MOL21: UTE-MAC 1:6

Ma egy vicces összefoglalót akartam írni az UTE-MAC meccsről. De elment a kedvem az egésztől, egy ilyen komoly és balfék zakót az embert ne írja viccesre. Pedig a közönségen nem múlt, sokan voltunk, itt volt Petárda Laci is Németországból, csak Infi és a dobja hiányzott. Bár ha itt van, akkor is vélhetően munka nélkül maradt volna. Vagyis nem volt miért dobolni és szurkolni. Az M4 adta a mérkőzést. Már múlt szerdán kitalálták hétfői műsorrendjüket, így a tervezett vasárnap koraesti családi program Újpesten elmaradt, illetve hétfőre tolódott.

UTE - MAC Budapest 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 205 360 néző, vezette: Nagy A., Sós Z., Muzsik N., Soltész Á.

UTE: Sila - Nagy N., Csanyi, Sikorcin, Gröschl, Tóth G. - Huba, Dósa, Benk, Frolik, Hebar - Hegyi Á., Kiss D., Nemes, Pápa, Virág T. - Nagy P., Szalma, Dömötör 1, Pichler Á., Turbucz, Ágoston (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

MAC Budapest: Bálizs - Lakatos, Kovács B. (1), Nagy K. 2(2), Bödök, Day 1(1) - Pozsgai T. 1, Vokla, Nagy G. (1), Könczei (1), Kovács Cs. 1(1) - Ruikka, Mestyán, Somogyi (1), Terbócs, Jubinville 1(2) - Schmál, Jászai, Roczanov, Tóth R., Keresztury. Edző: Majoross Gergely, Svasznek Bence

06:16 - 0:1 Kovács Cs. (Könczei, Kovács B.)
07:39 - 0:2 Pozsgai T. (Nagy K.)
22:28 - 0:3 Nagy K. (Somogyi, Jubinville) - ee
27:35 - 0:4 Jubinville (Nagy G., Kovács Cs.) - ee
27:56 - 0:5 Nagy K. (Day)
56:15 - 0:6 Day (Jubinville, Nagy K.) - ee
56:27 - 1:6 Dömötör

Kiállítás: 14 perc  ill. 17 perc  + végleges fegyelmi (Terbócs)
Lövések: 40 ill. 25 (10:7, 16:14, 14:4)

Kicsit ciki, hogy a szerző már a bevezetésben temeti a csapatot, a szabályok szerint ilyenkor még minden lehetséges. És komolyan így is gondoltam, hiszen jó csapatunk van, a MAC-ban egy csomó 20 év körüli kölyök játszik. De sajnos, túl jók, túl agresszívek voltak. Ma nagyon nyertek.
Akkor nézzük a történetet:

A meccs MAC egykapuzással indult – vajon hogy lehet ez? Beszorultunk. A 7. percben egy szerelés után támadásba váltottunk – volna. A jobboldalon a kékvonalnál elakadt a macosokon az újpesti akció, visszajátszottak az újpesti kapu elé, ahol a késve visszazáró Kovács Csaba egy-két csel után a jobb felső sarokba lőtt, 0:1. Pech. Alig egy perc múlva Pozsgai jobbról lendületből lőtte ki a hosszú felső sarkot, már 0:2. Ilyenkor a hátrányba került csapat számára kötelező a góllövés, különben oda a mérkőzés. Ezt az Újpest is tudta, tehát megindult a csapat. És jöttek a helyzetek! A harmad végéig remek akciókat, kijátszott helyzetek sorát láttunk, négyszer is a csatárok csak Bálizzsal álltak szemben, de vagy a kaput sem találták el, vagy Bálizs mellkasán keresték a lyukat – persze, az nem volt sem ott, sem máshol. Az egyenlítés is összejöhetett volna, de mindent rontottunk.

A MAC hamar emberelőnybe került, majdnem kihúztuk, de végül a jobboldalon az alapvonalon álló Nagy K. a koronggal üresen a kapu elé perdült, és a jobb sarokba lőtt. 0:3. Hagytuk. Nagyjából ennyi volt a meccs. Ezután a bírák bemutatóját csodálhattuk, remek alakításuk volt a lesből csere bevezetése, amikor a lesen lévő MAC-osok büntetlenül cserélhettek, (vagy 10 mp-ig fent a vonalbíró lesjelző karja), továbbá a fordított kiállítás, amikor az újpesti támadás akkor állt meg, amikor a MAC-hoz került a korong, és kiült egy - újpesti. Lehet, hogy korszakalkotó új szabályok bevezetését láttuk? A MAC duplaelőnybe is került, majd a szimplaelőny letelte előtt 4 másodperccel Jubinville mégis betalált, majd Nagy K. nagy gólja (0:5) befejezetté tette a meccs lényegét. Ekkor Silát Ágoston váltotta. A meccsen minimális izgalmat a keménykedések adtak. A legrandább megmozdulást a problémás Terbócs követte el, hátulról bottal mellbe csapva Hebart. A játék csak akkor állt le, amikor egyértelmű vált, hogy szlovén csatárunk nem tudott felállni, a mentők támogatták le. A bírák Terbócstalanították a MAC-ot, mit mondjak, nem volt más megoldás. Kicsit problémás ez a fiatalember, indulatai erősebbek, mint a tisztessége. Öt perc hazai emberelőny következett, de az Újpest képtelen volt gólt lőni. Olyan reménytelenné vált a mérkőzés…

A III. harmadban
sem ment az előnygól, pedig többször is próbálkozhattunk. Annyi újpesti öröm maradt, hogy Hebar vissza tudott jönni játszani. De az igazság az, ezúttal is felesleges volt folytatni az eldőlt meccset. Ahogy szombaton, úgy ma sem volt értelme a harmadik húszpercnek: nem élvezték a játékot sem a csapatok, sem a nézők. Hiába lőttünk sokkal többet a vendégeknél, Bálizs túl jó volt nekünk, fordulatnak esélye se volt. Day Chief előnyből felavatta Ágoston kapuját, de a meccs végén Dömötör bekotorta a korongot Bálizs kapujába. Kár, hogy nem 45 perccel korábban tette… 1:6 lett a vége.
Érdekes, hogy a lövésarány 40:25 ide. A lövések pontosságát (és a kapusok formáját) az eredményjelző mutatja, a végeredményt tudják. A csapat most három meccset játszik Romániában, aztán Pesterzsébet következik. A Megyeri úton október 2-án vasárnap fogadjuk a fehérváriakat. A maihoz hasonló meccset nem szeretnénk többet látni. A MOL Ligában 36 lehetőségünk maradt javítani.