MOL57: UTE-Csíkszereda 4:3

A csíkiak a tízedik helyen szerénykednek, tehát az Újpestnek ma is nyernie kell. Az hazai csapatba visszatért Sikorcin és Virág T., de különösen az utóbbin látszott: jócskán megviselte a betegség. A vendégeket negyvenen bíztatták a lelátón.

UTE - Sport Club Csíkszereda 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 520 néző, vezette: Druga N., Babic V., Pálkövi B., Kis-Király B.

UTE: Sila - Hegyi Á. (1), Gröschl 1, Nemes, Sikorcin (1), Tóth G. - Huba, Kiss D. (1), Benk 1, Frolik (1), Hebar (1) - Nagy N. (1), Kovács A., Dósa, Pápa, Virág T. - Garbacz Á., Szalma, Dömötör, Pichler Á. 1, Turbucz 1(1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Sport Club Csíkszereda: Ruczuj - Orbán Sz., Salló, Antal Zs. (1), Molnár Zs., Molnár Z. - Campbell 1, János, Geréb, Farkas T., Rokaly - Papp Sz., Gecse, Alekseev (2), Lanceleve, Koviazin 1 - Egyed R., Antal N., Péter R., Spafford, Bíró T. 1. Edző: McCarthy Tom, Nagy Béla

Lövések: 39 ill. 24 (13:9, 13:10, 13:5)

A meccs egészen máshogy indult, mint ahogy vártuk. A vendégek nem teketóriáztak, azonnal csúcstempóban hajtottak, és a 2.- percben már vezettek is: Alekseev visszaadását középről, úgy 8 méterről bombázta a kapuba Campbell, 0:1. A gól után is maradt a fokozott iram, de már az újpestiek is hozták a tempót. 10 perc vendégvezetés után sikerült az egyenlítés, amikor Kiss D. távoli lövése kijött a kapusról, Benk ismétlése már nem, 1:1. De jó volt a Csíkszereda is, Alekseev (Alekszejev) lövése elment Sila mellett, de Nagy a gólvonal előtt megállította a korongot, nem lett baj. A 16. percben sikerült előnyt szerezni, nem is akármilyen támadásból. Hebar vitte be a korongot a támadóharmadba, balról középre ment, és a helyén érkező Pichlerhez passzolt, aki átvette és lőtt – pont a rövid felső sarokba, 2:1! Gyors ellenakció, okos passz, remek lövés! Három perccel később egy buli után Turbucz beleszúrt Hegyi lövésébe, 3:1
Érdekes módon gyors, hajtós meccset láttunk. A Szereda játékán – legalábbis a tempón – nem látszott a csapat helyezése. Az Újpest az ébresztő gól után felvette a kesztyűt, a kétgólos vezetés megnyugtató.

Emberelőny ott, emberelőny itt, gól se itt, se ott. A sebesség, az iram változatlanul nagy, de a minőség – hát igen, az már nem volt olyan jó. Persze ne feledkezzünk meg arról, hogy az Újpest két góllal vezet. A győzelemhez már az is elég, ha nem kapunk gólt. Persze, azért lőhettünk volna, kaphattunk volna. A harmad vége felé a vendégek emberelőnyben 100 mp-ig folyamatosan nyomtak, de megúsztuk baj nélkül. A Csíkszereda továbbra is gyorsan játszott – ezek szerint ilyen a csapat stílusa, ez a tempójuk, de a mérkőzés ekkor nélkülözte az izgalmat. Érdekes, hogy megjött a közönség hangja is – a gyors játék előhozta a szurkolást is. A vendégszurkolók közt volt dobos, ő hozta a ritmust, a lila tábor lenyúlta az ütemet, így egy ütemre jött a kétféle szurkolás.

A forgatókönyv változatlan, a vendégcsapat lendületesen jött előre. Játékukból a lelkesedés nem hiányzott, inkább az volt a baj, hogy a sebesség nagyobb volt, mint az ügyesség. Változatos játék után a 46. percben eldőlt (?) a meccs, amikor emberelőnyben járattuk a korongot. A pakk kikerült jobbra, és az ilyenkor előrébb helyezkedő Gröschl talált be éles szögből. 4:1 után mi baj érhet? Hát az, hogy lazítunk. Ez sikerült is, az elszánt vendégek feljöttek. Az 51. percben Bíró T. távoli, emberelőnyös lövése becsurgott – ilyen előfordul, 4:2. 3 perccel később egy védőtől visszavett koronggal mehetett kapura Koviazin, középről lőtt gólt, 4:3. Ilyen hiba nem fordulhat elő! Szilassy edző időt kért, hogy rendet rakjon a fejekben, ez sikerült is, Több gól nem lett, bár a végén lejött a vendégkapus, az ellenakciós lehetőséget elrontottuk.
Örülünk a három pontnak, de hiába játszottunk fölényben, a figyelmetlenségből felhozott, már legyőzött vendégcsapat izgalmassá tette a meccs végét, rontotta a győzelem örömét. A Csíkszereda gyors játéka élénkké tette a meccset, az elején és a végén eléggé ránk ijesztettek, de a papírforma szerencsére bejött. Megvan a három pont, lépjünk tovább!