MOL247: UTE-DAB 3:2 hu - 4:3

Ilyen sem fordult elő még velünk: a bérletes bejáratnál Ancsin Jani árulta a belépőket! A vasárnap estéjét mindenki a Megyeri úti Jégcsarnokban akarta – remekül – eltölteni. A pénztárnál elmondások szerint a Megyeri útig ért a sor! Mikor volt ilyen érdeklődés utoljára? A továbbjutás kérdése hat UTE-DAB illetve DAB-UTE összecsapás után is teljesen nyitott. Azt sem tudjuk megmondani, melyik csapat jobb, ezt ők maguk sem tudják. Bárki továbbmehet, bárki kieshet, egyik eredmény sem lesz meglepetés, csak majd sajnáljuk a búcsúzót. Itt már nem a tudás, hanem megfoghatatlan tényezők – lelkierő, szerencse, a valahonnan összeszedett plusz energia, egy zseni megmozdulása dönt ma este. Telt ház jött össze, a vendégszektorban úgy 130%-os volt a telítettség.
Akkor lássuk az utolsó felvonást!

(2017.02.26) MOL 247:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 3:2 hu. (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) - 4:3   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1580 néző (telt ház), vezette: Haszonits M., Juhász G., Váczi D., Muzsik N.

UTE: Sila - Kiss D., Huba (1), Pápa, Nemes, Tóth G. - Nagy N., Hegyi Á., Benk (1), Hebar, Ropret 1 - Kovács A., Nagy R., Csanyi 1, Sikorcin 1(1), Frolik (1), - Virág T., Turbucz, Dömötör, Dósa, Gröschl. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Hüffner, Ölander (1), Dansereau 2, Cseter (1), Azari (2) - Hudec, Ladygin, Becze T., Borbás, Kaskov - Lencsés, Hruby, Németh P., Odnoga, Nagy M. - Lévai, Magosi E., Török, Léránt, Tanka. Edző: Malkia Heikki, Strenk Hunor

05:21 - 0:1 Dansereau (Cseter, Azari)
19:03 - 1:1 Sikorcin (Benk, Huba) - 2ee
44:27 - 1:2 Dansereau (Ölander, Azari) - ee
54:12 - 2:2 Csanyi (Frolik, Sikorcin)
69:13 - 3:2 Ropret

Kiállítás: 12 perc ill. 18 perc + végleges fegyelmi (Ölander)
Lövések: 44 ill. 47 (12:17, 13:17, 13:8, 6:5)

Az első percben kétszer is Duschek mentett nagyot, de utána a DAB percei következtek. Beszorították a lilákat, alig tudtunk kijönni a harmadból. A 6. percben gyors, látványos támadást vezetett DAB, aki vitte a korongot, jobbra passzolt, mire a játékszer Dansereau-hoz került, a jobbról jövő csatárra nem jutott védő, ő meg kilőtte a hosszú sarkot, 0:1. A gól után is inkább a vendégcsapat játszott veszélyesebben, többet birtokolták a korongot. A nézőtéren hatalmas volt a hangzavar: a lelkes vendégszurkolók, és a többségben lévő újpestiek is egyszerre nyomták a bíztatást, bizony nagyot szólt! Az egyenlítés egyelőre álomnak tűnt, aktívabbak, veszélyesebben voltak a vendégek. Az Újpest játékának mélypontja a 18. percben kapott emberelőny volt, amikor az első percben be sem tudtunk menni az újvárosi harmadba. De Ölander segített, kiült ő is két percre, ez 33 másodperc kettős emberelőnyt jelentett az Újpest számára. És az utolsó pillanatban összejött az egyenlítés! Huba távoli bombája után Benk ismételt, a lecsorgó korongot Sikorcin a levegőben megütve segítette a hálóba. Videózás után lett végleges a gól, 1:1.
A vendégek meggyőzőbbek – ahogy az Újpest volt a meggyőzőbb pénteken, az első harmad után. Örültünk az egyenlítésnek – az egyenlítés hozta lélektani előny nálunk, de a játékot tekintve minden újpesti szurkolóban ott volt a szorongás.

A játék képe nem változott – és ezt sajnálhatjuk. Ugyanis a DAB csapata volt a frissebb, lendületesebb, rendszeresen beszorították az újpestieket. Persze, ennek nem kell végig így maradni, egy lelki plusz újabb energiákat szabadíthat fel. A lelki plusz jelen esetben a következő gól jelentheti. A 25. percben egy újvárosi támadásnál Dansereau balról okosan a felérkező Hüffnert szolgálta ki, de a lövést elképesztő reflexszel védte Sila. De ebből sem merítettünk extra erőt, továbbra sem mentek a támadások. Tulajdonképpen egy Csanyi elleni fault segített átvészelni ezt az időszakot – 81-esünk majdnem túl látványosan láttatta a rajta esett sérelmet. Régen jött ilyen jókor emberelőny! Odnoga belevetődött egy lövésbe, szegényt úgy kell letámogatni, de némi pihenés után szerencsére visszatérhetett a fiatal játékos. A hangulat továbbra is óriási volt! Két komoly tábor komoly szurkolása – elképesztő hangerő, szinte kényszeríti az embert, hogy még hangosabban segítse csapatát! Ez rá is fért az Újpestre, a Dunaújváros tűnt erősebbnek. A 33. percben Sikorcin remekül tette a baloldalt jövő Froliknak a korongot, Duschek még valahol a másik saroknál volt, de a nagyjából üreskapus pillanat mellélövéssel zárult. Odaát Sila újabb káprázatos alakítása mentette meg a lila-fehér reményeket.
Nagy meccset látunk, kár, hogy ez csak a negyeddöntő. Két harmad után a DAB pontozással vezet, azaz többet mutat. Egy picike vigasz: a pontokat gólra kell(ene) váltani, ez hol sikerül, hol nem. Az Újpest-szurkolónak (e sorok írójának) szorul a gyomra. Az állás döntetlen, de nem nekünk áll a meccs. Egy biztos: a továbbjutás továbbra is bizonytalan.

A 43. percben emberhátrányba került az Újpest. De mégsem a várt forgatókönyv következik, a négy játékossal játszó csapat támad, megy előre, helyzeteket alakít (és hagy) ki. Az öröm 117 másodpercig tart, balra passzoltak Dansereau-hoz, aki kilőtte a hosszú felső sarkot, 1:2. Zseniális ez a játékos, kár, hogy nem magyar, kár, hogy nem újpesti… Padlón a csapat, padlón a közönség. Gyengébben játszunk, és ez most már az eredményen is látszik. De mindenki lassan összeszedi magát, hiszen akárhogy is: ma továbbjutásról, életben maradásról dönt a két csapat. A közönség is kapcsol: a bánat helyett a fontosabb a szurkolás, hátha a nézőtérről egy kicsit segíteni lehet a srácokat! 10 perc után – szinte előzmény nélkül jött az egyenlítés: a jobboldalon érkező Csanyi balról kapott egy átadást, és nagyjából a harmad közepéről kilőtte a rövid felső sarkot, 2:2! Akkor egyenlő esélyekkel, döntetlennel mehetünk bele az utolsó 5 (vagy 15) percbe! „Álé, álé, álé Újpest álé”! Hangosan, egységesen! Hüffner még betámadta Hebart, párban ültek ki, de nem egymás mellé, nem barátságban…
Döntés nincs, hosszabbítás következett, amit négy-négy emberrel maximum 10 percig játszanak a csapatok.

Hosszabbítás
Ekkorra már egyik oldalon sem volt meg az erő, a játékosok utolsó tartalékaikat mozgósították. De kinek van több tartaléka? Egyelőre senkinek, a legnagyobb izgalmat Ölander alakítása hozta, aki kiverte Sila kezéből a botot, majd amikor leültették, lökdöste a vonalbírót, sokat tett a végleges fegyelmiért. De ugorjunk a mérkőzés legszebb pillanatára: Ropret szerzett korongot a középső harmadban a jobboldalon. Megindult előre, de egyedül maradt, csapattársai cserére mentek. Ő átlósan átment baloldalra, egy-két csel után a hosszú sarokba lőtt, hangrobbanást okozva tisztázott minden kérdést. Mindent, ami 7 óra 19 perc és 3 másodperc nem tudott eldönteni, a csodás 92-es eldöntötte, 3:2! 3:2, az Újpest az elődöntőben!
Hosszú ünneplés kezdődött, a közönség hihetetlen örömmel és hálával fogadta a sok-sok éve várt, de nagyon nehezen érkező újpesti sikert. Sikerült, ott vagyunk a négy között! Köszönjük a játékosoknak, szép volt fiúk!
A köszönet kijár az ellenfélnek a Dunaújvárosnak is, mind a csapatnak, mind a szurkolóknak. Sajnálom szurkolóikat, mindent megtettek az övéikért. Ennél kisebb különbség már nem is lehet a csapatok között. Remek mérkőzéseket vívtunk, a színvonalat, iramot, elszántságot tekintve ez a párosmeccs akár döntőnek is megfelelt volna. Az elején voltak sportszerűtlenségek a jégen és a nézőtéren is, de szerencsére a negyedik mérkőzéstől minden megváltozott, a fair play szellemében dőlt el a csata.
Szóljunk pár szót a Szövetségről: az év döntése volt a MOL Ligában a négymeccses negyeddöntő. Az alapszakaszban gyengébben szereplő csapatok nagyon kitettek magukért, három párosban is csak a hetedik összecsapás döntött a továbbjutóról. Az izgalmas párharcok nagyon sokat tettek a csapatokért, a nézőkért, a magyar jégkorongért. És végül az alapszakasz első négy helyezettje került az elődöntőbe.

Szilassy Zoltán: "Nagy győzelmet arattunk, fantasztikus gólokat szerezve. Készültünk arra, hogy hosszúra nyúlik a széria, így is lett, és noha időnként tompábbak voltunk, mint szoktunk, mindig meg tudtunk újulni, és megérdemelten jutottunk tovább."

Heikki Mälkiä: "A vereség ellenére talán most játszottunk a legjobban. A második harmadban többször is elmehettünk volna két góllal, sajnos nem sikerült, a vége pedig így alakult… Apróságokon múlt ez az amúgy remek párharc, ez most az Újpest javára dőlt el. Csalódottak vagyunk, szívünket-lelkünket kitettük a jégre."