MK 8: DAB-UTE 3:5

Érezni, hogy a Dunaújváros idén gyengébben szerepel, elég kevés néző jött össze a jégcsarnokban. Pedig a Magyar Kupában két forduló után az élen álltak a pirosmezesek! Az újpesti csapatból ma kimaradt Sikorcin és Roczanov, viszont sokat volt jégen Pokornyi és Pápa Márton.

(2017.10.18) MK 8:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 250 néző, vezette: Varjú Á., Kókai M., Váczi D., Abonyi A.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Orbán A., Mestyán, Léránt 1, Izacky 1(1), Novotny - Hetényi P., Skrypets, Borbás, Nagy M. (1), Azari - Lencsés, Hruby, Silló 1, Németh P., Odnoga (1) - Erdélyi T., Török, Tanka. Edző: Morgan Jason, Musial David

UTE: Sila - Huba (1), Kiss D., Benk 1(1), Cseter (1), Caladi 1(1) - Varga A., Hegyi Á. 1, Szalma (1), Pápa M., Ropret 1(1) - Nagy N., Pokornyi, Nemes B., Becze T. (1), Sági M. 1 - Schmál, Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Lövések: 39 ill. 39 (18:10, 6:20, 15:9)

Változatos előjáték után a DAB támadott aktívabban. De a kitámadó hazaiak között Sági húzott középen kapura, csinált egy megkerülős cselt, de úgy tűnt, Duscheké lesz a korong. Ám mielőtt rátenyerelt volna, Sági hosszú kezében a hosszú ütővel előbb érte el a korongot, és a hálóba pöckölte azt. A nézőtérről reménytele esetnek, hosszú szöktetésnek hittünk, de Sági máshogy gondolta. Bravúros gól, 0:1. Az Újpest nem hozta szokásos játékát. A csapat kicsit „lazázott”, a védekezés nem volt agresszív, a hazai támadók nagyon közel játszhattak Sila kapujához. Közeli lövések sorát kellett védenie bravúrral. Az ilyen szituációkat rendszerint nem hagyják az újpestiek. Nagy M. kapott ajándékot (vagyis korongot) az újpesti kapu előtt, de a párosharcban Sila remekelt. A 13. percben emberelőnyben jöttek a hazaiak, Borbás, majd Nagy M. lövése is kipattant, Léránté már nem, 1:1. Szomorú, de igaz: a hazai csapat nagyon is rászolgált erre a gólra. De akkor láttunk valami szépet: Huba csodálatos ütemben ugratta ki egy hátulról adot átadással Caladit, hogy a csatár vagy két méter előnnyel ért be a támadó harmadba, és felsősarkos lövése ellen nem lehetett ellenszer, 1:2. A gól után végre kijött az Újpest, de Caladi lövése a felső vasról felfelé pattant.
Fura egy harmad volt. Vezet az Újpest (2 nagyon szép góllal), de a lelkesedés, a védekezés nem az igazi. Tehetségesebb Gólerősebb csatárokkal a hazaiak állnának jobban.

Elég hamar kiderült: más újpesti mentalítás jött ki a jégre. Beindult a csapat, hamar emberelőnybe került és Ropret közelről be is talált. Vagy mégse? Az újpestiek felemelték a kezüket, a bírák oldalra tartották, tehát nem gól. Hosszú megbeszélések után videóbíró és gól, 1:3. A hazai előnyben beszorultunk, de még utána is. Azért nem kellett nagyon izgulni, sokkal aktívabb volt a védekezés. Elöl több alkalommal öt az ötben felálltunk, sokat lőttünk. A lövések mennyiségével nem volt baj, a minőséggel annál inkább. A nézőtérről nem éreztük azt, hogy Duschek nehéz helyzetben lenne. Pedig a lövésarány a harmad végén 20:6 volt ide. A 36. percben aztán Izacky varázsolt. A nézők szerint legjobb hazai csatár egy buli után jobboldali kapuvasat lőtt, a visszapattant koronggal hátulról megkerülte a kaput, és a túloldalról gólt lőtt, 2:3. A harmad végéig inkább az Újpest támadott.
Ilyen a hoki! Az első harmadot gyenge játékkal az UTE nyerte, a másodikban sokkal jobbak lettek a lilák, 1-1 gól született. Ki érti ezt? Hát nem csodálatos játék a jégkorong?

Az Újpest folytatta a második harmadban mutatott aktívabb játékát, de a lassan csökkent a figyelem, a koncentráció. A 43. percben egy szép támadás végén Pichler húzott kapura, de a korong elkerülte a kaput. A hazaiak elszántan próbálkoztak, és lassan visszatért az első harmadban látott kép, azaz az vendégkapuhoz közel folyt a korong, Sila is egyre többször avatkozott közbe. A harmad közepén először indult be a szurkolás, a DAB aktivitása beindította a nézőket. Az 51. perc volt a mérkőzés csúcs- és fordulópontja. A hazaiak kettős emberelőnyben jöhettek, egy gól hátrányban támadhattak, időt kértek, de nem hozták le a kapust. (Kevés volt a bátorság? 2:3-nál mekkora a kockázat? A választ csak a szakemberek tudják, vagy érzik.) Mindenesetre megúsztuk a másfél perces kettőshátrányt. Aztán már ment minden, mint a karikacsapás. Az 53. percben Hegyi száguldott centerben, Benk a jobbszélről remekül adott be, védőcsatárunk lendületből némi trükközés után gólt lőtt, 2:4! Nagyon örült a gólnak, ahogy társai és az Újpest szurkolók is. Az 58. percben két dabos összejátszott az újpesti kapu előtt, Silló a gólszerző, 3:4. De nem kellett izgulni, a következő percben Benk lépett el a jobboldalon, féltávoli nagyon lapos lövése elemi erővel ment be (és pattant ki) a jobb alsó sarokba(ból), 3:5

A mai mérkőzést kissé lazára vette az Újpest. Aztán feljöttek a srácok, nagyon szép gólokat lőttek! Szinte valamennyi mestermunka volt, ahogy Izacky találata is. A ma látott, sokszor dekoncentrált játékra könnyen rá lehet fizetni, de a csapat végül csak annyit engedett meg magának, hogy ne legyen baj.

Szilassy Zoltán: “Támadásban nagyon veszélyesek voltunk. Amivel nem tudok elégedett lenni, az az, hogy az ellenfélnek könnyű gólokat engedtük, ez pedig fegyelmi kérdés. A koronggal való játékban nagyon veszélyesek voltunk, és összességében elégedett vagyok a három ponttal.”
(a nyilatkozatok forrása: acelbikak.net, illetve a jkb.hu)