MOL65: UTE-DAB 4:3 hu

A DAB veszélyes csapat, a táblázat második felének az élén áll, és persze, jönnének felfelé. Reméljük, nem ma. Dunaújvárosban szinte izgalom nélkül győztük le őket, ma biztosan jobbak lesznek.
Az Újpestben nem játszhatott Pichler, aki az előző meccsen szenvedett vállsérülést. Ugyancsak hiányzott Hegyi és Csanyi is.

UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 4:3 hu. (0:0, 2:1, 1:2, 1:0)  -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 337 néző, vezette: Rencz D., Sós Z., Juhász G., Kókai M.

UTE:
Sila - Huba (1), Kiss D. 1, Dömötör, Dósa, Turbucz - Gröschl, Pokornyi, Benk (1), Frolik 1(2), Hebar 2 - Nagy N. (1), Kovács A., Nemes, Sikorcin (1), Tóth G. - Pichler Á., Szalma, Pápa, Virág T. (1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák:
Koitmaa - Pfeil, Hruby (1), Azari 1, Dansereau 1(1), Cseter (1) - Lévai (1), Ladygin 1, Szepessy B., Szepessy M., Léránt - Lencsés, Pál Z., Németh P., Borbás, Rubin - Horváth D.,  Mátyásy, Odnoga, Nagy M. Edző: Gilbert Lee, Strenk Hunor

Kiállítás:
6 perc  + 10 perc fegyelmi (Huba) ill. 8 perc
Lövések:
40 ill. 34 (7:12, 17:12, 13:7, 3:3)

A DAB kezdett élénkebben, sőt sokkal élénkebben. A két csapat legjobbja ebben az időszakban Dansereau illetve Sila volt. Egyszer a kapuvas is a mi kapusunkkal volt. De hát annak van szerencséje, aki megdolgozik érte. A hazai csapat a harmad vége felé kezdett játszani. Elsősorban a Benk – Hebar – Frolik sor villogott, és melegítette be az Újváros új kapusát, az észt válogatott Koitmaa-t.

A DAB sokkal jobb volt, mint a két csapat újvárosi összecsapásán, az Újpest lassan ébredt, csak a harmad vége felé érték el a lilák az üzemi hőmérsékletet. Még jó, hogy nem kaptunk gól!

Most már az igazi Újpestet láttuk, és a mérkőzés színvonal is elérte a jó közepes MOL Liga szintet. A harmad elején két ex-csatárunk, előbb Borbás, majd Németh P. volt veszélyes, de a Frolik – Hebar páros is villant-villogott. A 24. percben meg is szerezte a vezetést a hazai csapat: balról kapott átadást a viszonylag üres Kiss Dániel, és a jobbhátvéd kékvonalról bombázott, a korong Pfeilról került gólba, 1:0. A 31. percben Frolik növelte az előnyt, nem is akármilyen találattal! A saját harmadból vezette az ellentámadást, végigment a jobbszélen, befelé cselezett és kilőtte a rövid alsót, 2:0. Az Újpest nyugodtan játszott, érezte a csapat az erejét. Emberelőnyben beszorítottuk az Újvárost, ahogy kell – vagy mégsem? Amikor újra fel akartunk állni, a középső harmadban korongot szereztek a fehérmezesek, bevitték baloldalon az újpesti harmadba (Cseter), forgolódott, majd észrevette, Ladygin visszalépett, otthagyta védőjét és a beadást zavartalanul lőhette a hálóba, 2:1. Mindez a 37. percben történt. Kár, nagy kár, ez nem kellett volna. Pedig az előző meccsen tapasztalhattuk, milyen érték emberhátrányban gólt lőni…
Fordult a világ, fordult a csapat, jó gólokkal megvolt a kétgólos különbség, de elrontottuk – elrontották a vendégek a további nyugodt játék lehetőségét. Mellesleg a játék is feljavult, jól hajtottak a csapatok.

Az eredmény állásának megfelelően folytatódott a harc a kétgólos előnyért, avagy az egyenlítésért. Érdekes módon mindkét cél teljesült… De ne szaladjunk annyira előre! Jó mérkőzésen izgulhatott a közönség, veszélyes csatárokat, jó kapusokat láthattunk mindkét oldalon. A 49. percben összejött a kétgólos előny, amikor Benk Hebarnak passzolt. A csatár kapura ment átért jobbra, onnan talált be, 3:1! Bár csak 10 perc maradt, az Újváros nem adta fel. A végég veszélyes Dansereau lőtt csaknem gólt, aztán egy újpesti lehetőség után a jobboldalon megindult a 21-es, az előtte érkező Azarihoz passzolt, aki jobbról, laposan a hosszú sarokba lőtt, 3:2. Már csak egy gól az előny, de négy perc sincs vissza. Megvan a meccs! Megvan a meccs? Az utolsó percben lejött a vendégkapus, újvárosi támadás, Hruby balról a kapu elé lövi a korongot, Dansereau érkezett, 3:3. Ennyi. Nagyon akarták, megcsinálták!
Már mienk volt a győzelem, de a vendégcsapat nem hagyta magát. Úgy egyenlítettek, hogy a mieink kétgólos előnyben is támadtak, csinálták a helyzeteket. Két ellentámadásnál gyorsabbak, ügyesebbek voltak a DAB-osok. Egy pontot elvesztettünk, egyet bezsebeltünk. Mi lesz a másikkal?

Hosszabbítás

Az idétlen három a három elleni játékkal folytatódott az összecsapási. Ennek a formának nem sok köze van az igazi hokihoz, sajnos. Olyan, mintha egy nagypályás focimeccset futsallal döntenének el… De Hebart ez a probléma nem érdekelte, belőtte Frolik átadását, 4:3, Újpesten maradt a második pont is!

A mai meccs győzelem, vagy csalódás? Akkor most jól játszottunk, vagy nem? Pontot vesztettünk, vagy két pontot nyertünk? Ha egy mérkőzés végén ezek a kérdések felmerülnek, akkor nem egészen tiszta a kép. Az ember valamiért nem értékeli a hosszabbításos győzelmet a helyén. Ilyenkor nagyon sajnáljuk azt az egy pontot. Egy biztos: a Dunaújváros sokkal jobban játszott, mint legutóbb odahaza. Dansereau nagyon jó játékos, az új kapust sem véletlenül igazolták. Mindezek ellenére uraltuk a meccset, két góllal mentünk. A gólokat olyan kontrákból kaptuk, hogy a védők csak magukra számíthattak, visszalépő csatárokra nem. Javaslom, becsüljük meg a két pontot, és örüljünk, hogy csapatunk kiélezett helyzetben behúzta a győzelmet.

Szilassy Zoltán:
"Nagyon gyengén, tompán kezdtünk, csak a második harmadra tudtunk kellőképpen felpörögni. Ezzel együtt büszke vagyok a játékosaimra, mindent megtettek a győzelemért. Azért természetesen mérges vagyok, mert adtunk egy pontot a semmiből egyenlítő ellenfélnek, de a csapat lelkierejét mutatja, hogy a kétgólos előny elvesztése után is erősek maradtuk fejben, és megszereztük a győzelmet."

Lee Gilbert (DAB):
"Jó, közönségszórakoztató meccset játszottunk, de nem lehetek elégedett az eredménnyel. Felháborítónak tartom, hogy egy hosszabbításos meccset a játékvezető döntsön el. Elképesztő, hogy kétszer is feljöttünk kétgólos hátrányból, majd egy rajtunk kívülálló körülmény dönt az eredményről…"