EL: VIC-UTE 1:3

Az új helyszín, az új ellenfél sok újpestit kicsábított Bécsbe. A Vienna Capitals C csarnokában úgy 40-50 lila szurkoló figyelte, időnként buzdította a csapatot.

Azért egy kis probléma akadt: az jégkorongozók csapatbusza még Budapesten elromlott, késve érkeztek Bécsbe. A mérkőzés a tervezettnél két órával később kezdődött.

(2017.09.08) EL 22:
EV Vienna Capitals - UTE 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)   -  eseménynapló

Bécs (AUT), 234 néző, vezette: Gangel L., Varjú Á., Váczi D., Pálkövi B.

EV Vienna Capitals: Zimmermann - Piff, Kuqali, Maxa (1), Schönwetter, Janisch - Karitnig, Wolf, Habernig, Artner, Maxa - Pelz, Kruckovyc, Szabad, Schlögl, Thalhammer 1 - Leitner, Bolterle, Rohm. Edző: Dolezal Christian, Schweda Peter

UTE: Sila - Kiss R., Kiss D. (1), Roczanov, Pichler-Balássy Á., Turbucz - Huba (2), Dósa, Sikorcin, Becze T., Sági M. - Varga A., Hegyi Á., Benk 2(1), Cseter (2), Ropret 1 - Nagy R., Pápa, Nemes B., Szalma, Schmál. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

10:15 - 1:0 Thalhammer (Maxa)
15:12 - 1:1 Benk (Kiss D., Cseter) - ee
44:08 - 1:2 Ropret (Huba, Benk)
56:44 - 1:3 Benk (Huba, Cseter) - ee

Kiállítás: 12 perc ill. 10 perc
Lövések: 15 ill. 49 (4:14, 7:17, 4:18)

Az Újpest szinte azonnal beszorította a hazaiakat, ami egészen az első hazai emberelőnyig tartott. De ennek elmúltával is a lilák támadtak. Azonban az tűnt fel, hogy a támadásoknak nem volt „éle”, a nyomásból jó lövés csak ritkán jött össze. Valaki úgy jellemezte a hazaiak játékát: ezek a srácok nem veszik a cseleket, nem mozdulnak be rájuk, így nagyon nehéz átmenni rajtuk. A Capitals ritkán támadott, de amikor feljöttek, cselezgettek, passzolgattak, lövögettek, egyszer lőttek is, Thalhammer révén 1:0. Aztán folytatódott a mezőnyfölény, ami nagyon bosszantó tud lenni, ha nem hoz gólt. Pedig beszorultak a hazaiak, még a támadóharmadban rendre visszavettük a korongot. Végül az egyenlítéshez emberelőny kellett, ekkorBenk egy beadást lőtt be harmadjára centerből, 1:1
Az első harmadban (aztán a többiben is) két játékmegszakítás is volt, talán reklámszünet. Az idő múlását táblák emelgetésével mutatták. Nem egy 21. század…).
A második harmadra a játék képe nem változott, támadott az Újpest, de gólhelyzet alig volt, a nem túl erős és nem túl helyezett lövések hárítása naggyá tette Zimmermann kapust. A hazaiak egy-egy megugrása okozott némi veszélyt, de szinte minden alkalommal az újpesti védelem hibája, egy-egy elöl maradt védő üres oldala adott lehetőséget az akciókra. Ezt a húsz percet elszórtuk, a támadások álmosak, ötlet nélküliek voltak.
A harmadik játékrészben nőtt a csapat koncentrációja, a 44. percben vége gólt hozott a nagy nyomás! Becze a bal kapuvasat lőtte, az ismétlést még mentette a kapus, de Ropret lövését már nem, végre vezetés, 1:2! Hokiban egy gól előny nem előny, ez némi izgalmat hozott, hogy a hazaiak betalálnak-e. Több összeakaszkodás, meg bunyó is volt – talán csak a bunyó kedvéért. Egyik cserénél Kiss Dánielt addig hergelték, míg jégre nem vitte ellenfelét, emberelőnyt adva a Capitalsnak. A hazaiak támadtak, mi izgulhattunk. Az 57. percben jó felé dőlt el a meccs: emberelőnyben Huba távoli lövésébe Benk ért bele, 1:3.
Megvan a fontos három pont, bár nehezebben, mint vártuk. A Vienna Capitals II. fiatal csapat, a MOL Ligában látottaktól gyökeresen eltérő stílusban játszanak. Az első benyomás az, hogy a táblázat vége felé van a helyük, bár 1 meccs után nem biztos, hogy helyes az ítélet. Majd januárban felidézem az itt leírtakat.
Az Újpest ma nem volt jó, már hétfőn sokkal többre lesz szükség a DAB ellen!