MOL117: DVTK-UTE 2:3 hu.

Ma is csúcsrangadót játszottunk, ezúttal Miskolcon. Az idei első DVTK – UTE meccs túl hosszú volt számunkra; ha csak 52 percig tart, nyertünk volna. A mérkőzés előtt 5 ponttal álltak előttünk a hazaiak. Az Újpest mostani formájában képes legyőzni a Jegesmacikat, de nincs győzelmi kényszer vagy túlzott elvárás. Egyszerűen nagy örömet okozna és további lendületet adna egy győzelem! Új játékosokkal erősödött a héten a lila-fehér csapat! A szerdai MK meccsen már bemutatkozott a 24 éves Nagy Richárd védő, akit korábban a Dunaújváros csapatából ismerhettünk, és érkezett egy új légiós csatár, a 27 éves szlovén Anze Ropret balszélső.

DVTK Jegesmedvék - UTE 2:3 hu. (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)   -  Eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 1003 néző, vezette: Varjú Á., Vas M., Kormos D., Soós D.

DVTK Jegesmedvék:
Adorján - Láda B., Leppanen (1), Galanisz, Magosi B. 1, Sági (1) - Gőz, Cianfrini, Hajós (1), Tóth A. (1), Johnston 1 - Joe, Vojtkó, Pavuk, Ritó, Miskolczi - Kuqali, Laczkó Á., Szopos, Albert, Karda. Edző: Bradley Douglas, Farkas Tamás

UTE: Sila - Gröschl (1), Hegyi Á. (2), Dósa, Dömötör, Pápa - Kiss D., Huba,Csanyi 1, Hebar 1, Ropret  - Nagy N., Kovács A., Benk (1), Sikorcin 1, Frolik (1) - Nagy R., Nemes, Virág T., Tóth G. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

02:42 - 1:0 Magosi B. (Leppanen, Sági)
09:48 - 1:1 Hebar (Gröschl, Hegyi Á.)
27:15 - 2:1 Johnston (Hajós, Tóth A.)
27:52 - 2:2 Sikorcin (Benk, Frolik)
62:42 - 2:3 Csanyi (Hegyi Á.)

Kiállítás: 6 perc  + 10 perc fegyelmi (Cianfrini) ill. 10 perc
Lövések: 32 ill. 36 (13:14, 8:15, 9:5, 2:2)

A Jegesmedvék is tudták, egy nagy formába lendült UTE ellen nem lesz könnyű mérkőzésük. Be is indultak, és már a 3. percben vezettek Magosi jóvoltából, aki a baloldalon húzott kapura, 1:0. A gól után kiegyenlített, nagyiramú játék alakult ki, a csatárok is és a kapusok is jól dolgoztak. A 10. percben Hebar egyenlített, Gröschl úgy lőtt, hogy a csatár gól pattintson, így is tett, 1:1. A továbbiakban is izgalmas, változatos játékot láthattunk. Nem volt taktikázás, akinél volt a korong, azonnal ment előre.
Szünet után mit sem változott a mérkőzés: ilyen az, amikor két jó csapat találkozik egymással, és mindkét fél győzni szeretne. A 28. percben újpesti kiállítást jeleztek a bírók, de kiülni nem kellett, ugyanis Johnston közelről gólt lőtt egy visszaadás után, 2:1. De nem sokáig vezettek a pirosak! Egy lendületes újpesti támadás során Benk remekül ment el a baloldalon, remekül időzített bedását Sikorcin lőtte be közelről, 2:2. A gól után folytatódott a kiemelkedően jó iramú mérkőzés, de mintha a mieink lettek volna aktívabbak, veszélyesebbek. A 35. percben kettős emberhátrányba került az Újpest, de csak 3 másodpercre, Pavuk mozdulata megfosztotta csapatát a komoly gólesélytől. A remek játék folytatódott, a semleges nézők is élvezhették volna az összecsapást. Két harmad után háromesélyes, azaz hokiban négyesélyes volt a mérkőzés. Az eddig látottak nem adtak módot arra, hogy eldöntsük, melyik fél a jobb!
A harmadik játékrészben is minden ment tovább úgy, ahogy a 40 perc alatt megszokhattuk: az iram, a jó játék, a harc. Az 50. percben Magosi lépett meg, Huba szorongatta hátulról, az eset büntetőt ért. De Sila ezt is megoldotta, nem lett gól. Aztán Sikorcin ült ki – tipikusan a reakciót büntették - kettő perccel. Kihúztuk gól nélkül. Ekkor már érezni lehetett, ma túlóráznak a csapatok. Mert hiába voltak támadások, a védekezés jó és pontos volt mindkét oldalon.
A három a három elleni játék döntött. Hegyi egy bravúros szerelés után bement a jobbszélen a miskolci harmadba, ezzel három az egy elleni helyzetet alakított ki, beadását Csanyi bevágta, 2:3!!!
Megvan a győzelem! Egy nagyon jó meccsen a listavezető otthonában!
A meccs végén a játékosok észrevették a néhány újpesti szurkolót a lelátó sarkában, és így együtt nagy ünneplést rendeztek! Volt mit!
Nagyon büszkék lehetünk az Újpeste! Néhány hete a dobogó harmadik foka látszott elérhető célnak. Most, hogy mindkét előttünk álló csapatot elkaptuk, már minden lehetséges!
Ami a mai mérkőzést illeti: aki teheti, áldozzon rá két órát! Érdemes megnézni a meccs videóját!

Szilassy Zoltán: „A mai győzelemért a fiúk nagyon megdolgoztak. Jó játékot láttunk, két kiemelkedő kapusteljesítménnyel. A hazaiak kétszer is vezettek, de fontos volt, hogy hamar egyenlíteni tudtunk. Miskolcon két pontot szerezni nagyszerű siker! A továbbiakban is azon dolgozunk, hogy jó pozícióból indulhassunk a rájátszásban.”