MK15: UTE-FTC 6:3 +video

Egy derbi mindig derbi, akármilyen alkalomból találkozik a két ősi rivális. Ma este Magyar Kupa mérkőzésen mérkőzik a két csapat 18:00 órától a Megyeri úton. Az UTE az utóbbi időben nagyon belelendült, utolsó hat tétmeccsét megnyerte, már ragad a DVTK-ra és a MAC-ra. Az FTC remekül kezdte az idényt, de az utolsó 8 MOL Liga meccsén 2 pontot szerzett, 49 gólt kapott, távolra került a jobb helyezésektől. De egy derbi mindig derbi, ma sem lehet félvállról venni az ellenfelet, mert aki így tesz, drágán megfizet!

UTE - Ferencvárosi TC 6:3 (4:0, 0:2, 2:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 342 néző, vezette: Németh M., Nagy A., Váczi D., Soltész Á.

UTE: Ágoston - Gröschl (1), Hegyi Á. (2), Dósa, Dömötör, Tóth G. 1 - Kiss D., Huba 1, Csanyi 1, Nemes (1), Hebar - Nagy N. (1), Kovács A., Benk 1(2), Sikorcin 1, Frolik 1(3) - Nagy R., Pokornyi, Szalma, Pápa, Virág T. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Ferencvárosi TC:
Soós - Schwindt (1), Inglis 1, Dubek 1, Tendler (1), Rafaj (1) - Jabornik (1), Kovács V. 1, Sumi, Farkas L., Fliszár (1) - Üveges, Garbacz Á., Hardi R., Gágyor, Kiss Á. - Egyed M., Németh Á., Papp Cs., Sevela (kapus). Edző: Lindqvist Greg Kjell, Szakács Ferenc

Lövések: 47 ill. 27 (16:8, 13:14, 18:5)

Hangosan szurkoló csapat buzdította az hazaiakat. Fociszurkolókkal egészült ki a szokásos csapat. A srácok az FTC ellen nyilván kijöttek, de az is szempont lehetett, hogy végre győztes lila-fehér csapatot akartak látni! A focipályáról is ismert nóták folyamatosan szóltak, bár néhány szöveg vastagabb volt a szokásosnál.

A mérkőzés úgy indult, amilyet az elmúlt 10 évben Újpesten nem láttunk! A mieink léptek fel támadólag, a vendégek meg nézték. Az első perc végén azt, hogy Nemes átadását Csanyi közelről lőtte a kapuba (1:0), majd egy perc, azaz 26 játékmásodperccel később Frolik talált be: az Újpest öt az ötben felállt, Nagy N. elvitte a kapu mögött a korongot, aztán a Frolik a jobboldalon befordult a kapu elé, és a rövid oldalon gólt lőtt, 2:0. Valahogy hagyták… Egy perc múlva Tóth G. balhátvédből eresztett meg egy bombát, 3:0! (Nézzük meg a csodás három percet!) Három perc, három gól! Kedves Olvasó! Ha itt abbahagyja a cikk olvasását, nem sokat veszít, hiszen már eldőlt a mérkőzés. Az Újpestnek nagyon bejött az egy támadás egy gól taktika! Persze ilyen nincs, de az FTC-ben valami nagyon nagy baj van. Az első három percben pályán sem voltak. Nagyjából eldőlt a meccs. Szegény Soós kapus ekkor feladta, Sevela állt a ketrecbe. Az UTE továbbra is ment előre, lényegében egykapuztunk, de a hatásfok csökkent. A 10. percben Sikorcin talált be, Frolik átadását levette, ráfordult, és 4:0. (video) Az első igazán veszélyes vendégakció a 11. percben futott, Sumi került gólhelyzetbe szép cselek után, de Ágoston résen volt. 4:0 után ellaposodott a mérkőzés. Az UTE visszavett a tempóból, az FTC nem volt képes feltámadni.
Tehát egy harmad (illetve két és fél perc) alatt eldőlt a meccs.

Meglepetést hozott az FTC! Ez a csapat tud hokizni? Komolyan támadtak, száguldoztak, minta új szereplők öltöztek volna be a fehér mezbe! Az Újpest meg elkövette azt a hibát, amit hokimeccsen nem szabad: a nézők elhihetik a győzelmet idő előtt, de a játékosok, a csapat nem! Visszavettünk a tempóból, a koncentrációból, és jött is a büntetés: a 24. percben Dubek egy távoli lövésbe pattintott bele, 4:1. (video) Ez persze nem baj. A baj az, hogy az Újpest nem tudta visszahozni az első harmad elejét, a játékot, a hitet. Az FTC játszott nagyobb lendülettel, elszántsággal. A 37. percben emberelőnyben Kovács V. egy jobboldali átadás után közelről betalált. 4:2. (video)
Leállt a csapatunk. Ezen nem lehet csodálkozni, aki három perc alatt három gólt lő, elhiheti, hogy a továbbiakban minden megy magától. De a négygólos előny felére csökkent. Egyértelmű, így nem lehet folytatni! Mit is írtam a délutáni beharangozó szövegben? „ma sem lehet félvállról venni az ellenfelet, mert aki így tesz, drágán megfizet!”

Az Újpest előtt álló feladat a legkomolyabb, ami egy hokicsapat előtt állhat: egy megnyertnek hitt meccs másképpen alakulása után újra felpörögni, újra hajtani, játszani. Az edzők biztosan a csapat felpörgetésén dolgoztak a szünetben. A lilák jobban is játszottak a harmadik húszpercben, de hol volt az az első három perc játéka… Csapatunk megértette, hogy még sincs megnyerve a meccs. Támadtunk, mentünk, és az 52. percben végre gól értünk el, amikor Hegyi távoli bombájába Benk csak annyira piszkált bele, hogy gól legyen, 5:2. (video) De az FTC emberhátrányból is betalált: remekül ellenakcióztak, felment Inglis, aki balról kapásból a rövidbe lőtt, 5:3. (video) Egy kicsit izgulhattunk a nézőtéren, de az 58. percben Huba balhátvédes bombája minden kérdést lezárt, 6:3. (video)
A mai meccs lényegében 3 percig tartott. Három csillogó perc után 57 perc szürke játék következett, amit azért le kellett játszani. De a lilák nem bánják, remélem, tanultunk belőle.  Vajon látta egy pszichológus a mai meccset? Nagyon kíváncsi lennék, mit is mond, mit csináltunk jól, mit hibáztunk el ma.