MOL88: Beograd-UTE 2:3

Az Újpest most először játszott Belgrádban. A hazai találkozót 8:1-re nyertük, de azóta a belgrádaik szokták a MOL Ligát, szoros meccseket játszanak, és nem lehetett biztos az UTE a győzelemben. Persze azért bíztunk benne. A csapatot kilenc szurkoló kísérte el.
A felállás érdekesre sikerült: Ágoston lebetegedett, így Pichler lett a tartalékkapus. (Szerencsére Sila végig bírta.) Pichler csatárként várhatóan november közepén játszhat újra. Benk sem játszott, viszont visszatért Huba.

HK Beograd - UTE 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)   -  Eseménynapló

Belgrád, néző, vezette: Bogdan D., Juhász G., Fazekas T., Muzsik N.

HK Beograd: Trifonov - Crnogorac (1), Arvay (1), Despotovic, Bjelogrlic (1), Saliji - Anic, Brkusanin, Vucurevic, Filipovic (1), Turcotte 1 - Novakovic, Podunavac, Kerezovic, Novakovic, Sabados 1 - Zwick, Vukicevic. Edző: Dreberg Christer, Jankovic Nemanja

UTE: Sila - Kiss D., Huba, Frolik (1), Sikorcin 1, Hebar 1(1) - Gröschl, Hegyi Á., Csanyi 1, Nemes, Tóth G. - Nagy N. (1), Kovács A. (1), Dósa, Dömötör, Turbucz - Pápa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

07:57 - 0:1 Csanyi (Kovács A., Nagy N.)
31:10 - 0:2 Sikorcin (Hebar)
38:06 - 0:3 Hebar (Frolik) - ee
48:07 - 1:3 Turcotte (Filipovic, Arvay) - 2ee
48:28 - 2:3 Sabados (Crnogorac, Bjelogrlic) - ee

Kiállítás: 18 perc ill. 27 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss D.) + végleges fegyelmi (Dömötör)
Lövések: 28 ill. 29 (9:10, 7:12, 12:7)

Az első játékrész leosztása az volt, hogy egy lelkes, hajtós csapat (Belgrád) csapott össze egy nyugodt, rutinos együttessel (Újpest). A vendégcsapat jött ki jobban a harmadból, a 8. percben kiugratták Csányit, aki egy az egyben mehetett, és kilőtte a jobb felső sarkot, 0:1. A harmad nagyjából kiegyenlített játékot hozott, a rutin vezetett a lendület ellen.
A második játékrész hozta az Újpest legjobb játékát, kijött a két csapat közötti különbség. A 32. percben egy buli után Sikorcin kapta a korongot, jobbról egyből lőtt, mérnöki pontossággal a hosszú felső sarokba, talán a kapuvasat is érte a lövés, 0:2. A 39. percben emberelőnyben támadott az Újpest. Remekül megjárattuk a korongot, a gyors passzok végén Hebarra nem jutott védő, így középről, kissé hátrábbról a kapuba bombázott, 0:3.
Kezdtünk megnyugodni, akik a online jegyzőkönyvet figyeltük, amikor megkezdődtek a kiállítások. A helyszíni megfigyelők szerint a bírák összezavarodtak. Nem részrehajlón, hanem össze-vissza ítéltek. A 46. percben Dömötör kapott 5+20 percet térdhasználatért. Aztán a 49, percben kettős emberhátrányból gólt lőtt Turcotte, majd egyszeres előnyből 21 másodperccel később Sabados, 2:3. Mit lehet ilyenkor tenni? Időkérés után folytatódott a mérkőzés. A hátralévő időben az Újpest fékezte a játékot, a végén előbb 4, aztán 3 mezőnyjátékos küzdött 6 ellen, de gól nem lett, sikerült a győzelem. A net mellett meg agyonizgultuk magunkat…