MOL12: UTE-Brasov 3:0

Egy szurkoló mindig számára különleges esemény az idény első hazai meccse. Fél éve nem látott barátokkal, ismerősökkel találkozhat, tele van reménnyel, ismerkedik a csapattal, és magában el is dönti: érdemes lesz-e meccsre járni az új idényben.
A kezdés előtt 10 perccel már nem volt szabad parkoló a Mildenberger utcában. Tehát nagyon sokan jöttek ez Újpest első hazai mérkőzésére. A kezdő sípszó után is sor állt a pénztárnál, sokan most vették meg a bérletet.

UTE - ASC Corona Brasov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 500 néző, vezette: Kincses G.,Babic V., Váczi D., Berger Á.

UTE: Sila - Nagy N., Gröschl, Csanyi, Sikorcin, Turbucz - Huba (1), Garbacz Á., Benk 2, Frolik (2), Hebar (2) - Hegyi Á., Kiss D. 1, Szalma, Tóth G., Pápa - Dósa, Nemes, Virág T. Pichler Á. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

ASC Corona Brasov: Tőke - Filip, Bíró O., Molnár Zs., Mihály Á., Tranca - Rawlik, Nagy I., Gliga, McDonald, Klempa - Imecs, Nagy Cs., Zsók, Péter Zs., Bíró M. - Csíki, Fodor Cs., Balázs, Bíró G., Petres. Edző: Lacroix Martin, Keresztes Ottó

21:43 - 1:0 Benk (Hebar, Frolik)
50:54 - 2:0 Kiss D. (Frolik, Huba) - ee
59:05 - 3:0 Benk (Hebar) - üres kapu

Kiállítás: 6 perc  ill. 10 perc
Lövések: 38 ill. 40 (14:15, 16:10, 8:15)

A közelmúltban végzetes sportbaleset következtében elhuny a fiatal cseh hokibíró, Pavel Lainka. A mérkőzés előtt a jégen és a nézőtéren egyperces csenddel gyászoltuk tragikus halálát.
Az első újpesti támadás után kiderült: nem véletlen a Brassó két meccsen szerzett öt pontja: szinte csak ők voltak a pályán, támadásaik rendre lövésig futottak. Sila nagyon a helyén volt, gyakorlatilag ő hozta le az első 10 percet, legalább 10 nagyszerű védéssel tartotta nulla találaton az ellenfelet. A harmad második felére kezdett összeállni az Újpest, ekkor már jól kevertek a csatárok, mozgatták a remekül teljesítő Tőke kapust. A 17. percben, az első hazai emberelőnyben lehetőségek sorát dolgozták ki a lilamezesek, de a gól (még) elmaradt. A csapat ekkori teljesítménye visszahozta a szurkolók hangját, ami ez első 10 perc után elfogyott.

Először a vendégek támadtak, de hamar sikerült a megváltó gól! Hebar jobbról centerezett a jól érkező Benk ütőjére, aki átvehette a korongot, mutatott egy finom cselt, és bevágta az Újpest első hazai gólját, 1:0! Támadott az Újpest, felpörgött a meccs, pergett a dob, sorjáztak a dalok, jó volt a nézőtéri hangulat! A meccs egyáltalán nem dőlt el, bátran és veszélyesen jöttek a sárgamezesek is. Említés érdemel Pichler cselsorozata, átadását a rácsosban játszó Szalma milliméterekkel lőtte a bal kapufa mellé. A következő újpesti emberelőnyben nem koncentrálunk eléggé, hatásosan védekezett a Brassó. Amikor ők jöhettek fórban, volt miért izgulni! Talán csak Sila nem izgult, ő pont olyan lelki állapotban volt, amilyen egy kapusnak kell. A 38. percben olyan újpesti villámakciót láttunk, hogy leírni nem lehet. Gól ugyan nem lett, de többször is lehetett volna! Ha lesz video, ezt a jelenetet érdemes visszanézni!
Negyven perc után a mérleg: remek meccs, remek hangulat, minimális lila előny. Mindez előre jelezte az izgalmakat a harmadik harmadra!

A folytatás olyan volt, amilyenre számítni lehetett. Az egygólos hazai előny ugyan minimális, de szerencsére jól kezelte az Újpest. Kicsit több volt a bátorság, és kevesebb a közvetlen kényszer a játékban. És egy extra tényező: hatalmas segítséget kapott a csapat a nézőtérről! Mindez együtt majd csak meghozza a győzelmet! – reméltük. Megmutatta tehetségét Pápa és Szalma, ügyesen kavartak a kapu előtt, majd egy Hebar-Frolik akció végén védett nagyot Tőke. A 46. percben kétszer is Bíró M. lőtt jól, de Sila még jobbakat védett. Aztán Mihály Á. lövését nem is tudni, hogy nyomta ki a szlovén kapus. Nagyiramú, változatos volt a játék. A lelátón éreztük: nagyon kell a gól! Ha most nem lőjük meg a másodikat, kiegyenlítenek a vendégek… Elérkezett az 50. perc, Bíró M. kiállt, az Újpest pörgette az előnyjátékot. A kapuhoz egészen közel játszottunk, mozgott a korong, keringtek a játékosok. Végül jobbról visszajátszott Hebar, a fellépő Kiss Dániel kilőtte a kapu baloldalát, 2:0! Igen, megvan! Öröm a jégen, öröm a nézők között! És innen csak egy dal szólt, az „Álé, álé, Újpesté, álé” dobkísérettel, vagy 100-szor egymás után. Nagyobb a hatás, mint a diszkóban! A vendégek próbálkoztak, de reményeik ekkor már halványabbak voltak. A végén a kötelező kockáztatás, a Brassó kapus nélküli játéka Benk gólját hozta, 3:0, ez a vége.
Nagy volt az ünneplés, a mai egy megharcolt, megérdemelt győzelem volt egy erős csapat ellen. A hangulat minden meccsen ismételhető! Idén nem kéne kihagyni egyetlen hazai meccset sem!
Péntektől keddig kiderült: idén sok erős csapat van a MOL Ligában, de igazán kiemelkedő együttes nem látszik. Az Újpestnek minden mérkőzésen – otthon és idegenben is – esélye van a győzelemre! Messzire juthatunk ebben az idényben!