MOL243: DAB-UTE 5:4 bü. - 3:3

Az izgalom fokozódik! Péntek este vagy száz újpesti szurkoló készült az elődöntőbe került újpesti csapatot megünnepelni. A hazaiak tudták: az utolsó szalmaszál részükre egy mai győzelem. Egyik csapat hozzáállásával, elszántságával sem lesz baj. Hogy ma a jobb fizikai vagy lelki állapot dönt? Esetleg a szerencse? Vagy mind a három egyszerre? Ez még érdekesebb kérdés, ha figyelembe vesszük, hogy a csapatok unalomig ismerik egymást.

(2017.02.24) MOL 243:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 5:4 bü. (0:1, 1:1, 3:2, 0:0, 1:0) - 3:3   -  Eseménynapló

Dunaújváros, 1000 néző, vezette: Haszonits M., Juhász G., Muzsik N., Váczi D.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Hüffner, Ölander, Dansereau 1, Cseter 1, Azari - Hudec 2, Ladygin, Becze T. 1(1), Borbás (2), Kaskov (1) - Lencsés, Hruby, Németh P., Odnoga, Nagy M. - Lévai, Török, Magosi E., Tanka. Edző: Malkia Heikki, Strenk Hunor

UTE: Sila - Kiss D., Huba, Pápa, Nemes, Tóth G. - Nagy N., Hegyi Á., Benk, Hebar (1), Ropret 2 - Nagy R. (1), Kovács A. (1), Csanyi 1(1), Sikorcin 1, Frolik (2) - Szalma, Turbucz, Dömötör, Dósa, Gröschl. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Kiállítás: 14 perc ill. 12 perc
Lövések: 42 ill. 47 (9:11, 14:15, 13:16, 5:5, 1:0)

Az Újpest támadott többet, nyugodtan, jól is védekeztek a lilák. A hazai támadások általában az újpesti kékvonal környékén akadtak el, lila akciók a kapu elé jutottak, bár nem lőttünk sokat. A 9. percben Frolik a jobboldalon csinált pár fordulatot, beadását középen átvette az egyedül hagyott Csanyi és a kapu jobboldalába emelt, 0:1. Hidegvérű megoldás! A gól után Hebar egy korongszerzés révén lépett ki, de a rávezetős gól elmaradt. A DAB elég ritkán jutott el a kapuig, de akkor veszélyesek voltak. Az Újpest nyugodtan játszott, az Újváros erősített, a harmad végén veszélyesebben támadtak a hazaiak.
Az ember egygólos vezetésnek örül ugyan, de ez az előny minimális, az aggodalom is él. A következő gól után többet tudhatunk.

A első harmad teljes békéje (0 perc büntetés) után kezdődtek a kiülések. 26. percben emberhátrányban védekeztünk, Hegyi odébb paskolt egy jégen fekvő ütőt – pont a korongot átvevő dunaújvárosi csatár felé. A bíró szándékos valaminek vette, és büntetőt ítélt. 14 éves hokinézői pályafutásom alatt ilyen esettel nem találkoztam, a szabálykönyvben utána fogok nézni. A büntetőt Becze T. belőtte, 1:1. És még a kiállítás sem telt le! Szerencsére egy percre rá helyreállt a rend, Ropret balról megindult, csinált pár csak rá jellemző cselt, így közelebb került a kapuhoz, lövése gólt ért, 1:2. Kicsit később bedurrant Becze agya, két és fél meccset bírt békében – a kötekedés nem ért büntetést. Az Újpest így is került emberelőnybe, de rendszeresen elrontottuk a lehetőségeket. Nem folyt olyan jól a korong, hogy tiszta helyzetet csináljanak a csatárok. Ugyanakkor a szurkolótábor előtt védő Sila nagyokat alakított, volt úgy, hogy két másodperc alatt három gól hárított. Meg is kapta jutalmát, többször skandáltuk a nevét. A harmad végére jöttek a hazai keménykedések, Benk is nehezen állt fel, Odnoga hátbatámadásért ült ki, majd Becze kente volna palánkra Hubát, aki kibújt, és a csatár közvetlenül csapódott be. De Becze kemény srác, meg se kottyant neki a karambol.
Most is egy gól ide. Tehát se jobb, se rosszabb, mint 20 perccel korábban. Tehát kicsit jobban állunk, de semmi sem dőlt el.

A játék képe változatlan, de a 43. perc egy középső harmadban megszerzett korongot Frolik a középen érkező Sikorcinhoz adta, aki kapura ment, a hálóig meg sem állt, 1:3! Ez már kétgólos előny! Igen ám, de a pirosmezesek is tudták ezt! Még ugyanabban a percben alaposan összezavarták az Újpest védelmét, ketten talán össze is ütköztek, Cseter büntett, 2:3. Volt reményteljes 43 másodpercünk… Innen a lelkesedés beindította az Újvárost! Ma is kiderült, hogy a fizikai fáradtságon lelkierővel túl lehet lépni. Az ütközések, összecsapások szaporodtak, ahogy a kiállítások is. Itt kissé össze-vissza folytak az események, hol könnyű kézzel szórtak ki valakit, hol komoly faultokat néztek be a bírók. Mo...s cs…k! – szólt a kórus. De a lényeg az, hogy az 50. percben Hudec emberelőnyben bombázott az újpesti kapuba, 3:3. A feljövő csapat nagyon beindult, de az Újpest emberelőnyből gólt lőtt Ropret révén, 3:4. A minimális előny nem sokáig segítette a mieinket, és nem hátráltatta a hazaiakat, egy perc múlva megint Hudec volt eredményes, 4:4. Legutóbb Nemes ilyen szituációban lőtt győztes gólt, most senkinek sem sikerült ez, következett a hosszabbítás.

Hosszabbítás
A rájátszásban szerencsére mások a szabályok, itt 10 perc négy-négy mezőnyjátékossal az előírás. Feltűnt, hogy mintha az Újváros bírta volna jobb erőben, ők játszottak veszélyesebben (és keményebben), de csak egy páros kiállítás volt egy összeakaszkodás során. A bírák ilyenkor már nem akarnak beleszólni a meccsebe. Néha éppen ezzel szólnak bele! Na nem most…

Büntetők
A szerencsére maradt a döntés. A hazaiak Becze révén már egyszer betaláltak, de most az első sorozat 0:0-ra végződött. Negyedik párban Dansereau belőtte a gólt, nekünk nem sikerült, 5:4 oda, kiegyenlített a Dunaújváros.

Komoly csalódás a mai mérkőzés. A DAB csak akkor vezetett, amikor számolják az eredmény. Az Újpest 3:1-ig jobban játszott, de a hazaiak nagyon jól időzítve szépítettek, majd a végén is egy percen belül egyenlítettek. Ezek részsikerek lelkileg feldobták a DAB-ot, pótenergiához jutottak, és a büntetőknél ők voltak az ügyesebbek – vagy szerencsésebbek. Ez végül is mindegy. Megvolt a lehetőségünk, de nem ragadtuk meg ezeket a kulcspillanatokat.
3:3-ra áll a párbaj. Ezzel kapcsolatban van egy jó, meg egy rossz hírem. A rossz: vasárnap nem tudunk nyugodtan pihenni. A jó: vasárnap is mehetünk meccsre a Megyeri útra! Szép vasárnap estét szeretnénk!

Heikki Mälkiä: "Nagyszerű meccs volt, háromszor is sikerült visszatérnünk a legmélyebb pontról. A hosszabbításban jelentős esélyeink voltak, szerencsére a szétlövésből mi jöttünk ki jobban. Vasárnap győzni utazunk Újpestre: kemény csatára számítok, de a helyzetünk változatlan – most is az életünkért küzdöttünk, vasárnap is így lesz!"

Szilassy Zoltán: "Egy megnyert meccset engedtünk ki a kezünkből. Hogy úgy mondjam, feltámasztottuk a halottat óriási egyéni hibáinknak köszönhetően… Ebből tanulnunk kell, és otthon be kell húznunk a párharcot!"