UTE - Fehérvári Titánok 2:3 hu. (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 213 néző, vezette: Kincses G., Gangel L., Váczi D., Muzsik N.

UTE: Sila - Huba (1), Kiss D., Dömötör, Dósa, Turbucz - Hegyi Á., Gröschl, Nemes, Sikorcin, Tóth G. - Nagy N. (1), Kovács A., Frolik, Csanyi 1(1), Hebar 1 - Pokornyi, Szalma, Virág T. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Fehérvári Titánok: Lemay - Krogh 1, Korbuly, Just (2), Pillók (1), Vizi (1) - Imre, Láday T. 1, Hamvai, Mazzag, Balogh - Arany, Reiter A., Varga B., Szász, Sofron Á. - Takács, Péter A. (1), Kiss P., Tóth R. 1. Edző: Kóger István

49:48 - 2:2 Tóth R. (Péter A.)
61:24 - 2:3 Láday T. (Just, Vizi)

Kiállítás: 2 perc  ill. 0 perc
Lövések: 49 ill. 31 (19:8, 16:11, 13:9, 1:3)

Az Újpest rögtön támadólag lépett fel, de az első nagy helyzet az újpesti kapu előtt maradt ki, Vizi ment kapura, Sila nehezen védett. A lilák tartós fölényben játszottak, sokat lőttek is kapura. A kilencedik percben Sikorcin lőtt, Leway ha nehezen is , de tisztázott. A Fehérvár játéka csak ellentámadásokra korlátozódott. Egy az egyben lendületből felhozva a korongot, volt esélyük kapura törni. Amikor a csatárok hátraértek és ők is védekeztek,  azonnal az Újpesthez került a korong, tehát vendégek egyetlen esélye a kontrázás volt. A tartós Újpesti fölény bármikor gólt hozhatott volna, de nem hozott. Lemay jó formája illetve a hazai támadók pontatlansága tartotta a gólnélküli állást. Az utolsó percben Tóth Gergő a kapu mögött, palánknál találkozott a vendégkapussal, aki elesett. A csatár kiállítása meglepetés volt.
Fölényben, magabiztosan és jól is játszott az Újpest, csak a gól hiányzott.

És jött is a gól, de mi kaptuk… Emlékeznek, az első harmad véleményes kiállítással ért véget. Az előnyben támadó vendégek a lövés – kipattan – gól jelenetet játszották el, Krogh főszereplésével, 0:1. Az Újpest beleerősített, volt időszak, amikor öt az öt ellen felálltak a lilák, de a Titánok nem hagyták magukat, és változatlanul ki-kiugrottak. Küzdelmes, hajtós meccset láttunk! Az egyenlítés a 27. percben sikerült, Hebar vezetett gyors támadást a jobboldalon, a csatár első lövése kijött, a második bement, 1:1. Már egyenlő az állás, várjuk a további gólokat, és a győzelmet! Ma volt dob, dobos, szurkolás is, bár 3-4 meglőtt gól után biztosan hangosabban szóltak volna a dalok! A srácokon nem múlt, hisz hajtottak, mentek előre, lőttek. De minden a srácokon múlt, hiába támadtak, lőttek, nincs újabb gól. Sikorcin és Csányi sort cseréltek, hátha összejön a gól az új felállásban.
1:1-es állásnál következett a második szünet. A nézőtéren nem volt aggodalom, nem rossz az Újpest, majd csak sikerül a góllövés!

A játék harcossága, az iram erősödött. A Titánok is megérezték, meccsben vannak, bármi is bekövetkezhet. a 43. percben Pllók lőtt csaknem gólt, aztán 3 perccel később előbb Gröschl cselezi végig a pályát, aztán egy szép Dömötör-Dósa akció nem hoz gólt. A 49. percben villant Csányi, egy igazi „csányis” góllal megszerezte a vezetést: balról, 1 fokos szögből lőtt, a játékba belevette a kapust is, 2:1. Na végre! De a következő percben 2:2 lett, egy kis zavar hátul, a jobboldali buli után a korong átkerült középre Tóth R. elé, aki egyedül maradt, és be is talált. Megint X… A tempó tovább fokozódott, már-már kapkodás folyt a pályán, így a vendégek is könnyebben szereztek korongot, és veszélyesen lőttek. Végül maradt, a döntetlen, egy pont elveszett, következett a túlóra.

Hosszabbítás
Az alighokiban fehérvári hármas támadott, a mieinknek nem sikerült átvenni a kezdeményezést. A 62. percben el is dőlt a találkozó: Láday a jobbhátvédből megindult, befordult középre, hogy ütőn legyen a korong, lövése a bal sarokba került, 2:3.

Hidegzuhany, erre senki sem számított. A mai vereség valami hatalmas balszerencse volt. De a balszerencsét magunknak csináltuk: hiába játszottunk tartósan fölényben, mondhatnám, jól, de aki nem tud gólt lőni, az kikap. Nem tudok hibáztatni senkit, hajtott, harcolt a csapat, nem is játszott rosszul. Sajnálhatjuk a játékosokat és saját magunkat, ma öröm helyett a méreg maradt számunkra. Van ilyen. Van meccs, ami nekünk áll, és még sem tudjuk behúzni. Ma erről volt szó. A héten még hat pontot lehet szerezni. Be kell gyűjteni mind!

Szilassy Zoltán: "Az első harmadban sokkal magasabb volt az energiaszintünk, mint amennyi kapura lövést ebből realizáltunk, nem volt effektív a csapat. A második harmadban abszolút loptuk, csaltuk a hokit. Hét létszámfölényes kontrája volt az ellenfélnek, ez nonszensz. Ha Ales Sila akkor nem így fog, akkor ott eldönti a Volán a meccset. Mindenki előrement a meleg zónákba, ebből kaptuk az ellentámadásokat. A Fehérvár hihetetlenül keményen dolgozott. Minél fiatalabb csapattal jön ide vagy bárhová valaki, az biztos, hogy a munkamorál magasabb lesz. Bizonyítani, tenni akarnak, az energiaszintjük megvan hozzá. Ellenfelünk ma egyszerű dolgokat csinált, ez a másik, ami hiányzott ma a játékunkból, hogy nem voltunk egyszerűek, többet akartunk csinálni, mint amit a játékhelyzet megkívánt volna. Húsz percet elajándékoztunk, a fiatal ellenfél küzdött az utolsó leheletéig, ez lett belőle ma, egy izzadságszagú egy pont, ennyit is érdemeltünk, nem többet. Most következik egy hosszú éjszaka az edzőknek, ki kell elemezni videón ezt a mérkőzést, holnap meg fogjuk mutatni a csapatnak a problémákat, és nagyon gyorsan el kell felejteni azokat a rossz szokásokat, amiket ma látott a közönség tőlünk."

Kóger István (Fehérvári Titánok): "Mind a két csapat nagyon jól játszott. Az újpestieknek gyors forgatásait a védekező harmadunkban elég nehezen tudtuk levédekezni, többször is lukassá váltunk, de amikor kellett, akkor volt egy igazán jó kapusteljesítményünk. Azok a mérkőzéseink, amikor nem kapunk vissza EBEL-játékost, amikor nem teljes a csapat, akkor a kiegészítő emberek egyszerűen átvállalják a munka nagy részét, és elhiszik, hogy rájuk szükség van. Ezen a mérkőzésen is láttuk, hogy a második, harmadik, negyedik sorunk zseniálisan játszott, borzasztó sok munkát beletettek a meccsbe. Azt gondolom, hogy összességében egy jó meccsen megérdemelten jutottunk pontokhoz."