MOL227: DAB-UTE 4:2 - 2:0

A Ligában Dunaújvárosban a legjobb a forralt bor és a rántotthúsos zsömle. De a kapu mögé irányított újpesti szurkolók mégsem voltak boldogok: a felső sorokból a vastag szálú háló, lentről a soha nem tisztított, lövések lenyomatát megőrző plexi akadályozta, hogy lássuk a meccset.
A negyeddöntő második meccsére szépszámú – és lelkes – közönség gyűlt össze.

(2017.02.16) MOL 227:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) - 2:0   -  Eseménynapló

Dunaújváros, 750 néző, vezette: Haszonits M., Mayer G., Kis-Király B., Soltész Á.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Hruby, Ölander, Dansereau 2, Cseter (2), Azari (1) - Hudec, Ladygin (1), Becze T. 1, Borbás, Kaskov (1) - Lencsés, Hüffner (1), Németh P. 1, Léránt (1), Nagy M. - Lévai, Magosi E. (1), Török, Odnoga, Tanka. Edző: Malkia Heikki, Strenk Hunor

UTE: Sila - Kiss D., Huba (1), Dósa, Dömötör, Turbucz - Nagy N. 1, Hegyi Á., Nemes, Pápa, Tóth G. - Kovács A., Nagy R., Benk 1, Sikorcin, Frolik - Gröschl (1), Virág T., Csanyi, Hebar, Ropret (1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

02:51 - 1:0 Becze T. (Kaskov, Ladygin) - ee
22:39 - 2:0 Németh P. (Hüffner, Léránt)
23:53 - 3:0 Dansereau (Magosi E., Cseter)
50:33 - 4:0 Dansereau (Azari, Cseter)
52:26 - 4:1 Benk (Huba, Ropret) - 2ee
57:01 - 4:2 Nagy N. (Gröschl)

Kiállítás: 20 perc ill. 16 perc
Lövések: 33 ill. 52 (13:25, 13:10, 7:17)

Az első fél percben Sila kétszer is nagyot védett. Aztán Hebar kiült, és máris megvolt a hazai gól, a járatott korongot Becze vágta be közelről, 1:0. Amikor végre előrementünk, Nagy R. felpattant a kapu előtt (felbukott vagy buktatták?) de Duschek védte a közeli lövést. Az újpesti emberelőnyt kivédekezték, majd folytatódott Hebar sorozata: a harmadban négy(!) kisbüntetést szedett össze, ebből háromszor is párban ült ki. Talán utaztak rá? Mindenesetre bejött… A játék jellemző képe már ekkor megmutatkozott: az UTE támadott, nyomott, a lövések pont olyan rosszak voltak, mint két napja. A hazaiak rendre ellentámadásokat vezettek, lendületből húztak kapura, a frászt hozták a védőkre és az újpesti szurkolókra. Hiába lőttünk többet, a mennyiség nem csapott át minőségbe. A játékosok nagyon pörögtek. A kapu előtti szituációk rendszeresen összeakaszkodásokkal, lökdösődésekkel végződtek. A DAB védekezése kimondottan nagyon kemény volt. Megakadályozták az újpesti gólokat, de kiállítást sem kaptak. Jól dolgoztak. 80 perce nem lőttünk gólt a DAB-nak.

Az első harmadban látott játék folytatódott. A 23. perben – lendületes ellenakció – Németh P. beért az újpesti harmadba, és kilőtte a bal felső sarkot, 2:0. A következő ellentámadás is bejött, baloldalon cselezett Magosi és Cseter, a középre adást átvette a lendületből érkező Dansereau átvette és belőtte, 3:0. Vége, ennyi volt. Időt kért az Újpest. További gólokat nem kaptunk, de lőni sem tudtunk. A csapat is mintha elvesztette volna hitét, bár ezen nincs mit csodálkozni. Az Újpest nyomott, a DAB kontrázott. A 32. percben Frolik a cserepadról jött be és ment kapura, de a bírók fütyültek, túl sok játékos miatt. De bárhogy számolták, ötnél nem jutottak tovább… (Ezt aztán a harmadik játékrészben is előadták.) A 36. percben Ropret villantott valamit, kapura lövésig cselezte magát, de Duschek újabban annyira magabiztos… A harmad végéig az UTE támadott, de a hazaiaknak nem volt miért izgulni. Nekünk annál inkább a ritkább, de veszélyes ellenakciókat látva. 100 perce nem lőttünk gólt a DAB-nak. Több újpesti szurkoló hazaindult. Súlyos kritika…

A játékkép ismert, az eredmény ismert. Nem változott semmi. Sőt! Az 51. percben az Újváros passzolgatott a kapu mögött, a kapu előtt, és az aranysapkás Dansereau megint betalált, 4:0. Az Újpest lelkesebb lett, mint az előző harmadban abbahagyta. Az 53. percben kettős emberelőnyben támadtunk (Ladygin faultolt, Kaskov fejvédő nélkül a korongba rúgott), végül a kapu előtti kavarodást Benk tette góllá, végre! 4:1. Az 58. percben Nagy Nilan kékvonalas lövése (végre volt távoli lövés, végre sokan voltak előtte) hálóig jutott, 4:2. Sajnos az idő elfogyott, de legalább a jég megtört, betaláltunk. A következő meccsen kell folytatni a góllövést… Az összefoglaló értékelést a hozzáértőkre hagyom. Az Újpest szurkolók számára egy dolog fontos: szombaton este, 19:00 órakor találkozzunk a harmadik összecsapáson a Megyeri úton! A csapatnak javítania kell!

Malkia Heikki: "Ez a hoki. Az a célunk minden meccsen, hogy nyerjünk, ma sem volt ez másként. Szép sikert arattunk, de még csak félúton vagyunk. Tudunk még sok elemében is javulni a játéknak, amiben fontos lenne az az egy az egy elleni párharcok sikeressége. A végeredmény csalóka, kettős emberhátrány miatt lett ilyen szoros a végeredmény."

Szilassy Zoltán: "Jól kezdtük a meccset, még egy–nulla után is viszonylag jól játszottunk, de a második és harmadik gól szinte a semmiből jött, és megfogott minket. A harmadik harmadban már azt játszottunk, amit vártam, két gólt is szereztünk. A következő meccset otthon be kell húzni, hosszú még ez a sorozat, nem dőlt el semmi."