MOL106: Titánok-UTE 3:4 +video

A mai nagyon fontos mérkőzésen idén először játszottunk Fehérváron. A két újpesti meccsen egy győzelem, és egy hosszabbításos vereség után négy pontot hoztunk, tehát kettőt vesztettünk. A Titánok a ligában az alsóház elején harcolnak, de erős csapatuk van: a játékosok célja, hogy az EBEL csapatba bekerüljenek, így minden MOL Liga találkozón megfeszülnek, mindent kiadnak magukból. És nem is hiába, idén már többen bemutatkozhattak az osztrák ligában. Az Újpest a válogatott szünet óta remekül játszik, reméljük, a győzelmi sorozat folytatódik. De nem lesz könnyű!
Az helyszínen mintegy húszan szurkoltak a liláknak – gyakran felhangzottak az ismert UVB dalok!

Fehérvári Titánok - UTE 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)   -  Eseménynapló

Székesfehérvár, 220 néző, vezette: Babic V., Rencz D., Árkovics G., Soltész Á.

Fehérvári Titánok:
Scola - Krogh, Sándor, Just (1), Shupe 1, Kiss P. - Reiter A., Láday T. (1), Szabó P. (2), Hamvai (1), Mazzag (1) - Korbuly, Takács, Varga B. 2, Erdei, Balogh - Imre, Tóth R. Edző: Kóger István, Hegyi Ádám Zoltán

UTE: Sila - Gröschl, Hegyi Á., Dósa, Dömötör, Turbucz - Kiss D. (1), Huba (1), Hebar 1(1), Pápa, Virág T. - Nagy N., Kovács A., Benk, Sikorcin 1, Frolik (1) - Pokornyi, Csanyi 2(1), Nemes (1), Tóth G. (1) Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

23 ill. 37 (6:12, 7:16, 10:9)

Lassan indult be a játék, de a 4. percben égnek állt a hajunk: Sila kijött, de az üres kapu előtt keresztbe elment a korong. Hűű… Aztán beindultak a csapatok, kialakult az a játék, ahol mindkét oldal saját magát adta: az UTE támadott, de amint elvesztették a korongot, villámgyorsan visszazártak és letámadtak. A Titánok – amikor tehették – ellenakciókat vezettek, lendületből jöttek fel. És mindkét oldal mindent beleadott, nagyon jó kis meccs jött össze. A 10 percben Sila tornászott Kiss P. közeli lövése után. Nagyon agresszívan játszott a Fehérvár. Vajon bírunk velük? A 13. percben Hebar egészen a kapuig cselezte magát – szokása szerint lendületből – de Scola nagyot védett. Az újpesti emberelőnyben nagyon támadtunk, de nem jött össze a vezetés. Bezzeg a hazaiak! Alig ült ki Hegyi, Láday lövésébe beleért Shupe – így lehet becsapni a kapusokat, 1:0 (videó). A gól benne volt mindkét csapatban, a hazaiakból jött ki. Rögtön visszatámadtunk, de az egyenlítés egyelőre késett.
Jó harmadot láttunk. Mindkét csapat hozta stílusát, az akaratát. Az látszik,
hogy az UTE a jobb csapat, de jók a Titánok is, háromesélyes a találkozó.

Az Újpest erősített, Frolik lépett meg, majd Hebar is így tett, de a célzás nem volt pontos. A 34. percben Csanyi a balszélen lábbal vitte be a korongot a támadó harmadba, és lendületből nagy gólt lőtt, 1:1. (videó). A játék képe nem változott: az Újpest támadott, de amint elveszíti a korongot, azonnal visszazárt. Ennek következménye az volt, hogy a hazaiak általában a felezővonalig jutottak el, aztán a vendégcsapaté lett a korong, és indult a következő támadás. A fehérváriak lendületből próbálkoztak, de csak ritkán jutottak el a kapuig. A meccs továbbra is jó volt, az újpesti szurkolók – a hangosabb társaság vélhetően a közellakó lilaszívűek – kevesen is jól hozták a focis dalokat. Dobnak használták a szellőző alagút fém lapjait – jó hangulatot teremtettek. Kétszer is hazai emberelőny fékezte a lilákat – ráadásul a faultok értelmetlenek voltak, semmilyen veszélyt nem hárítottak, inkább előállították a lehetőségeket a hazai csapatnak. De megúsztuk. A harmad vége előtt Hebar vezetett támadást a jobbszélen, de elpasszolta magát. Viszont a középső harmadban azonnal visszaszedte a korongot, kitette Csanyit, aki jobbról a kapu elé ért, és már közelről a hálóba bombázott, 1:2. (videó). Csanyi Karol a válogatott meccsek óta rendszeresen rongálja az ellenfél hálóját. Remek szokás! A harmad hátralévő részében Scola tartotta a reményt a hazaiaknál, sokat és jól dolgozott, hogy megmaradjon az egygólos különbség.

A játék képe most sem változott: az Újpest támadott többet, és jól is zárt vissza. A Fehérvár akkor volt veszélyes, amikor gyors ellentámadással bejutott a támadóharmadba. Sok helyzet után a 49. percben Csanyi vágtatott el a jobbszélen, középre adott Tóth Gergőnak, ő balra adott Hebarhoz,aki egyből a kapuba lőtt, 1:3. (videó). Ez már jó, 11 perecnyit rá lehet ülni a kétgólos előnyre. De a hazaiak nem így gondolták, két perc alatt elrontottak mindent. Előbb egy szokásos lendületes ellenakció során Varga lépett ki a jobbszélen, erős jövése a bedobó körből a hálóba jutott, 3:2. (videó). Csak azért, hogy legyen 7 izgalmas percünk... Lett is! Egy perc múlva Mazzag jobbról húzott középre, lőtt, és Varga a kapu előtt belepiszkált, máris döntetlen, 3:3. (videó). Időkérés után az Újpest megpróbálta visszahozni a veszni látszó győzelmet. Ez annyit tett, hogy támadtunk, mint korábban, de talán kicsit jobban figyeltünk hátul. Közben egy érdekes szituáció rongálta a lila idegeket: öt, vagy hat mezőnyjátékosunk van a pályán? Kiállítást fütyültek a bírók, de aztán a konzultáció jól határozott: a lejövő játékos már a nyitott palánkajtóban volt, tehát nem voltunk hatan. Aztán Csanyi ütközött úgy, hogy nem kapott levegőt. De akkor ki fog gólt lőni? Végül ezt is megoldotta a csapat: az 58. percben a beindult Újpest támadott, Huba balhátvédes bombája kipattant, Sikorcin ismételt, 3:4. (videó). De hogy ne legyen túl egyszerű a győzelem, újpesti kiállítás, hat a négy elleni fehérvári végső hajrá következett. Az egyenlítő góltól Sila földöntúli alakítással mentett meg, amikor egy védés után a jégről visszaemelkedve a lepkéssel megóvta a góltól a bal felső sarkot. A csodálatos mozdulat a meccs vége előtt 5 másodperccel a győzelmet jelentette!
Nagyszerű és nagyon izgalmas mérkőzésen egy remekül játszó Fehérvár ellen szereztük meg a három pontot. Nagyon meg kellett dolgozni érte! A lefújás után a csapat megköszönte a szurkolói támogatást, mindenki mosolygott, vagy nevetett a jégen is, a lelátón is. Szép volt, fiúk! Ma is jó élménnyel távoztak az újpesti szurkolók.

Kóger István: "Sajnálom a csapatot, mert keményen végigdolgozta a hatvan percet, de elmaradt a jutalom, pedig 1–3-nál is elhittük, hogy van keresnivalónk. A mérkőzés feléig tudtunk dominálni a teljes keretű Újpest ellen, de sajnos a második harmadban olyan hibákat követtünk el, amiket megbeszéltünk, hogy nem fogunk, és ezekből juttattuk előnyhöz ellenfelünket. Bíztam benne, hogy a döntetlent kiharcoljuk, és legalább egy pontot szerezve reális eredmény születik."

Szilassy Zoltán: "Nagy kihívás elé állított bennünket az ellenfél, mert korrektül dolgozott. Három egynél is bekapart két gólt, úgyhogy szinte újra kellett kezdenünk. A másik harmadban eldönthettük volna a meccset, mert jól mentünk, és csak a mi eladott kontráinkból voltak lehetőségei a hazaiaknak. A karakterünket mutatta, hogy a hajrában a magunk javára tudtuk fordítani a meccset."