MOL95: DAB-UTE 2:4 +video

Nagy rangadóra utaztunk Dunaújvárosba, a bronzérem két esélyese találkozott egymással. A nézőszámon meglátszott, hogy az utóbbi időben egyre jobb a hazai csapat, az első DAB-UTE meccsnél lényegesen több néző figyelte a mérkőzést. Az Újpestbe visszatért Hebar, aki ezúttal Virág és Pápa mellé került.
A kezdés előtt a héten elhunyt galaci Tudor Mocanu másodedzőre emlékeztünk. Továbbá köszöntötték 500-adik tétmeccse alkalmából Azari Zsoltot.

Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)   -  Eseménynapló

Dunaújváros, 500 néző, vezette: Haszonits M., Rencz D., Juhász G., Váczi D.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Ozols 1(1), Hruby, Dansereau (2), Cseter, Azari 1(1) - Pfeil, Ölander, Becze T., Borbás, Kaskov - Lencsés, Ladygin, Szepessy M., Léránt, Tanka - Lévai, Pál Z., Mátyásy, Odnoga, Nagy M. Edző: Gilbert Lee, Strenk Hunor

UTE: Sila - Gröschl, Hegyi Á. (1), Dósa, Dömötör, Turbucz - Kiss D., Huba, Csanyi 1 Nemes (1), Tóth G. (1) - Nagy N., Kovács A., Benk 1(1), Sikorcin (1), Frolik (1) - Pokornyi, Szalma, Hebar 2, Pápa, Virág T. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

59:56 - 2:4 Hebar (Benk, Sikorcin) - üres kapu

Kiállítás: 10 perc  ill. 14 perc  + 10 perc fegyelmi (Kiss D.)
Lövések: 41 ill. 34 (8:14, 21:6, 12:14)

I. harmad
A hazaiak kezdtek erősebben, az Újpest úgy az ötödik perc után egyenlítette ki a játékot, de akkor már hamarosan a fölénybe is került. A 7. percben szép akciót vezetett Sikorcin, előbb ő, majd Benk, aztán Kovács is helyzetbe került, de a gól várt a következő akcióig. Ekkor Hebar és Frolik játszottak össze a kapu előtt, utóbbi hátraadott Hegyihez, aki kapura lőtt. A lövésbe Hebar ért bele egy kicsit, pont annyit, amennyi a gólhoz kellett, 1:0. (videó) A 10. percben Sikorcin mesterien pattintott Benkhez, aki a kékvonalról vezetett kapura, lövése Duschekről kapuvasra perdült, onnan meg kifelé. Villogott az Újpest, sok helyzetünk volt, de elrontottuk őket, egy felesleges vagy pontatlan átadás, egy plusz csel, vagy túljátszott szituáció nem hozott gólt. Pedig kétgólos vezetéssel pihenőre menni egész más lett volna...

II. harmad
Az Acélbikák nagyon összekapták magukat, erősen, veszélyesen támadtak. Az első harmad után át kellett értékelni az újpesti játékosoknak a meccset. Ma még sem lesz könnyű a győzelem! A pirosmezesek játéka meghozta szurkolóik hangját is, a hazaiak hajtottak, támadtak, lőttek. Már-már egyenlítettek is az Acélbikák, amikor a 35. percben a Csanyi zseniális góllal növelte a lilák előnyét: a jobbszélen a palánknál harcolt két hazai játékossal, amikor egyszer csak sarkon (igen, 180 fokot) fordult, kapu felé vitte a pakkot, és a hálóba bombázott, 0:2. (videó) A harmad végére lassan elfogyott az Újpest, bár Gröschl kiállítása túl szigorúnak tűnt. Az öt a három elleni játékban jól adogatott a DAB, tisztára játszották a balhátvédet, Ozols elemi erővel lőtt, 1:2. (Videó)
A játék képe nagyon ígérte a DAB egyenlítését, de Csanyi látványos mozdulata újpesti gólt hozott. A hazai találat mégis meglett, de maradt az egygólos újpesti előny. Nagyon feljöttek a hazaiak, és nagyon jó, izgalmas lett a mérkőzés.

III. harmad
A DAB továbbra is jól játszott, de az Újpest sem hagyta magát. A 45. percben már indult a hazai támadás, de a hátsó védőtől Tóth G. elvette a korongot, kapura fordult, a jobboldalon érkező Benkhez játszott, aki egyből lőtt, 1:3! (videó) Tóth Gergő harcossága visszahozta a kétgólos különbséget! Nagyon fontos momentum! Ekkor elkezdtek fogyni a játékosok, folyamatosan emberhátrányban védekezett az Újpest. A DAB hamar kihasználta a lehetőséget, Azari egy gyors emberelőnyös támadás végén balról lőtt gólt, 2:3. (videó) Amikor Kiss Dánielt küldték ki, a kapitány reklamált, így fegyelmit is kapott. De hamar kiült egy hazai játékos is. Ezután egycsapásra lenyugodtak a játékosok és a bírák, a hátralévő időben öt az öt ellen, illetve a végén hat az öt ellen folyhatott a játék. Hebar üreskapus góllal vetett véget az izgalmaknak, 2:4. (videó)
Nagyon jó mérkőzést láthattunk ma. Igazi rangadó a dobogóért! Nagy iram, izgalmak de ma az Újpest magabiztos volt. Jó pillanatokban lőttük a gólokat, de a hazaiak nem törtek meg. Jól felkészültünk fizikailag és lelkileg is, ma nagyon fontos meccset nyertünk meg. Hogy a hazaiakat is dicsérjük meg: ha a továbbiakban így játszanak, nem nagyon fognak odahaza vereséget szenvedni!
LS

Gilbert Lee (DAB): "Az első harmadba kicsit belealudtunk, ezt a jól felkészített Újpest ki is használta. Utána futottunk az eredmény után, bár sikerült magasabb fordulatra kapcsolnunk és átvennünk a meccs irányítását. Azonban egyéni hibák miatt két gólt is oda ajándékoztunk ellenfelünknek, és ezeket már nem tudtuk ledolgozni."

Szilassy Zoltán: "Jó meccset játszottunk, nagyon elégedett vagyok a csapatom fegyelmezettségével, mert mind taktikailag, mind sebességben azt hozták a fiúk, amit a meccs előtt megbeszéltünk. A két emberhátrányos gólon kívül abszolút kézben tartottuk a meccset."