EL 42: UTE-FTC 4:3

Szerencsére a tévéközvetítés nem ártott meg a nézőszámnak, csaknem ezren jöttünk össze. Hiába, a derbi az derbi! Ezúttal még érdekesebb a mérkőzés, hiszen két jó formában lévő tizenöt pontos csapat hajt a harmadik helyért, egyik fél sem akar leszakadni az éllovasoktól.

(2017.10.16) EL 42:
UTE - Ferencvárosi Torna Club 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)    -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 950 néző, vezette: Varjú Á., Babic V., Berger Á., Pálkövi B.

UTE: Sila - Huba, Kiss D., Benk (1), Cseter 1(2), Caladi 1(1) - Varga A. 1, Hegyi Á., Szalma 1, Sikorcin, Ropret (1) - Nagy N., Pokornyi, Nemes B., Becze T., Sági M. - Schmál, Pápa, Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Ferencvárosi Torna Club: Sevela - Tuominen, Hietamaki (1), Dubek 1(1), Tendler 1(1), Rafaj (1) - Jabornik, Korbuly, Könczei, Shupe, Szappanos - Lakatos, Tóth R., Németh A., Fliszár (1), Virág 1 - Owen, Jászai, Farkas L., Kovács V., Bödök. Edző: Lindqvist Greg Kjell, Szakács Ferenc

I. harmad

A korongot egy szeretett futball-legenda, Fazekas László, az újpesti foci aranycsapatának 7-ese dobta be. Mezén ott volt a 70-es szám is, tehát boldog születésnapot kívánunk! A közönség hatalmas tapssal köszöntötte az ünnepeltet.
Az Újpest indult meg előre, de az első vendégtámadás gólt hozott: a 27. másodpercben Tendler éppen belépett a támadó harmadba, középről bombázott, 0:1. De nézzük a dolog jó oldalát: ötvenkilenc és fél percünk maradt fordítani… Meg is indult az Újpest, mentek előre a lilák. A 4. percben Nemes ügyesen bújt ki, húzott kapura, a lövés mellé ment, de védőjét kiállították. Az előnyben kapu előtti kavarás ötször is összejött, de az egyenlítés késett. Cseter kapu előtti korongérintése is bravúros volt, de a pattintás nem jutott célba. Egyenlő létszámnál mérhettük fel a nagyszerű mérkőzést produkáló csapatokat. Az Újpest támadott, gyakran öt az ötben is felállt, harcoltak, lőttek a játékosok, míg az FTC villámjátékot játszott. Az akciók átszáguldottak a középső harmadon, szinte rögtön az újpesti kapu elé értek, állandó frászban tartották a kapust, a védőket és a hazai szurkolókat. Olyan iram volt, olyan gyors volt a játék, hogy néhány éve egyik csapat sem lett volna képes ilyen teljesítményt nyújtani. Fejlődnek a csapatok, fejlődik a magyar hoki! A 8. percben Varga átadását lőtte fölé Caladi, de egy perc múlva Cseter jobbról játszott vissza Varga Arnoldhoz, aki a baloldali körből bebombázta, 1:1! Kellett, érett! A továbbiakban hiába támadtak többet a hazaiak, nagyon okos góllal ismét vezettek a zöldek. A 14. percben Fliszár lőtt/passzolt a kapu előtt balra helyezkedő Virág Tamásnak, aki pattintott, 1:2. Szép gól volt. Tavaly nagyon örültünk volna neki… Az Újpest ment megint, de jöttek a kiállítások. Az első újpesti emberhátrányt 5 mp alatt egyenlítette ki Tendler – ő is kiült. Aztán ketten-ketten ültek a padon, az eredmény mégis 2:1 maradt oda. Sikorcin kétszer is egyenlíthetett volna, másodszor már feküdt Sevela, de nem és nem, nem akart gól lenni.
Jó, nagyiramú, izgalmas meccset látunk. Most az FTC vezet, de bármi lehet a vége. Kár, hogy az elején beszundikáltuk azt a gólt, de ha már így esett, kezelni kell a helyzetet. A meccs nincs megnyerve (FTC), de veszve sincs semmi (UTE). Harcolni, melózni kell, és hátul nagyon figyelni!

II. harmad
Fekete Ádám újpesti kenus dobta be a korongot. A sportember az emlékezetes címeres tüntetésen viselt trikóban jött ki a jégre, ő is nagy tapsot kapott. Az Újpest a végletekig elszánt játékot mutatott be, 5 az 5 ellen is felállt, beszorította a fehérmezes zöldeket. Turbucz Huba remek átadását nem lőtte be, ahogy egy jobbról középre adott korong után Nemes volt eredménytelen. De hagyjuk, mi maradt ki! A 25 percben Ropret jobboldalról az alapvonalon túlról adott vissza a lendületesen érkező Szalmának, aki a léc (vas) alá lőtt, 2:2!
A következő percben sikerült a fordítás, Cseter kavart elöl, átadását Caladi közelről lőtte be, 3:2. A fordítás nem volt véletlen: a játék képe egyértelmű újpesti fölényt mutatott. A vendégek ellenakciói ritkábbak lettek, a közönség is beindult. Látva, hogy remekül harcol a csapat, és az eredményt is sikerült megfordítani, nagy volt az öröm, a lelkesedés, a hangos bíztatás, azaz volt hangulat! Az FTC is jobban igyekezett, de a lilák ebben az időszakban jobbak voltak. Olyannyira, hogy a végig sokat és jól dolgozó Cseter lőtt gólt a 33. percben, amikor a kapusról kijövő Benk lövést gólosította, 4:2! Két gól különbség  már valami a hokiban! A hangulat tovább emelkedett. Az FTC is érezte, hogy vége lehet a dalnak (a reménynek) és erősíteni próbált. A 36 percben mégis váratlanul jött Dubek gólja – egy balról jövő átadás átcsúszott hozzá, Sila a kapu jobboldalánál ragadt, a csatár közelről szinte üreskapus gólt lőtt, 4:3. A vendégeké volt a harmad vége, de most már hazai egygólos előnnyel mentek pihenőre a csapatok,
Ez a harmad az Újpesté volt, sikerült is a fordítás. De hogy ne legyünk nyugodtak, arról Dubek gondoskodott – nem neheztelhetünk rá, ez volt a dolga.

III. harmad
Mégsem fáradt el az FTC – a szünetben erről beszélgettünk. Az Újpest támadott többet, helyzeteket alakítottak ki – jobban mondva harcoltak ki a lilák, de legalább három gól nem lőttünk be. Aztán egy Rafaj - Tendler összjáték nyomán ijedtünk meg. A játék képe annyit változott, hogy az „elfáradt” zöldek feléledtek, a támadások olyan veszélyesek voltak, mint az első játékrészben. Mindkét oldalon minden akció gól hordozott, senki sem lehetett nyugodt sem a jégen, sem a nézőtéren. Dubek lövését a jobb felsőből nyomta ki Sila. Az 56. percben összejött újpesti emberelőny nyugtatta le a hazai szurkolókat, némi játéklassítás után meglett a győzelem. Volt mit ünnepelni! Csak a fradisták nem ugráltak...
Ma két jó csapat harcolt Újpesten. Nagyszerű dolog, hogy ilyen jó mérkőzést láthatunk egy derbin. Ismerjük el: nem csak az Újpest, hanem az FTC is nagyon megerősödött az elmúlt 1-2 évben, nem véletlen, hogy ilyen jól kezdték az ERSTE Ligát. Két erős csapat összecsapásán a nézők csak nyerhetnek!
Nagyszerű dolog volt ilyen sok nézőt látni Újpesten. Egy csomó ismeretlen arc, akik a rangadóra jöttek ki, valami jó élményre vágytak. És meg is kapták! Volt jó játék (minkét fél részéről), nagy iram, fordulatos mérkőzés, lelkes szurkolás, és az újpesti győzelem sem maradt el. Reméljük, sokan közülük ideragadnak!
A héten még három meccsünk van. 3 pontot már megszereztünk. Már csak 9-et kellene!
LS

Szilassy Zoltán: "Mind a huszonkét srácunk kemény munkát végzett. Jól sikerültek a harmadaink, csak két peches találatot kaptunk. Viszont a tartásunkat bizonyítja, hogy így is fordítottunk. Jól szűrtünk a semleges harmadban és jól működtek a lefordulásaink. Ha a Fradi kontralehetőséghez jut, a jó képességű hokisai ki szokták használni, erre nagyon figyeltünk. A végén a megfelelő egyensúlyra figyeltünk, hogy a letámadásaink mellett hátul felelősségteljesen játsszunk, de nem ültünk rá az eredményre."

Greg Lindqvist:
"Az első és a harmadik harmad rendben volt, ám a második első tíz-tizenöt percében macska-egér harc folyt, alulmaradtunk a párharcokban. Ekkor veszítettük el a mérkőzést. A végén újra nyílttá tettük a találkozót, de nem tudtunk pontot szerezni."