MOL Liga elődöntő 4: UTE-DVTK 2:5 - 1:3

A meleg hévízi szobából tévén követem a meccset, mellettem a sör, Csak a hangulat és a szakértő szurkolótársak hiányoznak. És Huba mellett Nagy Nilan is hiányzik, ő sem öltözött be a meccsre. A két védő a döntőkre tud visszatérni! Várjuk őket!

(2017.03.06) MOL 255:
UTE - DVTK Jegesmedvék 2:5 (2:1, 0:2, 0:2) - 1:3   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 802 néző, vezette: Kincses G., Babic V., Muzsik N., Kis-király B.

UTE: Sila - Kiss D., Dósa, Benk, Hebar, Ropret - Hegyi Á., Pokornyi, Pápa 1, Nemes (1), Tóth G. (1) - Kovács A., Nagy R., Csanyi (1), Sikorcin, Frolik 1 - Gröschl, Dömötör, Virág T., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Gőz, Vojtkó, Hajós, Tóth A., Miskolczi - Láda B., Leppanen, Galanisz 1(1), Pavuk 1, Magosi B. 1(1) - Tuominen, Joe, Johnston 1, Toulmin 1(1), Sakaris (2) - Szopos, Laczkó Á., Popovics, Albert, Sági. Edző: Bradley Douglas, Farkas Tamás

Lövések: 29 ill. 32 (8:12, 6:13, 15:7)

3. másodperc: Pavuk vak oldalról ledöntötte Hebart. Büntetés nincs, a leggólerősebb újpestit azonnal levadászták. Ropret ítélkezett, Pavuk és Ropret ki. Sikorcin is ki. 4 a 3-at ügyesen kivédekezte az Újpest. A 4. percben jobboldalt jó csellel megy be Tóth G. a harmadba, középre tolta a korongot a segítő Pápának, aki a bal felsőbe lő, 1:0! 6. perc visszaszerzett korongból Csanyi lőtt jobbról, Adorján véd, a kipattanót Frolik balról a gyakorlatilag üres kapuba lövi, 2:0! Micsoda kezdés! Többet támad az Újpest, Adorján és a szerencse védi a fehérmezesek kapuját. Tóth G. kiáll, aztán Hegyi és Johnston is. A forgatókönyv a szokásos: fault, mehet tovább, a sértett kénytelen maga megtorolni, a bíró ezt észreveszi, kimegy mind a két fél. Bajunk van az ilyen eljárással! A harmad végén feljön a DVTK – mi mást tehetnek. A 18. percben egy elszerencsétlenkedett koronggal megindulnak, Sakaris beadásából a jobboldalra áthúzódó Toulmin gólt lő, 2:1. Kiss D. ki – szeretnénk már mi is emberelőnyben játszani! A közönség lelkes, de elég lassan érkeznek a nézők. Hétfőn hatkor nagy a forgalom, nehéz kiérkezni a kezdésre.
A harmad első része az Újpesté volt, remek játék, két gól. A kiállításokkal sok bajom van. Mindkét páros kiállítás egy-egy elmaradt büntetés után jött össze. A szünetben Beck Péter megmagyarázza, hogy Hebar fordult rossz felé, nem volt fault. A három kiállítás, a 4:10 perc arány súlyos hátrány. A végén egy nagy hibát kihasznált a DVTK.

A DVTK támad többet az első 4 percben. Aztán megint. És továbbra is. 27. percben Hebar lő fölé. Aztán a 28. perc, az az átkozott 28. perc! Előbb hosszú másodpercekig birkóztak a korongért a palánknál az újpesti kapunál, végül Sakaris vissza tudott adni Johnstonnak, 2:2, Aztán fél perc, újabb bénázás az újpesti kapu mögött, visszaadás, bekotorja Galanisz nagyon éles szögből, de nagyon közelről. 2:3. Pedig a korong be sem férhetett volna… Időkérés – segíthet? A DVTK marad támadásban. „Miskolc, Miskolc” a bíztatás, hiába, fordítottak a Jegesmedvék… A játék lassult, ami nem baj. Már támad az Újpest is, de a gólt nem látni az akciókban. Hazai pályán a 35 percig nem volt emberelőnyünk!-Sila véd nagyot egy 2 az 1 elleni támadásnál. Sőt Sikorcin áll ki. Nem hiszem el… Amint visszajött a 18-as, visszakapta a két percet,az első hazai emberelőny. Az előny áthúzódik, talán akkor sikerül…
Nagyot fordult a harmad, kiverekedett palánk melletti akciók után kaptunk két gólt. A DVTK jobban játszott, de a gólokat (mind a hármat) elkerülhettük volna. De nem kerültük el. Nagyon hiányzik Nagy N. és Huba.

Majdnemgólig eljutunk. Aztán megint vendég támadások. Van 16 percünk, de túl gyorsan fogy! Sőt! A 45. percben Galanisz jobbról futtából elereszt egy bombát, Magosi direkt a kipattanóra hajt, a korong ki is jön Siláról Magosi tervének megfelelően, gól, 2:4. Akkor mára ennyi. A vendégeknek is elég. A Miskolc jól védekezik, Adorján jól véd, az idő telik, a kevés remény is fogy. Nem meggyőző Újpesti fölény. Amikor Pavuk kiállt, nagyon megvolt a góllövés esélye, de úgy maradtunk. A legvégén Pavuk üreskapus gólt lőtt. A korong nem ment be, üres kapunál faultolta Hegyi, de ez a szabályok szerint gól, 2:5.
A DVTK kétgólos hátrány után fordított, jobb volt, szomorúan mondom, hogy megérdemelték a győzelmet. Összesítésben 3:1 oda. Innen fordulni - közel lehetetlen. De álljunk bele!
A mai beszámoló élőben készült. Két sör fogyott, két gól lőttünk. Jobb ott ülni a helyszínen, és utána otthon dolgozni két órát.
Akkor nagyjából ennyi – de egy csoda még segíthet. Tehát hajrá újpesti csoda! Pénteken – ha lesz meccs – a Megyeri úton kint leszünk!

Szilassy Zoltán: "Ha 2–0-nál belőjük a helyzeteinket és négy-ötgólos vezetéssel megyünk a szünetre, az sem lett volna irreális. Ahelyett, hogy „mocskosan", keményen folytattuk volna, kijöttünk nőiesen, elkezdtünk keresztbe hokizni, nem ütköztünk, aminek meglett az eredménye, megbüntetette az ellenfél. Komoly kérdőjeleim vannak a kiállításokat illetően, mert könnyen fújkáltak: vagy engedjünk el mindent, vagy egyformán ne! Amíg van sanszunk, menni fogunk előre, volt már olyan a történelemben, hogy 1–3-ról fordítottak meg párharcot. Most csak egy meccsre kell gondolnunk, a következőre, ami élet-halál kérdése lesz. Legközelebb azt kell játszanunk hatvan percig, amit most húszig."

Doug Bradley: "Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, hogy az Újpest nagyot küzd majd. Az összeszedettség volt a fő erősségünk, nem sok időt töltöttünk a büntetőpadon. Azt persze szeretnénk, ha jobban működnének a fórjaink, reméljük, a gyakorlásaink után jobbak lesznek. Viszont az emberhátrányos védekezésünk jó, ez azért segít."