő, hogy miért tudnak sokkal jobb csapat ellen jobban játszani, mint például a Belgrád ellen szombaton."

Szilassy Zoltán: "Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után, mert az első harmadban rettenetesen rosszul játszottunk, nem voltunk a pályán, az ellenfél lőtt is egy gólt. Utána viszont a második és a harmadik játékrészben nem voltam elégedetlen, mivel nagyon komolyan dolgoztunk, és sok helyzetet alakítottunk ki. Az első harmadunk lustasága okozta a két pont elvesztését, kicsivel határozottabbnak kell lennünk a kapu előtt, és a kipattanó korongokat meg kell becsülnünk!"