MK 6: UTE-MAC 2-3 hu.

Gyorsan adjuk meg a válaszokat a beharangozóban feltett kérdésekre:
- Nem sikerült győzni a MAC ellen,  bár nagyon közel voltunk hozzá
- Ma Könczei vitte a pálmát, 50 perc büntetést harcolt ki magának, és a bunyóban is alulmaradt.
A kupameccsen eléggé visszafogott volt a nézőszám. Az Újpestben a sérültek-betegek közül nem tért vissza senki, viszont belépett a pihenő csapatba Hebar is. Bemutatkozott egy új fiú, az 1999-es születésű Molnár András védő.

UTE - MAC Budapest 2:3 hu. (0:0, 2:2, 0:0, 0:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 222 néző, vezette: Gangel L., Vas M., Muzsik N., Mizsák P.

UTE: Ágoston - Kiss D., Huba (1), Dósa, Dömötör, Turbucz - Molnár A., Gröschl (1), Benk 1, Sikorcin 1, Frolik (1) - Nagy N., Kovács A., Nemes, Virág T., Tóth G. - Szalma, Pápa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

MAC Budapest: Arany - Escobedo (1), Pozsgai T., Nagy K. 2, Könczei (1), Jubinville (1) - Ruikka, Mestyán, Somogyi 1, Nagy G. (1), Kovács Cs. - Silló, Fejes, Tóth R., Bödök, Schmál - Kovács B., Vokla, Roczanov, Keresztury, Terbócs. Edző: Majoross Gergely, Svasznek Bence

20:42 - 0:1 Nagy K. (Jubinville)
27:41 - 1:1 Benk (Huba, Frolik) - ee
30:41 - 1:2 Nagy K. (Könczei)
39:38 - 2:2 Sikorcin (Gröschl)
63:40 - 2:3 Somogyi (Escobedo, Nagy G.)

Kiállítás: 13 perc  + végleges fegyelmi (Sikorcin) ill. 20 perc  + végleges fegyelmi (Könczei) + végleges fegyelmi (Könczei)
Lövések: 33 ill. 28 (9:8, 16:10, 7:6, 1:4)

A mérkőzés jó irammal kezdődött. Hamar kiderült, hogy a csapatok nem veszik külön a MOL-Liga és a Magyar Kupa mérkőzéseket: meccs az meccs, hajtani, győzni kell. Volt is iram, a MAC ment a saját tempójában. Itt, Újpesten nem vagyunk hozzászokva ilyen száguldáshoz. A MAC támadott többet és veszélyesebben, de a mieinket sem kellett félteni: tartalékos csapatunk is ment, kevert, támadott, ütközött. A 14. percen emberhátrányban Sikorcin lopott korongot, cselek után Benkhez passzolt, de Arany hárított. A következő emberhátrányt csaknem kihasználta a MAC , kijátszották a helyzetet, a baloldalon érkező Nagy G. előtt üres volt a kapu, de szerencsére mellé ment a lövés.
Gól nélkül mentek pihenőre a csapatok, bár pontozással a MAC vezetett.

A virtuális előny hamar realizálódott: már a harmad első percében jó támadást futtattak a vendégek a baloldalon, Jubinville lövését Ágoston védte, a kipattanóra Nagy K. érkezett, 0:1. A gól után az Újpest erősített, kiegyenlített lett a játék, sőt, a hazaiak öt az öt ellen is fel tudtak állni. Az egyenlítés emberelőnyben sikerült, a 28. percben. Jól járattuk a korongot, Huba hátulról középről lőtt, a korongba Benk ért bele, 1:1. Sikerült az egyenlítés, tehát egyformák a csapatok! A következő percekben többet támadott a MAC, és megint Nagy K. volt eredményes. A gól is egészen hasonló volt: most a gyors támadásnál Könczei lőtt, a lövést védte Ágoston, de Nagy K. direkt a kipattanóra érkezett és egy szempillantás alatt be is vágta a korongot. 1:2. Ilyen gyorsan nem is lehet reagálni az eseményekre! Nagy nem is a beadásra, hanem a kipattanóra figyel. Sikeres megoldás. 31 perc után megint a vendégeké volt az előny. A harc fokozódott. Kevéssel a gól után Virág szerzett meg egy indítást még a MAC harmadában. Kapura ment elhúzta a korongot a kapus előtt, mikor lőtt, a kapu már nem volt a helyén. Escobeno kreatív módon, kapumozgatással két perc kiülés árán megmentette csapatát a góltól. A bíráknak nem volt egyszerű dolguk, (a lövés előtt már elmozdult-e a kapu, vagy bement volna a korong, ha a kapu a helyén van) szóval nem lett gól. A nagyiramú, izgalmas meccsen a harmad végén mégis összejött az egyenlítés. Az Újpest gólja is hasonló volt az elsőhöz, Gröschl távoli lövésébe Sikorcin ért bele, 2:2. Végre újra szólt a „Siki Siki Siki Siki gól” nóta!
Még jobb lett a meccs! A MOL Liga 1:6-on kiismertük a MAC-ot, az újpesti csapat úgy játszott ellenük, ahogy kellett. Külön érdekesség, hogy mindkét csapat két-két egyforma gólt lőtt. A vendégek a kipattanót ismételték hihetetlen ütemérzékkel, a mieink a hátvéd távoli lövésébe értek bele.

Egy gól még mindenképpen lesz. A csapatok mentek előre a győzelemért. Záporoztak a lövések. Megnyugtató volt Ágoston védéseit látni, magabiztosan tartotta tisztán  kapuját. A 48. percben egy nagyon szép Kovács Cs. – Somogyi akciót láttunk. Hogy a lövés bent volt, avagy sem, talán a videóról sem látszik. A bírók csak akkor adhatnak gólt, ha tényleg bent látták a korongot. Most ezt nem vállalták fel, maradt a 2:2. Az 51. percben kitört a bunyó. Könczei és Sikorcin verekedett össze, az újpesti személyes elégtételt vett a MAC-os szúrása miatt. (Hokiban ez az egyik legsúlyosabb szabálytalanság.) Siki győzött, majd mint aki jól végezte dolgát, ment is az öltözőbe. Az ő büntetése a bunyóért 5+20, Könczei 5+20+5+20-at kapott. Az 5 perc előny nem tudtuk kihasználni, pedig volt lehetőség éppen elég. Gól nem sikerült, jött a hosszabbítás.

Hosszabbítás
A háromfős csapatok próbálkoztak egymással. Ilyenkor a hoki átmegy egyéni játékba, igazi csapatjáték három emberrel nem is lehetséges. Az elején az Újpest, aztán a MAC volt veszélyesebb. Nem véletlen, hogy Ágoston védett sokkal nagyobbakat. De 63:40-nél már ő sem segített, a tisztára játszott Somogyi döntött, 2:3.

A lutrijátékot elvesztettük, de nagyszerű mérkőzést, nagy harcot láthattunk.A csapatok nagyot harcoltak egymással, de ma ennél is több volt: a játékosok személyes ügynek tartották, hogy legyőzzék, kicselezzék, becsapják, leütközzék, szereljék, stb. ellenfelüket. Kár, hogy elég kevesen láttuk az összecsapást, pedig élmény volt. Egyértelmű, hogy jó a csapatunk, jó játékosaink vannak. Bebizonyosodott, hogy sokkal közelebb vagyunk a MAC-hoz, mint korábban gondoltuk. A hátralévő három MAC elleni MOL Liga összecsapáson el tudjuk majd kapni őket. És azt is megmutatta a mai mérkőzés: csapatunk érett a harmadik hely elérésére.

Szilassy Zoltán: "Már az első harmadban is jobban játszottunk, mint az előző MAC-meccseken. A mérkőzés végén az öltözőben gratuláltam a csapatnak, mert összességében egy pontot szereztünk, és nagyon közel voltunk a másodikhoz is. Ez egy olyan mérkőzés volt, hogy amelyik csapat meglövi a harmadik gólt a hatvan perc alatt, az elviszi mind a három pontot. Ez most egy hosszabbítás után ellenfelünknek sikerült."

Majoross Gergely (MAC): "Tudtuk, hogy az eddigi eredményekből nem lehet kiindulni, és azzal is tisztában vagyunk, hogy az UTE az összeállítása alapján az egyik legerősebb csapat a ligában, illetve a kupasorozatban. Örülök annak, hogy a játékosok hozzáállása és odaadása kiváló volt, még akkor is, amikor a harmadik harmadban kilenc percből majdnem hetet emberhátrányban játszottunk. A hosszabbításban pedig szinte csak nekünk voltak lehetőségeink, így egy jó meccset nyertünk meg."