MOL137: UTE-DVTK 5:3

Rangadóra készült a két csapat, hiszen az első és a harmadik helyezett találkozott hétfő este a Megyeri úton. A pénteki meccs után ma szép számú nézősereg verődött össze a lelátón. Meg is érdemli a csapat, hiszen sorozatban tizszer győzött egymás után. Bizony régóta vártunk már egy ilyen csapatot, melyet Szilassy és Baróti edző urak remekül építettek fel az elmúlt esztendők alatt. Pichler, Turbucz és Nagy Richárd sérülés miatt nem álltak az edzők rendelkezésére ezen az estén, viszont szerepet kapott Pokornyi és Szalma.

UTE - DVTK Jegesmedvék 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 398 legalább 600 nézõ, vezette: Németh M., Wolf L., Berger Á., Juhász G.

UTE: Sila - Hegyi Á., Gröschl (1), Dömötör, Dósa, Tóth G. - Huba (1), Kiss D. 1, Csanyi (1), Hebar 1(2), Ropret 2 - Nagy N. (1), Kovács A., Benk 1, Sikorcin (2), Frolik (1) - Pokornyi, Nemes, Szalma, Pápa. Edzõ: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Láda B. (1), Leppanen, Galanisz, Pavuk 1, Magosi B. (1) - Cianfrini, Kuqali (1), Hajós 1(1), Tóth A. 1(1), Miskolczi (1) - Gõz, Vojtkó, Popovics, Ritó, Joe - Laczkó Á., Albert, Karda. Edzõ: Bradley Douglas, Farkas Tamás

59:15 - 5:3 Benk (Sikorcin, Gröschl) - üres kapu

Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc + 10 perc fegyelmi (Magosi B.)
Lövések: 40 ill. 31 (9:7, 22:13, 9:11)

A meccs nagy tempóban kezdődött, Hebar előtt adódott lehetőség, de szólóját Adorján kapus védte a rövid felsőnél.  Kemény, férfias küzdelem volt jellemző, de mindkét csapat megszervezte a védekezését is. Mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de mind Sila, mind Adorján kapusok a helyükön voltak. Aktív volt mind a négy újpesti sor, Csányi eresztett el éles szögből egy löketet, de a miskolci kapus résen volt.  Ezután a Miskolc percei következtek, de Sila remek formában, szinte önkívületben hárította a próbálkozásokat. A meccs sportszerű keretek között futott, még…  Leppanen gáncsolta Pápát, de mindketten kiültek 2 percre, a mi 58-asunk színészkedésért. A 4-4 elleni játékban aktívabbak voltunk, és Kiss Dani lövését fogta a borsodi hálóőr. Majd a kapus elveszette botját, és két nagy helyzetet hagytak ki a nagy kedvvel hokizó újpestiek. A harmad végén csapatkapitányunk, Kiss Dani ült ki 2 percre, de az óra már lepörgött esemény nélkül.

Előnyben kezdte a DVTK a harmadot az áthúzódó kiállítással, de Sila eszén nem sikerült túljárni egy esetben sem, kivédekeztük a hátrányt.  Ezután felpörgött a csapat, és ráborította a pályát ellenfelére. Sikorcin piszkált bele Kovács Attila lövésébe, mely kis híján gólt eredményezett.  Helyzet helyzetet követett, nyomott az UTE, de mégis a DVTK szerezte meg az első találatot Tóth Adrián lévén, aki kihasználta a 2 az 1 elleni támadást egy kontra végén (0:1. Magosit küldték ki fejre iárnyuló támadásért, melyet Ropret ellen követett el. Hebar természetesen megvédte honfitársát. Úgy látszik, az eset felpaprikázta 92-esünket, aki Hebar passzából, emberelőnyben ütött szép gólt, 1:1! Jöhettek a plüssállatok! A rövid szünet után nyomott tovább az UTE, de a miskolci kontrák állandó veszélyt hordoztak magukban.  Egy miskolci kiállítást gyorsan kihasználtunk, és Kiss Dani ütötte a vezetést jelentő találatot. 2:1! Megfordítottuk a meccset!

A harmadik harmadot kissé álmosan kezdtük, és egy óriási Sikorcin helyzet után egyenlített a DVTK Hajós találatával, 2:2. Az iram magas volt, kemény ütközésekkel tarkított fizikai hoki volt ezekben a percekben.  Florik ült ki a büntetőpadra 2 percre, és bizony kritikus percek következtek. Egy kékvonalas bombát bravúrral hárított Sila, de a kipattanót könyörtelenül bekotorta Pavuk. 2:3, vezet a DVTK. Csapatunk nem esett kétségbe, és egy fokozattal feljebb kapcsolt, játszotta a hokit. Szép megoldások, főleg Hebar és Ropret volt elemében, korcsolyázásukkal sokszor zavart okoztak az ellenfélnél. Az 53. percben Karda ült ki magas botért a vendégeknél, és kihasználtuk az előnyt! De még hogy! Alig 11 másodperc  alatt! Nilan Nagy nagyszerű átadását kapásból vágta a rövid felsőbe Hebar! Szépségdíjas gól, 3:3! Izzik a csarnok, fokozódik a hangerő a lelátón. Egymásra talál a csapat és a szurkolók! Pár perc múlva Ropret gyújtotta be a rakétákat, lerázta védőjét, és kegyetlenül felvarrta a léc alá, 4:3-ra vezetünk! Huba vezetett egy szólót a DVTK kapujára, de bekkünk kísérletét hárította Adorján. Izgalmasak voltak az utolsó percek, és ahogy várható volt, a DVTK mestere lehozta kapusát, 1:06-al  a vége előtt. Sikorcin harcolt a korongért 5 a 6 ellen, a korong Benk Andráshoz került, aki okosan juttatta az ellenfél kapujába a pakkot, bebiztosítva az UTE győzelmét! 5:3! Vastaps, és felállt szurkolókkal ért véget a hátralevő idő. Az Újpest megszerezte másodszor is a DVTK skalpját!
Nagyon tudatos, okos, és fizikailag erős játékkal sikerült felülmúlni listavezető ellenfelünket, így pontszámban beértük őket, de a gólkülönbség miatt meg nem előztük őket. Nagyszerű  meccs volt, így könnyebb nekiindulni egy sosem könnyű erdélyi túrának! Ropret remekül illeszkedett be csapatunkba, és valóban tovább erősödtünk vele.
Pallus

Szilassy Zoltán: "Ahogy vártuk, nagyon nagy tempójú mérkőzést játszottunk, rövid időn belül a negyediket. Ahogy itt beszéltük, úgy éreztük, ilyen gyors meccsünk talán még soha nem is volt. Látszik, hogy egyre jobban beleszokunk ebbe a sebességbe. A srácok nagyon sok munkát tettek bele ebbe, rengeteget korcsolyáztak, ebben azt hiszem, mi voltunk ma a jobbak. A közönség is jól szórakozhatott, belülről nagyon színvonalas csatának éreztük. Megvolt a feszültség is, vezetett a Miskolc, fordítottunk, aztán visszavették a vezetést, aztán megint mi vezettünk, igazán nem lehetett tudni, mi lesz a vége. Az első harmadban még hibádzott a játékunkban néha ez-az, de a második harmadban nagyon jól játszottunk. Azt hiszem, akkor bennünk is maradt még egy-két gól. Aztán a harmadik harmadra valamiért nagyon álmosan jöttünk ki, pillanatok alatt gólt is kaptunk belőle, aztán nem sokkal később még egyet. A karakterünket mutatja, hogy ismét tudtunk egyenlíteni. 3-3-nál aztán Sila óriásit fogott, ha azt belövi a Miskolc, akkor lehet, hogy elmegy a hajó. Nem lőtték be, az ellentámadásból meg mi szereztünk ismét vezetést. Az üres kapus találat az már csak hab volt a tortán.
Elégedettnek kell lennem a mai teljesítményünkkel, nagyon erős csapatot győztünk le nagyon jó játékkal. Ha valamit igazán ki kellene emelnem, hogy mi dönthetett, az talán a speciális játék. Mi négy előnyből három gólt lőttünk, ők ugyanannyiból csak egyet. Szerintem ezen az estén mi voltunk azok, akik inkább játszottuk a játékot, úgy érzem, egyáltalán nem érdemtelen a győzelmünk."

Doug Bradley
(DVTK Jegesmedvék): "Nagyon magas színvonalú mérkőzést játszottunk. Mi kezdtünk jobban, aztán a második harmadban, a vezetésünk után, elvesztettük a szerkezetünket és tartásunkat egy időre. Nagyon buta szabálytalanságokat szedtünk össze, és ezekből két gólt is kaptunk. A harmadik harmad eleje ismét a miénk volt, megszereztük a vezetést, és volt még két-három nagy lehetőségünk, amelyekkel ha élünk, akkor most lehet, hogy mi lennénk a győztesek. De nem éltünk velük, az ellenfelünk pedig összeszedte magát, kiegyenlített, majd a vezetést is átvette ismét és végül ő nyert. Nagyszerű meccs volt, igazi hoki, amit ma az UTE nyert meg."(jkb.hu)