MOL235: DAB-UTE 2:3 - 2:2

Dunaújvárosban nem nagyon voltak változások a szendvics, a forralt bor és a fekete mintás plexi tekintetében. A meccs végére ötven feletti létszámban jelenlévő újpesti szurkolókra állig felfegyverkezett feketeruhások is vigyáztak, pedig mi tudtuk: a bajkeverők otthon maradtak.

(2017.02.20) MOL 235:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 2:3 (0:2, 0:0, 2:1) - 2:2   -  Eseménynapló

Dunaújváros, 1100 néző, vezette: Haszonits M., Juhász G., Kis-Király B., Soltész Á.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Hruby, Ölander, Dansereau, Cseter, Azari - Hudec (1), Ladygin (1), Becze T. 2, Török, Borbás - Lencsés, Lévai, Németh P. (1), Odnoga, Nagy M. - Magosi E., Tanka. Edző: Malkia Heikki, Strenk Hunor

UTE: Sila - Kiss D., Huba 1(1), Pápa (1), Nemes 1, Tóth G. (1) - Nagy N., Hegyi Á., Benk, Hebar (1), Ropret (2) - Kovács A., Nagy R., Sikorcin, Frolik 1, Csanyi - Dósa, Turbucz, Szalma, Dömötör, Gröschl Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Kiállítás: 4 perc ill. 10 perc
Lövések: 37 ill. 47 (6:23, 19:13, 12:11)

I. harmad
Alig kezdődött meg a mérkőzés, látható volt, hogy valami történt a hazaiakkal. Ennyi volt a spiritusz? Állandóan az UTE támadott, és amikor a DAB próbálkozott, legkésőbb a harmadvonalunknál visszaszereztük a korongot. Az első három meccs nem így nézett ki, de ezen bánkódjanak a hazaiak. Magabiztos volt az Újpest, nyuszika a DAB, mintha az alapszakaszban játszanánk. A 7. percben emberelőnyből (Becze a támadóharmadban faultolt) meg is szereztük a vezetést: szépen járt a korong, a lövés kapu előtt pattogott ide-oda, Frolik jobbról kapuba helyezte a megérdemelt előnyt, 0:1. A játék képe alig változott, továbbra is az Újpest támadott, nyomott, lőtt. Duschek sokat és jól dolgozott. A 17 percben öt az ötben felálltunk, de a gólra még várni kellett egészen az utolsó percig, amikor Huba távoli bombája beakadt, 0:2. Jó kis végszó!
A hazaiak nagyon gyengén muzsikáltak. Ennyire rossz húsz percük három meccsen nem volt. Egy teljesen motiválatlan csapat vergődését látták a szurkolók, akik valami csodára várva jöttek ki ilyen szépszámban.

II. harmad
Szünetben biztosan zengett a hazai öltöző, mert egy pörgős Újváros folytatta a meccset. Ehhez az is kellett, hogy négyszer is újpesti játékos került büntibe. Egyenlő létszámban támadtunk, de emberelőnyben jöttek a pirosak, az első húszpercben pihenő Sila egyre-másra tisztázott nehéz helyzetben. A 32. percben Huba akasztotta a kapu előtt beadásra érkező hazai csatárt, 2 perc. Pár másodpercre rá Hegyi is kiállt. 5 a 3 ellen, de Sila vezérletével kihúztuk gól nélkül. "Sila! Sila! Sila!" A lila közönség skandálta kapusunk nevét, erőt adva a további bravúrokhoz.
Hatalmasat változott a játék, de maradt a kétgólos előny. A harmad hőse egyértelműen Sila volt.

III. harmad
Most az Újpest javult fel, mit mondjak, kellett is. A védekezés megint jó lett, hol a támadóharmadban, hol a középsőben, hol a védőharmad elején szereztük vissza a korongot. Közben szép, oktatóvideóra kívánkozó támadásokat vezetett az Újpest, de a lövések… A lövések Duschek tűrőképességét tesztelték, nem a háló szakítószilárdságát. Egyszer Csanyi lövése után a kapus kissé megroggyant, elég nehezen szedte össze magát a folytatáshoz. Nem lőttünk gólt, az ember lassan kezdett aggódni, hiszen hokiban két gól különbség csaknem semmi, a háromgólos előny a megnyugtató, a négygólos már (majdnem mindig) elegendő. Azért ne feledkezzünk el a hazaiakról, sem. A sok szerelt támadás ellenére is jöttek, akartak. A 48. percben baloldali ellenakció során középen Becze kapta a korongot, csinált két flakkot és gól, 1:2. A játék megy tovább, de melegszik a helyzet, egészen az 54. percig, amikor forró lesz a jég: Becze indult meg háromszor is szerelnénk, de a korongot a csatár viszi tovább, és be is vágja, 2:2. Ekkor robbant a lelátó! Olyan hangerővel szólt a hazaiak szurkolása, hogy szinte fájt. Szerencsére, torokkal ők sem bírták sokáig. Érdekes, innen a DAB rápihent, mintha halasztanák a döntést. Sok eladott korong, tilos felszabadítás következett. A hosszabbításra spekuláltak? Hogy akkor majd csak lesz valami…
A lilák támadtak, az 57. percben Hebar kevert a jobbszélen, Ropret átvette tőle a korongot, az alapvonal mögül visszafordult, balra passzolt az érkező Nemeshez, aki kapásból gólt lőtt, 2:3! Micsoda fordulat! A maradék időben okosan védekezett az UTE a kapus nélkül támadó hazaiak ellen.
A mai meccs egészen más volt, mint a három előző. A rosszalkodók nem léphettek pályára, nem voltak ott a nézőtéren, így nyugalom volt a jégen és a lelátón is. Az előzmények után alig hihető: a meccsen nem volt provokáció, egyetlen összeakaszkodás, lökdösődés sem, bunyóról nem is beszélve.
2:2, kiegyenlítettünk, indul a két győzelemig tartó rájátszás! Szerdán este Újpesten találkozunk, pénteken újra Újvárosban lesz meccs.
LS

Heikki Mälkiä: "Látszott a csapaton a fáradtság, és hogy igen megfogyatkozott a kispadunk. A mérkőzés elején nem kaptuk el a fonalat, de a felénél sikerült átvennünk az irányítást. Amikor jöttek a gólok, a fáradtság is alábbhagyott, és újra esélyünk nyílt a győzelemre. Sajnos a legvégén egy apró hiba miatt szertefoszlott az álom."

Szilassy Zoltán: "Sajnálatos módon nem használtuk ki az ellenfél fáradtságát és kínálkozó helyzeteinket. Amikor 2–1-re vezettünk, vissza tudott jönni a DAB a meccsbe, és igazi ki-ki párharc folyt a pályán. Mégis megérdemelten nyertünk, és most kétmeccses minipárharc következik."