EL: UTE-DAB 3:1

Fotó: Szombati A.
Lassan jöttünk össze az első hazai bajnokira. Először azt gondoltam, a tévéközvetítés miatt alakul így, de aztán sorra érkezgettek a kezdés után is a nézők, végül egész sokan  lettünk. A korongot kedves szurkolótársunk, Szatmári Andi dobta be, elindítva az első Megyeri úti ERSTE Liga meccset.

(2017.09.11) EL 24:
UTE – Dunaújvárosi Acélbikák 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - eseménynapló2

Megyeri út, 500 néző, vezette: Sós L., Kókai M., Mozsák P., Soltész Á.

UTE: Sila – Kiss D. 1(1), Kiss R., Benk, Cseter, Ropret – Dósa, Huba – Becze T., Sikorcin, (1) Sági M. (1), – Varga A., Hegyi Á., Pichler-Balássy Á., Roczanov, Turbucz – Pokornyi, Schmál, Nemes, Pápa M., Szalma. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DAB: Duschek - Hetényi P., Erdélyi T., Azari, Vrana, Blagy - Orbán A., Skrypets (1), Nageler (1), Izacky 1, Novotny D. - Hruby G., Lencsés, Odnoga, Németh P., Silló - Léránt, Tanka, Nagy M., Borbás, Török V. Edző: Musial, David

Gólok:
09:18 – 0:1 Izacky (Skrypets, Nageler)
31:39 – 1:1 Varga A. (Sikorcin)
38:33 – 1:2 Kiss D. (Sági M., Nemes)
54:39 – 1:3 Pichler-Balássy Á. (Roczanov, Kiss D.)

Kiállítás: 10 perc ill. 6 perc
Lövések: 49 ill. 30 (9:14, 25:6, 15:10)

I. harmad
Nagyon jó tempóban kezdődött a meccs. Támadott az Újpest, de az újvárosiak rendszeresen megugrottak és gólveszélyt teremtettek a hazai kapunál. Ez a szituáció a mérkőzés kezdetén még ritkább volt, de ahogy múlt az idő, egyre többször léptek meg az Acélbikák. A 7. percben Cseter jobbról kilőtte a rövid felsőt, de Duschek résen volt. Aztán egy Roczanov-Pichler akció is kimaradt, odaát Izacky majd Silló lövését hárította Sila. Az UTE védekezése kissé laza volt, a villámlábú vendégek egyre többször jutottak el a kapunkhoz. Még jó, hogy Sila hozta formáját, ha egy-két lövés beakad, egy szavunk sem lehetett volna rá. Aztán a 10. percben már ő sem segíthetett, egy baloldali beadást a jobbról (üresen) érkező Izacky közelről belőtte, 0:1. Továbbra is pontatlan az Újpest, gyors és veszélyes a DAB. Egyszer 3 az 1-ben támadtak – a lila kapus szerencsére nagyon ott volt. A harmad végére végre feljött a hazai csapat, Sikorcin illetve Becze is jó helyzetből lőhettek. De azért volt mitől tartani…
Nagyon jóiramú, hajtós meccsen vezet az Újváros. Úgy tűnik, csupa villámlábú csatárt igazoltak, ellenakcióik gyakran emberfölényben zúdultak az újpesti kapura. A hazai próbálkozások is hoztak lövéseket, de egyelőre megérdemelt a vendégvezetés. Tudunk váltani? Mert nagyon kéne!

II. harmad
A szünetben át kellett állítani az újpesti fejeket egy jobb, harcosabb és nyerő játékra. Sikerült-e? Az Újpest azonnal támadni próbált, de az első komoly lehetőség a lilák kapujánál adódott: egy kaput tévesztett lövés a plexiről úgy pattant vissza, hogy ráesett a felső vasra. Hogy a szituációból kétszerre sem kaptunk gólt, az Sila és a szerencse közös munkája. Aztán Kiss D. Benkkel játszott össze, utóbbi lövése úgy 1 mm-re kerülte el a kaput. A 25. percben Schmál ült ki 2+2 percre, egy összecsapás nyomán az ellenfél szája vérzett is. És ez a négyperces újpesti emberhátrány lehetett a fordulópont: A lilák állandóan kiütötték a korongot, majd nem engedték a DAB-ot, hogy kijöjjenek a harmadukból. Mindez csaknem négy percen át négy emberrel! A közönségnek ekkor jött meg először a hangja, átragasztották az erőt a jégen harcoló lilákra. A vendégek az utolsó ¾ percben tudtak csak felállni, de akkor már késő volt. Amint letelt a büntetés, az Újpest úgy beindult, mintha mindenkit kicseréltek volna. A 31. percben sikerült is a gól – majdnem. Cseter lövése Duschek arcvédőjéről jött vissza, a lendülettel érkező Ropret gólba öklözte a korongot. Videózás után helyes döntés született: érvénytelen a találat. De talán fél perc sem kellett, és Varga A. balhátvédből a kékvonalról hatalmas gólt ütött, 1:1. Érett ez a gól, megdolgozott érte a csapat! A hangulat egyre jobb lett a lelátón is, és a csapat is egyre jobban játszott. Hol voltak már a gyors újvárosi megugrások… Erőfölénybe került az UTE, Kiss R., Sikorcin és Sági is fárasztotta Duschek kapust. A harmad utolsó előtti percében Nemes átadását az előre törő Kiss D. vágta a hálóba, 2:1
Nagy meló eredménye a fordítás. A második játékrészben a védők sokkal jobban koncentráltak, nem voltak újvárosi megugrások. Lehet, hogy a korábban száguldozó csatárok is elfáradtak. Az újpestiek nem, sokkal jobbak voltak, mint 20 perccel korábban, rendszeresen beszorították a vendégeket.

III. harmad
Jókedvű és bizakodó szurkolók várták a folytatást. Az egy gól nem nagy különbség, de ha a (két) csapat játékát mérlegre tesszük, óriási a javulás, bízhatunk a győzelemben.
A támadások, az akaratos újpesti fölény folytatódott, a vendégcsapat csak egyszer-egyszer volt veszélyes (bár egy bekapott gól nem hiányzott volna.) Becze kapuvasat pengetett, és a későbbiek folyamán is csak újpesti helyzetek kerültek a jegyzetfüzetbe. (Becze, Benk, Cseter, Sági.) A megnyugtató harmadik találatra az 55. percig kellett várni, amikor egy jó támadás végén Roczanov tolta kissé balra a korongot és Pichler (talán korcsolyával) a kapuba talált, 3:1. Az 57. percben Azari kiállításával minden eldőlt. A csapat és a szurkolók nagyon egymásra találtak, komoly szurkolás után nagy taps köszönte meg a csapatnak a mai győzelmet.
A nagyiramú mérkőzés első harmadát szinte odaadta az UTE az ellenfélnek, aztán sok munka kellett a fordításhoz. De nem baj, éppen ettől lett hajtós a mérkőzés. Az a tény, hogy a csapat tud mérkőzés közben sebességet váltani, nagy dolog. A mai győzelem az első harmad után erősen kérdőjeles volt, de sok energiával változtatott az UTE, megdolgozott győzelemmel kezdhette az idényt.