MOL231: UTE - DAB 9:4 - 1:2

Akkor most vagy soha! Két vesztett találkozó után az Újpest csak győzelemmel maradhatott partiban. És az elmúlt két meccsen látott játék után inkább csak reméltük, mint hittük a mai győzelmet. Szépen összejöttünk, a vendégszektor újra megtelt. Ezúttal Karesz személyében volt dobosunk is, aki megadta a szurkolás ritmusát.

(2017.02.18) MOL 231:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 9:4 (3:3, 3:1, 3:0)   - 1:2 -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 752 néző, vezette: Halassy Gy., Juhász G., Soltész Á., Soós D.

UTE: Sila - Kiss D. 1, Huba (1), Pápa, Nemes 1(1),Tóth G. (1) - Nagy N. (1), Hegyi Á. (1), Benk (1), Hebar 3, Ropret 1(1) - Kovács A. (1), Nagy R., Csanyi (2), Sikorcin 1(3), Frolik 2(1) - Dósa, Turbucz, Szalma, Dömötör, Gröschl Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Hruby (1), Ölander 1, Dansereau 1(2), Cseter (2), Azari 1(1) - Hudec (1), Ladygin, Becze T. 1, Borbás, Kaskov - Lencsés, Hüffner (1), Németh P., Léránt, Nagy M. - Lévai, Magosi E., Török, Odnoga, Tanka, Koitmaa (kapus). Edző: Malkia Heikki, Strenk Hunor

Gólok:
03:25 - 0:1 Dansereau (Hruby, Cseter)
06:53 - 0:2 Azari (Cseter, Dansereau) - ee
15:01 - 1:2 Hebar (Ropret, Benk)
16:33 - 2:2 Frolik (Sikorcin, Csanyi)
16:54 - 3:2 Hebar
19:41 - 3:3 Ölander (Dansereau, Hüffner)
53:15 - 9:4 Nemes (Tóth G., Hegyi Á.)

Kiállítás: 25 perc + végleges fegyelmi (Benk) ill. 27 perc + 10 perc fegyelmi (Kaskov) + végleges fegyelmi (Hüffner) + végleges kiállítás (Kaskov)

Lövések: 56 ill. 25 (13:15, 24:6, 19:4)

I. harmad
Megijedtem, mert az első percekben az előző meccsek folytatását láttam a pályán. A mozgékony dunaújvárosiak jöttek előre, kavartak, be is szorítottak. A 4. percben sikerült ugyan szerelni, de a támadó harmadban álló védőhöz, Hrubyhoz került a korong, aki lövés helyett a jobboldalon helyezkedő Dansereau-hoz passzolt, az aranysapkás egyből a kapuba emelt, 0:1. De hogy ne legyünk csak félig bánatosak, a 7. percben néhány újpesti próbálkozás után a DAB emberelőnyüket 6 másodperc alatt gólra váltotta: a buli után Azari jobbról lőtt túl jól, 0:2. Ilyenkor mindenféle gondolat előkerül a szurkoló fejében: folytatódik az első két felvonás rossz története, meg hogy hétfőn dehogy megyünk el Újvárosba. De! De valahogy magához tért az Újpest. A 11. percben Hebar ment el ígéretesen, de Duscheket lőtt. A 13. percben Dömötör visszaadását Kovács A. lőtte rá, majd pár másodpercre rá ugyanő bravúros becsúszó szereléssel mentett hátul gólhelyzetben. A 16. perc elején egy baloldali beadás jó helyzetben találta Hebart, a lövés bejött, a korong bement, 1:2. Aztán Frolik lőtt gólt, miután a vendég kapu előtt gazdátlanul kószált a korong (2:2). Sőt! Pár másodpercre rá Hebar vett el a védőtől a kapu előtt egy rosszul átvett korongot, és máris 3:2 ide! Három gól 113 másodperc alatt! Ennyi kellett, hogy a piros-fehér varázslat összetörjön. De mennyit vártunk erre a 113 másodpercre! A szurkolás innen fogva beindult, nem nagyon volt csendes időszak a lelátón. Az egyik szurkolótábor – vagy mindkettő egyszerre nyomta a nótáit, tehát a hangulat megvolt! Érdekes fordulat történt a meccs folyásába: a játékosok kegyetlenül „irtották” egymást, helyenként korong nélkül egymásnak estek, a bírók szétválasztották őket, de nem büntettek. Pedig ilyet általában a harmadik harmadban csinálnak, úgymond „nem akarnak a meccsbe belenyúlni”. Szegények nem láttak a jövőbe… Kaskov egy bulinál provokálta Hebart, aki nem hagyta magát, ők már kiültek párban. A harmad vége előtt egy eladott (vagy visszaszerzett) korong után Ölander egyenlített, 3:3.
Micsoda harmad! Az ember először látta az első két meccs egyenes vonalú folytatását, majd két perc csoda, és a csillagokban jártunk. A végén leestünk a földre, döntetlen, mindent kezdhetünk elölről.

II. harmad
Az Újpest vitte a meccset, rendre támadott. A 22. percben Huba lövése kijött, Ropret ismétlése beragadt, 4:3. A gyors gól megadta az alaphangot. Végre nem az Újpest futott a pénze után! Ropretet akasztották – páros kiállítás jött. Miért is? Ideges lett a hangulat, egy-egy összecsapás után rendszerint lökdösődés, összeakaszkodás következett. A következő páros kiállítás megerősített abban, hogy a bírák nem akarnak belenyúlni a mérkőzésbe. De éppen ezzel a „semleges” hozzáállással nyúltak bele! A 25. percben sikerült megkavarni a DAB védelmét, Nemes lövését védte Duschek, de a korongra nem volt ideje rátenyerelni, Frolik a mamutok közt bekotorta a pakkot, 5:3! A 28. percben Frolik vitte be a korongot a támadó harmadba, a balszélen(!) feltűnő Kiss Dánielhez adott, aki a rövidsaroknál megtalálta a nemlétező rést, ahol befért a gól, 6:3! Ez igen! A játékot tekintve visszatért november! Duscheknek elege lett a gólokból, a Dunaújvárosnak elege lett az Újpestből. Egyre-másra alattomos támadásokkal bántalmazták az újpestieket – büntetlenül, hiszen a korong az akcióknál már máshol járt. Hebar kétszer is fájdalmasan jött le egy-egy „akció” után. A bírák felelőssége ilyenkor nagyon nagy. Ha egy szabálytalanságot nem torolnak meg, az áldozat megteszi. És a leszámolás jót még soha nem hozott! A 36. percben Lencsés kapta el – ki más, mint Hebar nyakát. Na, ez megért 2 percet! Később Sikorcint akasztották úgy, hogy fejjel a palánknak esett, úgy támogatták le. (Szerencsére később góllal állt bosszút…) A 38. percben egy baloldali beadást Becze lőtte be közelről. Nagyon közelről. 6:4. Szerintem a kapusterületen belül volt a gólszerző. A bírák videón megnézték és gólt adtak. Javaslom, nézzük meg mi is – ha meglesz a videó!
Remek a hangulat, de a DAB a góllal lőtávban maradt. Pedig volt olyan időszak, amikor úgy tűnt, a piros-fehér csapat leállt, elvesztették a reményt, így nem erőltették meg magukat. Kivéve azt, szinte vadásztak az újpestiekre.

III. harmad
Sikorcin a 43. percben nagyjából eldöntötte a meccset: egy átadás után balról indult kapura, először kiütötte védője botját, másodszorra beütötte gólba a korongot, 7:4! Megint videó, megint gól. Ezt is nézzük majd vissza! A pályán már csak az Újpest volt, a DAB leállt, ami érthető: a vereség különbsége nem számít, már a hétfői meccsre gondoltak. A 47. percben az UTE emberelőny utolsó másodpercében Hebar fordult kapura, közeli kotrása először elakadt a kapusban, másodszorra megemelte a pakkot, 8:4. Ekkor már megvolt a meccs, az ember arra gondolt, hogy jó lenne sérülés nélkül megúszni a hátralevő időt. Az aggodalmat alátámasztotta 48. perc eseménye: Hüffner betámadta Frolikot, és kisebb bunyó után egy remek jobbegyenessel kiütötte csatárunkat. Ezután aki a jégen volt bunyózott. Ezt is meg kell majd nézni, bár a kamera oldalán történt, nem tudom, mit lehet majd látni. Az ítélethozatalra vagy 15 percet kellett várni. Hüffner – a fejére húzott mez nélkül – ahogy ment le végleges kiállítása okából, még froclizta is a közönséget is. Gusztustalan megnyilvánulás, pfúj! Úgy negyed óráig eltartott az ítélethozatal. A mérleg: egy végleges kiállítás (Kaskov), két végleges fegyelmi (Benk illetve Hüffner). Az eset után az újpesti büntetőpadon ketten, a vendégoldalon négyen ültek. Kettős előnyben, illetve ötperces előnyben játszott az UTE. Amint letelt az emberelőny, Nemes a kapusról kijövő korongot lőtte be, 9:4. A maradék idő „szalonhoki” volt, mindenki vigyázott testi épségére.
15 percig azt gondoltuk, ennyi volt. Az Újpest ezután indult be. Végül sikerült a fölényes győzelem, de ez akkor számít igazán, ha hétfői idegenben is sikerül győzni és ezzel egyenlíteni.
Nagyon nagy élmény volt a mai mérkőzés. 0:2 után a szurkoló összezuhan, különösen azután, hogy látja a játékot is. Aztán vezetés, majd egyenlítés 3:3-ra. Érzelmi hullámvasút. Gyengébb idegzetűek ne jöjjenek meccsre! És következnek a lila gólok, egészen kilencig. Győztünk igen győztünk! 9:4! De máris a hétfői meccsre gondolunk, hiszen akkor is nyerni kell! A mai győzelmet hétfőn kell hitelesítenünk!
LS

Szilassy Zoltán: "Nagyjából olyan volt ez a meccs, mint az első, azzal a különbséggel, hogy akkor egy találatot sem szereztünk, most pedig kilencet... Ám ugyanúgy dolgoztunk, domináltunk, és ezúttal nagyon jó támadójátékot nyújtottunk. A védekezésünkkel nem vagyok elégedett, könnyelműek voltunk, viszont úgy sült a kezünk, hogy belefért."

Heikki Mälkiä: "Jól kezdtünk, hamar elmentünk 2–0-ra, utána azonban három gyors gólt kaptunk, és megváltozott a játék képe. Elsősorban mentális problémáink voltak, és a kapusteljesítményünk sem volt jó ezúttal."