MOL239: UTE-DAB 4:3 - 3:2

Mesélhetnék arról, hogy ez milyen fontos meccs, de egyrészt minden olvasó tudja, másrészt nekünk csak fontos meccseink vannak. A szombati közönségnél is többen jöttek ki ma, tényleg lehettünk ezren, vagy közel ezren. A csapatok alig változtak, újra játszhatott Hüffner (semmi baj nem volt vele ma), nem játszhatott Kaskov és a sérült Léránt. A vendégszektor ma nem volt dugig, bár sokan kísérték el csapatukat.

(2017.02.22) MOL 239:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 4:3 (2:2, 0:1, 2:0) - 3:2   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 786 1000 néző, vezette: Haszonits M., Juhász G., Kókai M., Kis-Király B.

UTE: Sila - Kiss D., Huba (1), Pápa, Nemes (1), Tóth G. 1(1) - Nagy N. 1, Hegyi Á., Benk, Hebar, Ropret (1) - Nagy R., Kovács A., Csanyi (1), Sikorcin 1, Frolik 1,- Turbucz, Dömötör, Dósa, Gröschl Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Hruby (1), Ölander 1, Dansereau (1), Cseter 1(1), Azari (1) - Hudec, Ladygin, Németh P. 1, Becze T. (1), Borbás - Lencsés, Hüffner, Török, Odnoga, Nagy M. - Lévai, Magosi E., Tanka. Edző: Malkia Heikki, Strenk Hunor

03:28 - 0:1 Németh P. (Becze T.)
05:00 - 1:1 Csanyi (Sikorcin) a tény: Sikorcin (Csanyi)

Lövések: 35 ill. 23 (16:8, 10:8, 9:7)

Jól kezdtünk, az első három perc az Újpesté volt. Aztán a vendégek elrontották a játékot, egyik szórványos akciójuknál Becze küldte középre a korongot, az arra járó Németh P. pattintott, azt vettük észre, hogy 0:1. Szerencsére hamar jött ez egyenlítés, éppen 5:00-t mutatott az óra, amikor Csanyi ment el a kapu mögött, a balról érkező Sikorcinhoz adott, aki közelről egyenlített, 1:1. Az első Újpesti előnynél felálltunk, Ropret cseleivel összekuszálta a védelmet, jobbra passzolt Frolikhoz, aki a kapuba lőtt, 2:1. Gombfocis gól – mondta egyik szurkolótársunk, az idősebbek értik, hogy is esett a találat… Jól van, nincs baj, az eredmény megfelelt a játék képének, a lövésaránynak. A jégen és a lelátón is hajlamosak voltunk elhinni, hogy sínen van a meccs, amikor kiült Hegyi – Borbás rázta a kezét, talán rácsaptak… A DAB az előnyt 9 másodperc alatt kihasználta. Hruby távoli lövését védte Sila, de nem volt meg a korong. A kapus találomra hanyatt feküdt, gondolta, hogy a korongra, de Cseter megtalálta a pakkot és gólt csinált, 2:2. A harmad második felében hiába ment az Újpest, hiába szorítottuk be az ellenfelet, a lövések rosszul működtek, a kapus jól. Az utolsó percben Huba remekül jutott el a kapuig, ne nem a hálóig.
Csalódás a döntetlen. Ha a gólokat és a meccsen befektetett energiát vesszük, a DAB hatásfoka nagyon sokkal jobb volt, mint az Újpesté. Sokat dolgoztunk és könnyű gólokat kaptunk.

A 22. percben DAB tovább javította rekordját: második emberelőnyét négy másodperc alatt váltotta góllá: a buli után hátrakerült a korong jobbhátvédbe, Ölander eleresztett lövése a botos oldalon a hosszú felsőbe vágódott 2:3. Az Újpest hajtott, harcolt, ment, küzdött lőtt, óriási energiát mozgósított a csapat, de nem és nem sikerült a gólszerzés. Nem részletezem az elhibázott lehetőségeket. Az összegzés: maximális energia befektetés, nulla siker. Szünetben aggódtunk: tudunk ma gólt lőni? Tudunk fordítani?

Az újpesti támadások folytatódtak, de az egyenlítés nagyon furcsa módon sikerült: az egyik újvárosi védő, Ladygin nagyon furán vette le a korongot, vagy lecsúszott a passz vagy bármi más, de kapitális hiba: a hátraadott korongra lecsapott Tóth G. és a hálóba lőtt, 3:3! Ajándék, köszönjük! Innentől megváltozott a mérkőzés: mindkét oldal akarta a gólt, begyorsult a játék, komoly harc indult a győzelemért. Az 51. percben újabb mázlis gólt lőtt az Újpest: Nagy N. távolról eleresztett egy lövést, amely megpattant egy ütőn, Duschek vállán átmászott, és a gólvonalon landolt vagy azon túl? A bírák gólt mutattak, de külső kezdeményezés nélkül jelezték, hogy videón visszanézik az esetet. Feszült várakozás után robbant a lelátó, gól, 4:3! Folyamatosan szóltak az énekek, a hangulat, az izgalom hozta a dalokat. Nem a szurkolástól, hanem a számukra rossz eredménytől nagyon feléledt a DAB. (Az ő bajuk, de eddig mire vártak, ha ilyen erővel is tudnak támadni?) Egy emberhátrányt is túléltünk, a végén a kötelező forgatókönyv szerint kapus nélkül támadtak a fehérmezesek, de az újpestiek esze és szíve a helyén volt, kibekkeltük a meccset, hoztuk a győzelmet.
Végre az Újpestnek volt szerencséje! Két mák-góllal sikerült fordítani, összesítésben átvettük a vezetést. De azt kell mondanom: a minket segítő szerencséért megdolgozott a csapat. A szerencse nem jár, melózni kell érte. És ne feledjük, a szerencse visszajár! Tegyünk róla, hogy ne így legyen! Pénteken Dunaújvárosban továbbjuthatunk. Gondoljuk mindig a következő meccsre, készüljünk a párbaj végére! Apropó párbaj: ma megint igen sportszerű mérkőzést láttunk.

Szilassy Zoltán: "A munkát ma is nagyon korrektül elvégeztük, kétszer is egyenlítettünk. Megint többet tettünk ezért a győzelemért, folyamatosan fárasztottuk az ellenfelet, ami eredményesnek is bizonyult. A folytatásban is feszesnek kell lennünk, nem lesz könnyű, a Dunaújvárosnak van egy-két olyan csatára, aki ha egy pillanatra levegőhöz jut, nagy problémát okozhat nekünk."

Heikki Mälkiä: "Vezettünk három-kettőre, aztán egy érthetetlen kapitális egyéni hibát kihasználva egyenlített az Újpest. Majd egy szerencsés góllal megnyerte a meccset. Büszke vagyok a csapatomra, keményen küzdött, megnyerhettük volna ezt a meccset. Nem adjuk föl, le tudjuk győzni az Újpestet."