MOL elődöntő 2: UTE-DVTK 1:4 - 1:1

Sok bizakodó ember jött ki a Megyeri útra a keddi, Miskolcon aratott győzelem után. Ha ma megint sikerülne… Ha 1500-an nem is voltunk, de ha jól alakulnak az eredmények, biztosan leszünk megint ennyien!
Az eltiltott Sikorcin mellett Huba sem tudott jégre lépni, Miskolcon a hátvéd térde sérült meg.

(2017.03.02) MOL 251:
UTE - DVTK Jegesmedvék 1:4 (0:2, 0:1, 1:1) - 1:1   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 902 néző, vezette: Kincses G., Haszonits M., Muzsik N., Kis-király B.

UTE: Sila - Kiss D., Gröschl, Dósa, Pápa, Tóth G. - Nagy N., Hegyi Á. 1, Benk (1), Hebar, Ropret (1) - Nagy R., Kovács A., Nemes, Frolik, Csanyi - Dömötör, Virág T., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Gőz, Vojtkó, Hajós, Tóth A., Miskolczi - Láda B., Leppanen, Galanisz, Pavuk (1), Magosi B. 1 - Tuominen, Joe (1), Johnston (1), Toulmin 1(2), Sakaris 2 - Szopos, Laczkó Á., Popovics, Albert, Sági. Edző: Bradley Douglas, Farkas Tamás

Lövések: 26 ill. 27 (7:12, 15:7, 4:8)

Sokkal élénkebb játékkal kezdődött a játék, mint ahogy az első mérkőzésen láttuk. Inkább a vendégek voltak veszélyesebbek, az Újpest támadásai ritkábban futottak végig. A 3. percben kettő az egyben jött a DVTK, de Kovács elvetődve bravúrosan akasztotta meg az akciót. Egy perc múlva Nagy Richárdot csapták a palánknak szegény olyan ütést kapott, hogy úgy kellett letámogatni a pályáról, vissza sem tudott jönni. Még egy hátvéd kiesett, így Dósa lépett vissza korábbi szerepkörébe. Első emberhátrányunkat gólra váltotta a DVTK: Toulmin jobbról adott keresztbe a kapu előtt, érkezett Sakaris a hosszún, 0:1. Pár másodpercre rá Pavuk ment el a baloldalon, centerezett, és a hosszú oldalon érkező Magosi hirtelen irányt váltva a rövid oldalra jött át, megelőzve védőjét gólba pattintott, 0:2. Nem semmi, két pillanat, és elmenőben a meccs… A DVTK-val valami történt, mert cseppet sem azt a fáradt arcát mutatta, amit kedden láthattunk Miskolcon. A 12. percben egy újpesti támadásból meginduló Sakarist akasztotta Dósa. Szerencsére, még a középső harmadban, mert hátul büntető lett  volna a mozdulat. Ezúttal megérte az akasztás, kétperces büntetéssel gól váltottunk meg. Amikor az UTE játszott emberfórban, nem találtuk a játékot, a két perc elszállt a semmibe. Egy jó Csanyi lövés volt, ami éltette a reményt: lehet visszaút. A miskolci csapat két beadásra lendületből érkező csatár kapáslövésével jutott előnyhöz. Már sokszor leírtam, de a poén megint ül: szép gólok, kár, hogy mi kapuk….

A kezdeti vendégfölény után az Újpest erősített. Most a lilák támadtak többet, Ropret lőtt, Tóth G. lőtt, de semmi eredmény. Az Újpest megy előre, vannak helyzetek, lövések – de gólig nem jutottunk el. A közönség csodálatos! Folyamatos volt a szurkolás, a szurkolókat nem zavarta (dehogynem zavarta, de hittek a csapatban , hogy az ellenfél vezet. A 30. percben egy újpesti villám: Frolik vitte be a korongot, Nemeshez passzolt, aki azonnal a mögötte korcsolyázó Kiss D-t játszotta mag. A védő kapura ment, de a nagyon jó napot kifogó Adorján védett. Pár percre rá Csanyi – Frolik játék – kapusig. Honnan vette az Újpest az erőt a feltámadáshoz? Hebar korongot szerzett a kékvonalnál, a kapusbravúr akadályozta meg a gólban. A legnagyobb védést Tóth G. lővése után láttuk, amikor a bal sarokra helyezett lövést Adorján a mamut legvégével spárgázott ki. Itt kimaradt minden, ott egy gól – ilyen a hoki, ilyen az élet… A 37. percben emberelőnyben támadott a DVTK. Toulmin lövésébe többen beleértek, Sakaris korijáról lett gól, 0:3. A bírák videóztak, döntöttek, nem volt rúgó mozdulat, nem volt kisles – csak korábban nagyles, amit a gólkamera nem mutat. Több újpesti szerint is támadás alatt a korong kicsúszott a harmadból. De ez már így marad.
Nagyon megnyomta az Újpest, nagyon segítette őket a tábor, mégis háromgólosra nőtt a különbség. Mi a magyarázat? Azt nem tudok. Így sikerült, a szerencse, vagy a sors ma nem minket szeretett.

Sőt! Áthúzódó emberelőnyben négy csatárunk volt a jégen, de Ropret elpasszolta magát hátul, Toulmin egyből büntetett, 0:4. Gyakorlatilag emberhátrányból lőtt gól, bár statisztikailag nem az. Négygólos hátrányból egy gyengébb csapat ellen is nagyon nehéz felállni, a DVTK ellen meg lehetetlen. Azért a 45. percben Hegyi a kékvonalról végre nagyon megütötte a korongot – korábban kétszer beletört a bicskája, illetve az ütője a távoli lövésekbe – és a végállomás a háló volt, 1:4. Kicsit késő, kicsit nagy a különbség. De a szurkolókat ez sem zavarta, egy pillanatra sem volt csend a csarnokban! A csapat próbálkozott is, öt az öt elleni is felálltunk, de az idő fogyott, lassan a fáradtság erősebbé vált, mint a hit, a mai meccset el kell engedni… Az 55. percben Nagy N. kapott egyet az arcára, de Kiss D. ült ki. A végén Dömötör tette palánkra Sakarist, a kétgólos csatárt letámogatták, az újpestit hazaküldték.
Továbbra is három győzelemre vagyunk a továbbjutástól, igaz, most már a DVTK is. De ha egy üzlet beindul: elég csak az idegenbeli meccseket megnyerni, és sínen vagyunk…

Szilassy Zoltán: "Rosszul kezdtünk, sokkal lassabbak voltunk, mint kellett volna, a Miskolc ezt meg is bosszulta. Kettő nullánál rengeteg lehetőségünk volt, de nálunk semmi sem pattant be, a másik oldalon meg bement a harmadik, a hátrányos góllal pedig végleg lezárta a meccset a Miskolc. Nem szabad még egyszer így kezdenünk, ezt a meccset el kell felejteni."

Doug Bradley: "A mérkőzés előtt az előnyös játékunkról beszélgettünk sokat, szerencsére ennek meglett az eredménye, kétszer is fórból találtunk be. A második harmadunk nagyon nem tetszett, az egyik legrosszabb volt, amit a szezonban láttam – szerencsére a harmadikban kijavítottuk. Hazamegyünk, és a saját szurkolóink előtt is nyerni akarunk!"