MOL84: UTE-DHK 3:5

Az újpesti csapatba visszatért Benk és Pápa, de Pichler mellett ma Huba is hiányzott. A hétfői egy pont után ma (is) hármat vártunk a mieinktől. Idén egyszer találkoztak a csapatok (idegenben 4:3-ra győztünk, 0:3 után), de emlékezünk arra is, tavaly a Debrecen az Újpest mumusa volt.

UTE - Debreceni HK 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)  -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 296 néző, vezette: Druga N., Rencz D., Bedő P., Pálkövi B.

UTE: Sila - Hegyi Á., Kiss D. 1, Dömötör, Dósa, Turbucz - Gröschl (1), Pokornyi, Benk 1, Frolik (3), Hebar - Nagy N., Kovács A., Nemes, Sikorcin 1(1), Tóth G. - Pápa, Szalma, Virág T. (1), Csanyi. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Debreceni HK: Orlov - Bezrukov (1), Sadikov, Kochetkov 1(1), Piskunov, Hári 1(1) - Varga A., Pados, Németh A. 2(1), Dancsfalvi (1), Berta 1 - Wéber, Voroshin, Kovács V. (1), Vincze P., Godó - Szokolov. Edző: Muhin Jevgenyij

60:00 - 3:5 Németh A. (Bezrukov) - üres kapu

Kiállítás: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss D.) + 10 perc fegyelmi (Hebar) ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Kovács V.)
Lövések: 35 ill. 29 (6:14, 16:8, 13:7)

Az Újpest azonnal támadólag lépett fel, egyre-másra vezettük az akciókat. De lassan az tűnt fel, hogy milyen keveset lőttünk. A Debrecen kontrázott, de úgy tűnt, tanultunk a Fehérvár elleni meccsből, gyorsan visszazártak a csatárok is, hamar elfojtva a vendég próbálkozásokat. A 6. percben mégis vendéggól következett úgy, hogy akkor lőttek először kapura a vendégek. Hári ráment egy hosszú indításra, ami így nem lett tilos felszabadítás, elment a kapu mögött, visszajátszott az érkező Kochetkov elé, aki egyből lőtt, 0:1. Hidegzuhany a jégen! A játékban nem ez a gól volt benne! De sebaj, továbbra is az Újpest támadott, a következő debreceni lövést a 12. percben láttuk Bertától. Az első újpesti kiállítás sajnos vendéggólt hozott. A piros-fehérek ostromolták a kaput, Dancsfalvi lövése elment Sila mellett, egy védő ütője mentett, de pont Bertához, aki betalált, 0:2. A gól rosszul esett a nézőknek, de súlyosan érintette a csapatot is. Teljesen visszaestünk, hirtelen csak a Debrecen volt a pályán. Az oroszok teljesen szétjátszottak minket. A harmad végére kicsit feléledtünk, de ekkor is mi kaptunk gólt: szereltünk a kapu mögött, de Kovács V. visszaszedte a korongot, hátraadott és az üresen érkező Németh A. kapásból lőtt. 0:3. Mint ahogy az első gól volt…
A debreceni meccshez hasonlóan a 0:3 már megvan. 40 percünk maradt négyet lőni… Komoly edzői feladat ilyenkor felrázni, megszervezni a csapatot

A szünetben mentő vitte el Virág Tamást, aki a harmad végén kapott egy palánkra lökést bottal. Csatárunknak zsibbadt a lába. Izgulunk, és várjuk a jó híreket felőle.

A 0:3 ellenére szólt a „hajrá lilák” a nézőtérről, bár dob és dobos ma nem volt. Változtak a sorok, hátha ez segít. A 24. percben össze is jött a gól! Az újpest emberelőnyben támadott, Frolik keresztbe passzolt a baloldalon kapu elő lépő Kiss Dánielnek, aki a bal felső sarokba lőtt, 1:3. (A jegyzőkönyv szerint Virág T. volt a segítő…) Hajtottak a lilák, Hebar, Sikorcin, Benk is lőtt, de Orlov kapus jó formában védett ma. Aztán a 29. percben elindult egy rossz sorozat. Késleltetett kiállítással jött előre a Debrecen. Az újpestiek kiütötték a korongot a harmadból, de nem állt meg a játék, csak jóval később. Kiss D. csapatkapitány szóvá tette a játékmegállítás elmaradását, ezért kapott 10 perc büntető pihenőt. A játékosokat felhúzta az eset, a következő támadásnál már bunyó alakult ki, és kiült egy debreceni – kompenzáció gyanánt. A következő percben remek újpesti ellentámadás, kettő az egyes akció végén Frolik Sikorcinhoz adott, akit gólhelyzetben akasztottak. A büntető elmaradt, a bírói hibasorozatba az ítélet beleillik. Csak emlékeztetőül: egy elmaradt játékmegszakítás vitte el az ítéleteket teljes tévútra. Tanulság: a bíró nem hibázhat!
A 35. percben a meccs (a sors) ismét nehéz helyzetbe hozta a játékvezetőket: a nézőtérről úgy tűnt, hogy újabb gólt ért el az Újpest. A lapos lövés kijött a kapu jobb sarkából(?), vagy a kapuvasról. Ami a gól mellett szól: nem volt hangja a kapuvasnak, ugyanis az alsó vas borítást kapott, nem találkozik a vas és a korong. De a játékosok nem mutattak gólörömöt. A bírák nem látták jól, tehát nem is adhattak volna gólt. De ott a gólvideó, hátsó és felső kamerákkal. Nem kellett volna visszanézni? Vagy talán nem működik a rendszer? A harmad utolsó kalandja: Kovács V. belekötött Hebarba, kesztyűk le, fizikai elszámolás következett. A 14-14 perc büntetéssel a Debrecen járt jobban. Hebar, Hebar! Góllövésre szerződtettünk, nem bokszra…
A sok egyéb történés ellenére kellett volna még egy-két gólt lőni. De a körülmények túlságosan hatottak játékosainkra. Tehát maradt 20 percünk lőni három gólt.

Csodálatosan kezdett az Újpest: 14 másodperccel a kezdés után gólt lőttünk, egyí remek támadás után. Sikorcin lő – kapus véd, Frolik lő – kapus véd, Benk lő, gól, 2:3! Tehát megcsináltuk a lehetőséget, hogy egyenlítsünk, fordítsunk! Az Újpest ment is előre, a szurkolás is erős volt. Amikor egygólos hátrányban a csapat, és egyenlítés reményében támad – ez kell a szurkolóknak!
De a gól csak nem akart jönni, sőt, az 55. percben Hári emberelőnyben talált be, egy jobboldali beadást középről helyezett el a hazai kapuban 4:2. Az 59. percben Gröschl lövésébe Sikorcin ért bele, 3:4. Késő, de hátha! Orlov sokáig reklamált, hogy akadályozták a védésben, de büntetés nélkül megtehette. A végén lejött Sila, de nem jött össze az egyenlítés, Németh A. a dudaszó pillanatában állította be a végeredményt, 3:5.
Ma rosszul játszottunk, elrontottuk az első harmadot, aztán egy sor történés akadályozott abban, hogy utolérjük magunkat. De végül csak magunkat okolhatjuk a vereségért. Ma nem játszott jól az Újpest, ráadásul vészesen tömörödik a középmezőny. A bronzéremért hat csapat van versenyben. Minden megszerzett pont aranyat (bronzot) ér!
Belgrádban vasárnap nem lesz könnyű győzni, pedig nagyon kéne!

Szilassy Zoltán: "Ismét tompák voltunk, kényelmesek, ami háromgólnyi hátrányt jelentett, és ez a Debrecen jó csapat, nem ad el ekkora előnyt. Sokba került nekünk az első harmad rossz hokija, aminek leginkább a figyelmetlenség az oka. Ugyanazokat a hibákat követjük el újra és újra, és az sem segít, ha tízperces fegyelmiket kapunk, mint ezúttal is."

Jevgenyij Muhin (Debrecen): "Az első harmadban nagyon jól hokiztunk, a másodikban sok volt a kiállítás, a harmadikban pedig jól védekeztünk. Köszönöm játékosaimnak ezt a győzelmet!"