MOL Liga elődöntő 5: DVTK-UTE 2:1 - 4:1

Ma eldőlhet minden. De reméljük, nem dől el. Nincs újabb hiányzónk, nincs visszatérőnk, nagyon bízunk a ma pályára lépőkben! Az internetes Sportstream közvetítést figyelem. Akkor jöjjön az újpesti csoda!

(2017.03.08) MOL 257:
DVTK Jegesmedvék - UTE 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) - 4:1   -  Eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 1460 néző, vezette: Babic V., Juhász G., Soós D., Pálkövi B.

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Láda B., Leppanen, Galanisz 1(1), Pavuk (1), Magosi B. - Gőz, Vojtkó, Hajós, Tóth A., Miskolczi - Tuominen, Joe, Johnston, Toulmin, Sakaris - Laczkó Á., Albert, Popovics, Ritó, Sági 1. Edző: Bradley Douglas, Farkas Tamás

UTE: Sila - Kiss D., Dósa, Benk 1, Hebar, Ropret - Hegyi Á. (1), Pokornyi, Csanyi, Sikorcin, Frolik - Kovács A., Nagy R., Pápa, Nemes, Tóth G. - Gröschl, Dömötör, Virág T., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

26:03 - 1:0 Galanisz (Pavuk) - ee
31:12 - 2:0 Sági (Galanisz)
58:33 - 2:1 Benk (Hegyi Á.)

Kiállítás: 10 perc ill. 14 perc
Lövések: 39 ill. 38 (13:13, 14:7, 12:18)

Az Újpest támadott többet, egészen az első kiállításig. Nehezen védekezték ki a lilák. Kerülni kell az ilyen szituációkat! Egyenlő létszámban nagyon akar az Újpest, de a Miskolc a veszélyesebb. Az első lökdösődésnél a bírók jól döntenek, megkímélték a büntetőpadot. A továbbiakban mindkét csapat hajt, támad. Jó, változatos játék! A harmad második felében is mintha a Miskolc támadna kicsit veszélyesebben. Sakaris lövését Sila bravúrral tisztázta. A 16. percben egy jó hazai akciót követő három lövést is védte Sila, köszönjük! Amikor az Újpest került emberelőnybe, Hegyi bombája döngette meg a kapuvasat, majd Magosi kiugrása majdnem elrontott mindent, de Sila megint! A védés annyit ért, mintha lőttünk volna egy gólt! Az utolsó pillanatban megint Sila nevét kell leírni, kettőt véd.
Nagyon jó első játékrész, picit jobb a DVTK, de egy-két lőtt góllal meg lehet zavarni őket. Nálunk Sila a legjobb, ami azért nem az igazi…

DVTK támad nagyon, gólig jutnak, de nem adják meg, Húúú…. Jó, hogy megállt a támadássorozat! Ropret elkövetett valamit, több miskolci is belekötött a lefújás után, végül páros a pihenő. Sikorcin lő, Adorján véd. A 26. percben Dósát kivették, 4:3-ban támad a DVTK, végül Galanisz betalál, Sila védése messzire pattant ki, Galanisz bombáját nem lehetett védeni. 1:0. Akkor most méginkább mindent bele! De sajnos, a DVTK a veszélyesebb. 28. perc Johnston lő, Sila válláról pattan ki a korong. A 29. percben Láda kiállását végigtámadjuk, de az ostrom nem hoz egyenlítést. 32. perc: Sági elindult a baloldalon, Dósa elesett, így egyedül mehetett kapura, 2:0. 34. perc Tóth G. kapuvasra lővi az Adorjánról lejövő korongot. Hegyi ki, Dömötör is ki. 42 mp dupla hátrány. Sokszor Siláig, egyszer kapuvasig jutnak, a hazaiak, de legalább megúsztuk.
Úgy vagyok (vagyunk?) ezzel a meccsel, hogy az eszem tudja, hogy a DVTK az erősebb csapat. De a szívem akarja, hogy mégis, talán sikerül… Az első harmadban jobbak a hazaiak. De nem akarom elhinni, hiszen 0:0, bármi lehet. A második harmad kijózanít. Az történik, ami hideg fejjel, semleges nézőpontból nyilvánvaló. De ringassuk álmainkat tovább! Van még egy harmad!!

Megy, támad az Újpest, a DVTK mintha visszavett volna. 47. perc: emberelőnyben az Újpest, Ropret lő, de ma Adorján nagyon jó, ihletett állapotban véd! Odaát megint megindultak a Jegesmedvék, erről Sila tudna részleteket mesélni. A Újpest támad, a DVTK kontráz. AZ 52. percben megint hazai emberelőny, újabb két perc ment le az újpesti kapu előtt, maradt 6. Sila most is a legjobb újpesti. A Miskolc támad, még úgy is, hogy nem baj, ha nincs gól. A vége négy a négy elleni játék, de Sila lejön, és gól! Benk bebirkózta, 2:1! Aztán Sila megint le. Bejöhet kétszer? Az érkező Frolik lőtt egy remek beadás után mellé. És a végén! Majdnem gól, de nem, nem sikerült…
Két szenzációs csapat csodálatos meccsét láttuk – mondta a szpíker a végén, és nem tévedett. A DVTK megérdemelte a továbbjutást, de nagyon közel volt egymáshoz a két csapat, az Újpestnek is összejöhetett volna. Sajnáljuk a kiesést, de egyúttal köszönjük is a csapatnak az idei nagyszerű szereplést. Újpesten letelt a hét szűk esztendő, a 2010-es MOL Liga ezüstérem után 2017-ben bronzérmes lett a csapat!
Ma még lehetünk szomorúak, mert máshogy is fordulhatott volna a párosmeccs, de legyünk büszkék az idei csapatra, a vezetőkre és az újpesti közönségre.

KÖSZÖNJÜK! SZÉP VOLT FIÚK!

Doug Bradley: ”Nagyon hektikus volt az első harmad, igyekeztünk távol maradni a büntetőpadtól, mert az Újpest előnyben mindig veszélyes volt. A második harmadban sikerült kétgólos előnyre szert tennünk, ám a vége izgalmas lett, de végül behúztuk. Adorján ezúttal is remekül védett, ő jelentette a különbséget a mai napon a két csapat között. Szerencsére most lesz egy kis időn, a pihenésre is, utána pedig készülünk a döntőre.”

Szilassy Zoltán: ”Igazi harc volt ma is a jégen. A második harmadban megint eltűntünk, mint legutóbb, és ezt két góllal büntette a Miskolc. A végén majdnem kiegyenlítettünk, volt akkor jó pár helyzetünk, de nem sikerült. Habár a párharc 4-1 lett, végig nagyon szoros volt, a Miskolc jobban rakta össze az apró, de fontos részleteket. Így megérdemelten jutottak a döntőbe, ahol sok sikert kívánok nekik.”