MOL167: UTE-Dunarea Galati 8:1

A Dunarea Galati karácsony előtt megnyerte a Román Kupát, hosszabbításban verték a Csíkszeredát, tehát komoly sikerrel a tarsolyukban érkeztek Újpestre. A szakblog találóan rutinrókáknak nevezte a piros-kékeket, akik a rájátszásért harcolnak. Az Újpest felállása alaposan megváltozott: a már a Fehérvár elleni meccseket kihagyó, térdműtéten átesett Sikorcin és az ugyancsak operált Pichleren kívül a többiek felgyógyultak, tehát a csapatban volt Turbucz, Virág, Hebar és Nagy N. is. Az Újpest esélyesként készült az összecsapásra, az eddigi három mérkőzésen 8 pontot szereztünk a Galactól.

UTE - Dunarea Galati 8:1 (2:0, 2:0, 4:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 268 néző, vezette: Kincses G., Németh M., Soós D., Pálkövi Zs.

UTE: Ágoston - Gröschl, Hegyi Á. (2), Csanyi (1), Hebar 1, Ropret 1(3) - Kiss D. (2), Huba (2), Benk 2(2), Nemes (2), Frolik 2 - Nagy N. 1, Kovács A. 1, Turbucz, Pápa, Virág T. - Nagy R., Dömötör, Dósa, Tóth G. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Lövések: 65 ill. 19 (16:4, 25:9, 24:6)

Az első percben Rasulov tette próbára Ágoston kapusunkat, de szerencsére a hangsúly a továbbiakban átkerült vendégkapuhoz. Komolyan vette a játékot az UTE. Hebar a kapuvasat találta, majd Benk olyan zseniális átadást kapott a kékvonalon, hogy előnnyel húzhatott kapura – akasztás, büntető következett, de jó üzlet volt a fault, maradt a 0:0. Az Újpest egyre többször jutott el a kapu elé, de kevés lövésig és 0 gólig jutottunk el. Az újpesti fölény lassan akkora lett, hogy minden alkalommal öt az öt ellen felálltunk, már lövés is volt rendesen A 9. percben Hegyi lövését védte Lakosil, de Benk jókor volt jó helyen, és talán másodikra hálóba tette a korongot, 1:0. Innen kezdve felbillent a pálya. Az Újpest olyan jól, lelkesen játszott, hogy esélye sem volt a vendégcsapatnak. Emberelőnyben egy lövésig jutottak… A korongbirtoklást, ha mérnék, legalább 70:30 volt ide, de inkább alábecsülöm a százalékot. A második gól a 15. percben sikerült, amikor egy támadássorozatot Frolik gólja zárt le, közelről volt sikeres, 2:0. Az Újpest olyan szép akciókat vezetett, hogy a lelátón a nézők tapsoltak, mint a színházban. Szurkolás nem volt, hiszen a csapatot nem kellett buzdítani, mentek előre, mint az ördögök.
Egy harmad után elmondhatjuk, hogy a csapat ismét novemberi formáját hozta. A szünetben a szurkolók csak mosolyogtak. Látták a játékot, és tudták, hogy a mai győzelem biztosan meglesz. Vagy talán már megvan.

Újpesti támadás, újpesti gól: a 21. percben Nemes balra tolta a korongot Frolik ütőjére, akinek csak be kellett lőnie – be is lőtte, 3:0. Másfél percre rá Kiss D. lövésébe a levegőben piszkált bele Hebar, 4:0. Padlón volt a Galac, úgy jártak, mint legutóbb a Fehérvár, pedig ők nem is ificsapat. Hogy mégse legyen annyira egyhangú a kép, a 29. percben elmozduló kapura lőttek kapuvasat a vendégek, a videóbíró nem látta gólnak. Az újpesti fölény megmaradt, sőt úgy letámadtak a csatárok, hogy a galaciak egyszerűen nem tudták kihozni a korongot a védőharmadukból. A taps mellett már jöttek a nóták is. De nem kellett buzdítani a csapatot, az énekek inkább megköszönték a fiúknak a szép játékot, a lelkesedést. A harmad végén a csatárok gólt jeleztek, de a bírók nem adták meg – videóztak. A visszajátszás után maradt a 4:0, tehát jó volt az eredeti döntés.
Az a kérdés, hogy a Galac ennyire gyenge, vagy az Újpest nem engedi őket érvényesülni? Hajlok az utóbbi állításra.

Az újpesti fölény folytatódott, a csatárok a támadó rendre visszavették a korongot, és Ropret hamaros gólt is lőtt – lábbal. Harmadik videózás, ez sem gól. De a 48. percben Bednar emberelőnyben Bushbacher lövésébe ért bele, 4:1. A kapott gól után kiszakadt a gólzsák, először Kovács A. közelről lőtt a jobb sarokba (5:1), aztán az 54. percben, amikor emberelőnyben felállva támadtunk, 1:55-nél a figura Benk Andrásra jött ki, 6:1. Aztán Nagy N. a kapu mögül jövő visszaadásra érkezett, 7:1, majd az 59. percben Ropret a kapu torkából, két lépésről kavarta be a korongot, 8:1.
Nagy ünneplés lett a vége. Ismét csúcsformát futott az Újpest! A bemelegítő mérkőzés remekül sikerült. Jöhet a Winter Classic!