MOL 223: UTE-DAB 0:1 - 0:1

Az Újpesti szurkolók már nagyon várták a rájátszást! Az utóbbi években voltak kisebb sikereink, de két éve Érsekújvár, tavaly a Debrecen ellen is csak két győzelemre ment a párharc, egy hazai és két idegenbeli meccsen buktunk mind a kétszer. Amolyan „rendes”, négygyőzelmes rájátszást emlékeim szerint utoljára a Volán elleni bajnoki döntőben játszottunk, még 2009-ben. Csapatunk az utóbbi időben rosszul játszott, mert Szilassy edző beáldozta az alapszakasz végét, kemény fizikai edzésekkel készültek a korongozók a playoff-ra. De ennek már vége, most azt várjuk, hogy a csapat olyan teljesítményt nyújtson, hogy ott legyen a négy között. Aztán…
Szépen megtelt a Megyeri úti jégcsarnok, a körülmények adottak egy szép eredményhez, egy remek ünnephez. A vendégszektor teljesen tele volt, sokan szurkoltak az Újvárosnak. A rájátszásra arany fejvédőben, és „Top Scorer” feliratú mezben lépett pályára a két pontkirály, Frolik illetve Dansereau. Pápa, és az „őssérült” Pichler nem játszott ma az Újpestben. Akkor vágjunk bele!

(2017.02.14) MOL 223:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) - 0:1   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 653 néző, vezette: Juhász G., Haszonits M., Kis-Király B., Soós D.

UTE: Sila - Gröschl, Huba, Dósa, Dömötör, Turbucz - Kiss D., Hegyi Á., Virág T., Nemes, Tóth G. - Nagy N., Kovács A., Benk, Sikorcin, Frolik - Szalma, Nagy R., Csanyi, Hebar, Ropret. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Hruby, Ölander (1), Dansereau 1, Cseter, Azari - Hudec, Ladygin, Becze T., Borbás, Kaskov - Lencsés, Hüffner, Németh P., Léránt, Nagy M. - Lévai, Magosi E., Török, Odnoga, Tanka (1). Edző: Malkia Heikki, Strenk Hunor

33:01 - 0:1 Dansereau (Ölander, Tanka)

Kiállítás: 12 perc ill. 14 perc
Lövések: 35 ill. 24 (15:7, 6:9, 14:8)

Hatalmas elánnal vágtak bele a csapatok a játékba. Az első perc a vendégeké volt, aztán feljött az UTE. Nyoma sem volt a lilák játékában az az álmos első húszperc, amivel az utóbbi időben megszokhattunk. A 3. percben Ropret szerzett (vissza) egy korongot, akit szabálytalanul szereltek, amikor lőtt volna. Az előny elszállt, hiába támadtuk végig a két percet. A sok néző remek hangulatot teremtett a lelátón. A vendégek – valljuk be – egységesebbek voltak. Sajnos, a hazaiaknál hiányzott a dob és néhány erős torkú vezér. Idegenben a sok elkötelezett szurker egymás mellett nagy erő! A hazai föllény megmaradt, a 8. percben Csanyi jó összjáték után a kapusba lőtt. Egy percre rá sikerült eladni a korongot, Dansereau lőtt majdnem gólt, de megúsztuk. Nem szabad hátul hibázni! Becze lőtt nagy helyzetbe mellé – feljött a DAB – aztán a következő emberfórt is végigtámadtuk – hiába.
Az Újpest egész más arcát mutatta, mit amit kezdtünk nem szeretni. Pörögtek, hajtottak, mentek lőttek. De az Újvárostól sem láthattunk ilyen tempót az elmúlt öt UTE-DAB összecsapáson. A játékból csak az újpesti gól hiányzott, pedig jobbak voltak a mieink. Majd a következő harmadban!

Jókat lőttünk, de Duschek azt a formáját hozta, amitől válogatott lett. Igen de Sila sem unatkozott a túloldalon. Az újpesti kapusnak szinte csak nagy védései voltak, a vendégek lövéspontossága sokkal jobb volt, mint a liláké. Itt most sorozatba kellene írnom, ki hogy lőtt, és hogyan hárítottak a kapusok. A következő hazai előny is kimaradt, de a 34. percben az aranysapkás Dansereau csodás átadást vett át a kékvonalon két lépéssel megelőzve védőjét, és gólig száguldott, 0:1. A gól után inkább a DAB támadott, mert Kiss D. kétszer is kiült, így góllövés helyett védekeznünk kellett. Becze lövése kapuvasig jutott, de jó felé pattant.
Nem erre számítottunk, de jó a DAB. hHgy gólt lőnek, feltétlenül benne volt a játékban. Nincs más hátra, egyenlíteni, fordítani kell!

Úgy is indult az Újpest, Sikorcin 20 másodperc után lőtt, majd újabb 20 másodperc után Azari talált be majdnem, Huba a kapu torkából ütötte ki a korongot. Az UTE ment volna előre, de remek volt a DAB védekezése. Erőszakosan visszaszerezték a korongot, és veszélyes támadásokat vezettek. Az idő fogyott, az Újpestet kezdte nyomasztani a góllövési kényszer. Lövések voltak, de nem voltak pontosak. Hiányoztak a felsősarkos bombák, a takart lövések, a pattintások. A közönség mindkét része bízott csapatában, szurkolásból, hangzavarból nem volt hiány. A végén Silát csatár váltotta – kötelező kockázatvállalás – de gól se itt, se ott nem esett, bár Huba látványos spárgája gólt mentett, elmaradt az egyenlítés.
Nagyszerű, nagyiramú mérkőzésen nem volt nagy különbség a csapatok között, bármelyik győzhetett volna. Ez most a pontosabban játszó DAB-nak sikerült. Nagyot ünnepeltek a vendégek, tapssal köszönték meg a mai játékot csapatuknak. Az szomorú újpestiek is tapsot kaptak. Az erő, a sebesség megvan, a lövéseken kell javítani! Ugye, milyen jó négy győzelemig tartó összecsapás? Van módunk javítani – javulni! Csütörtökön Dunaújvárosban győzni kellene!

Szilassy Zoltán: "A meccs nagy részében keményen dolgoztunk és tettük a dolgunkat, sajnos a lényegi rész, azaz a góllövés elmaradt – ezen feltétlenül javítanunk kell. Az energiaszintünk megfelelő volt, de minekutána nem lőttünk gólt, más nem is lehetett a vége. Ilyen a playoff."

Heikki Mälkiä: "Igazi rájátszás-összecsapás volt, amelyen minden játékosom keményen odatette magát. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk is kiemelkedő volt! Nagyon örülünk, de nem sokáig, hiszen nincs sok időnk, máris a csütörtöki meccsre készülünk."