MOL47: UTE-Fehérvári Titánok 5:2

A találkozó azért volt különösen fontos, mert arról döntött: melyik csapat tartozik a felsőház második feléhez, melyik az alsóház elejéhez. Vendéggyőzelem estén helyet cserél a két csapat. Egy hónapnyi játék után a Liga alapszakaszának egynegyedéhez közelítünk, fontos a pontszám, de fontos a besorolás is, ki kinél jobb, ki kit tud legyőzni, ki ki ellen nem tud játszani.
Sikorcin belázasodott, a fiatal védő, Kovács Attila először került a MOL Liga csapatba.

UTE - Fehérvári Titánok 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 372 néző, vezette: Gangel L., Haszonits M., Berkesi B., Pálkövi B.

UTE:
Sila - Kiss D., Huba 2, Benk 1(1), Frolik (1), Hebar - Gröschl, Hegyi Á., Csanyi Nemes (1), Tóth G. 1 - Nagy N., Kovács A., Pápa, Dósa, Virág T. - Nagy P., Dömötör 1, Pichler Á., Turbucz (2). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Fehérvári Titánok:
Lemay - Krogh, Reiter A., Just 1(1), Vizi 1, Kiss P. - Korbuly, Szaller, Szabó P., Shupe, Vincze P. - Imre, Láday T. (1), Pillók (1), Mazzag, Balogh (1) - Varga B., Takács, Szász, Hamvai, Reiter R. Edző: Kóger István

Kiállítás: 10 perc ill. 6 perc
Lövések: 52 ill. 29 (18:6, 19:10, 15:13)

Megint jó volt az első 10 perc, sokszor felálltunk öt az öt ellen is. Olyan képet mutatott a játék, hogy egy nagykülönbségű újpesti győzelem realitásnak tűnt. Ebben az időszakban csupán az volt a kérdés, mikor lő már gólt az Újpest? Nagyszerű megmozdulást mutatott be Virág a 9. percben, igazi focis megkerülős csellel csapta be védőjét, de nem a kapust, Lamay hárított. Egy perc múlva Hebar nem lőtt gólt. Az első tízperc lejárt, és feljött az ellenfél. Ahogy pénteken az FTC, most a Fehérvár is feltámadt a bevezető harmad második részére, kiegyenlítették a játékot, dolgoztatták Silát. Benk kapott egyet az orrára – szerencsére nem vérzett, rögtön ezután Shupe lőtt majdnem gólt.
Végül a gól mégis nekünk sikerül, illetve majdnem. Turbucz balról a kapu elé üresen érkező Dömötörhöz passzolt, aki rálőtte. A kipattanó korongra ment rá Benk, aki úgy megzavarta az egyik fehérvári védőt, aki hazatolná a pakkot kapusa mamutjához, hogy ijedtében gólba emelt, 1:0. Köszönjük! A pontot Dömötör kapta.

csökkenő figyelmet, és a második jó fehérvári támadás gólt hozott: a gyors ellentámadás során Just hátraadta a korongot a középen egyedül jövő Vizi elé, aki nem sokkal a kékvonal után megnézte magának a jobb felső sarkot, és nagyon pontosan kilőtte a pipát. 1:1. Kár, hogy nem mi lőttük, szép megmozdulás volt! A játék képe tovább romlott, a vendégek nagyon belelendültek, a mieink viszont nem találtak vissza kezdeti formájukhoz. Sőt! A 26. percben Pápa kiült büntetőpadra. Nyomtak a vendégek, mi egy kétszemélyes ellentámadással próbálkoztunk. Az újpesti ellenakciót szereltek a Titánok, de Nemes elvette a korongot baloldalon az alapvonal mögött a tétovázó védőtől, visszajátszott a kapu előtt álló Tóth Gergőnek, aki kapuvasas gólt lőtt, erre mondják, hogy a hálóba helyezte a korongot, 2:1. És jött a következő csavar: még tartott az emberhátrány, amikor Benk egy megszerzett koronggal kilépett a balszélen, keresztbe korcsolyázva a kapu elé ért, amikor akasztották, büntető! A sértett rávezette, gól, 3:1! Tehát érdemes az Újpestnek hátrányban játszani! Utána kéne járni, mikor lőtt egy emberhátrányból két gólt egy csapat! De az élet mégsem ilyen egyszerű, a következő fehérvári előny nekik hozott gólt, Just balról, éles szögből a kimozduló Sila mellett betalált, 3:2. Mégsem olyan jó üzlet az emberhátrány… Küzdelmes, éles meccset látott a közönség. A Fehérvár csapata jól játszott, az első harmad második felétől egyenrangú ellenfél volt, ekkortól mozgalmas, izgalmas lett a mérkőzés.

3:2-re vezetett az Újpest, és az éreztük a lelátón: aki a következő gólt lövi, megnyeri a meccset! Az egyenlítésre, illetve a kétgólos előny megszerzésére is több alkalom volt, a csapatok odatették magukat, a lelátókon volt miért izgulni! A 44. percben az Újpest támadott, beszorítottuk a Titánokat. Turbucz a kapu mögött harcolt a korongért, de minden csatár le volt fedezve. Huba ekkor gondolt egyet, megindult előre balhátvédből centerbe, Turbucz visszaadására a legjobbkor érkezett és a kapu elől, kicsit jobbról kapásgólt lőtt, 4:2! Már-már megvolt a meccs, amikor a mérkőzés hőse a 49. percben bebiztosította a hazai győzelmet: ezúttal balhátvédből, a kékvonalról eresztett el egy bombát, ami a legkellemetlenebb magasságban, mamut fölött kesztyű alatt talált utat a hálóba, 5:2. Gólszerző Peter Huba!
Könnyebb győzelemre számítottunk, de minden úgy volt jó, ahogy történt. Volt komoly küzdelem, öngól, két emberhátrányos találat, szoros eredmény, és a legjobbkor Huba gólok. A mai mérkőzésről sokakban maradhatnak meg kellemes emlékek. Ja, és nagyon fontos három pontot gyűjtött be a CSAPAT!

Szilassy Zoltán: „Szükségünk volt a mai győzelemre két olyan vereség után, amely fegyelmezetlenségből adódott. Egy nagyon fiatal, agilis Fehérvárt tudtunk ma legyőzni, de a kapu előtti lehetőségekre keményebben kellett volna lecsapnunk.”

Kóger István:
„Egész egyszerűen az a csapat, amelyik egy emberelőnyéből két gólt kap, nem győzhet. Sajnálom a srácokat, mert nagyon sokat dolgoztak, ebben a szezonban talán ma játszottunk a legjobban. A befektetett munka pontot, pontokat kellett volna, hogy eredményezzen, de a két emberelőnyös gól megpecsételte a sorsunkat.”