MOL194: UTE-Brasov 6:2

A szokásos pénteki látogatottság összejött a mérkőzésre, ahol az Újpest győzelme a minimum alapszakasz bronzérmet biztosíthatta be. Feljebblépésre is van lehetőség, csak rajtunk múlik! A Brassó csütörtöki győzelmével komoly lépést tett a negyedik hely felé, bár a DAB és/vagy a Debrecen még beelőzheti őket.

(2017.01.20) MOL 194:
UTE - ASC Corona Brasov 6:2 (0:0, 5:2, 1:0)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 265 néző, vezette: Haszonits M., Gangel L., Gil T., Berger Á.

UTE: Sila - Kiss D., Huba, Benk 1, Nemes (1), Frolik 1(1) - Gröschl (1), Hegyi Á., Dósa 1, Pápa, Tóth G. - Nagy N. (2), Kovács A., Csanyi 1, Hebar (1), Ropret 1(2) - Nagy R., Szalma, Dömötör, Virág T., Turbucz 1. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

ASC Corona Brasov: Tőke - Filip, Nagy I., McDonald 1, McGregor (1), Klempa - Yemelyanenko, Nagy Cs. (1), Zabludovskyy 1, Mihály Á., Gliga - Bors, Bíró O., Fodor Cs., Tranca, Bíró G. - Csíki, Péter Zs., Bíró M. Edző: Lacroix Martin

23:53 - 0:1 McDonald (Nagy Cs., McGregor)
45:18 - 6:2 Dósa (Frolik)

(A lila linkre kattintva látható a gól.)

Kiállítás: 8 perc ill. 12 perc
Lövések: 57 ill. 32 (24:10, 17:16, 16:6)

Némi fogáskeresés után az Újpest komoly fölénybe került. A lilamezes támadók hamar bemelegítették Tőke kapust. Sila dolga nehezebb volt, csak időnként kapott egy-egy lövést, de akkor nagyokat védett. Az 5. percben kapuvasig jutott az UTE. A nagy ostrom nem hozott eredményt, de annyi látszott jó formában, nagy kedvvel játszott a hazai csapat. A 9. percben Klempa tesztelte Silát. A 13. percben Nemes ment kapura, de az is kimaradt. Aztán Ropret ment fel, nagyon szépen összejátszott Hebarral, a lövést Tőke fogta. Szemet gyönyörködető támadás volt!
Gólról nem tudok beszámolni, helyzet meg volt annyi, mint a csoda. A 24:10-es lövésarány jól jellemezte az első játékrészt. Pontozással legalább 2:0-ra vezetett az Újpest, de a pontokat előbb-utóbb gólra kellene váltani.

Azt vártuk, hogy folytatódik az első húsz percben látott újpesti fölény, de valahogy megzavarodtak a hazaiak. A 4. percben McGregor, majd Klempa, ezután ismét McGregor került helyzetbe, de úgy, hogy a védelem össze-vissza helyezkedett, a brassói csatárok általában teljesen üresen maradtak. A negyedik tiszta helyzet már gólt hozott, a baloldali beadásra McGregor középen üresen érkezett, be is lőtte, 0:1. A közvetlen előzmények következménye volt a gól, de meccs egészét nézve mást mutatott a kép. Azt vártam, hogy időt kér az Újpest, de a csapat a kapott gól után a csapat önmagától, szinte azonnal visszatalált a helyes útra. Frolik egy percre rá kapuvasat lőtt, miután saját térfélről indult meg. Egy ideig azt éreztük, hogy beindult az Újpest, de az első harmados eredménytelenség folytatódott. De tovább dolgozott, hajtott az Újpest, és a 29. percben sikerült az egyenlítés! Többszörösen elvesztett korongot sikerült visszaszedni, Ropret passzolt a kapu előtt jobbra az érkező Csanyihoz, aki fonáklövéssel egyenlített, 1:1! Beindult az üzlet, vagy inkább stílszerűen megtört a jég! Kisebb bunyó alakult ki az újpesti kapunál, ami két-két perc büntetéssel végződött. A 31. percben Nemes letámadásból korongot szerzett, térült-fordult, a kapu mögül visszajátszott, az érkező Benk a kapuba lőtt,2:1. Egy percre rá megint visszavettük a korongot, Nagy N. lőtt, Tőke védése nyomán Frolik húzott egyet a korongon, és balról helyezett a hosszú felső sarokba, 3:1. A négy a négy elleni játék nagyon bejött! Az eredmény végre tükrözte a játékot, a két csapat közti különbséget. De nem volt vége! A 35. percben Turbucz emberhátrányból indult el hátulról, a balra kanyarodott, előre ment, a védők nézték, ő meg gólt lőtt, 4:1. Rögtön a gól után szépítettek a vendégek, egy baloldali támadás pontos beadását az érkező Zabludovskyy közelről gólba pattintotta, 4:2. A 38. percben Ropret indult meg a saját harmadából, egy cselt kellet csinálnia, a védők meg nézték, hogy a csatár középen gólt lő, 5:2.
Sűrű harmad volt, az Újpest a zavarodottságból indulva kivirágzott és megnyerte a meccset. Óriási különbség lett a két csapat között, az agresszívan letámadó UTE ellen meccset néző brassói védők álltak, legalábbis a harmad második részében.

Nehéz megnyert meccset folytatni, de az Újpest nagyon igyekezett. A lelkesedés, a letámadásos játék folytatódott, jelentős különbség látszott a harmadik és negyedik helyen álló csapat között. A 46. percben Frolik korongot szerzett, bevitte a jobbszélen, bevárta, míg csere után jönnek a többiek. (Ezalatt öt sárgamezes csak nézte). A visszaadást Pápa rálőtte, a kipattanót Dósa gólba tette 6:2.
Szép esténk volt! Nem akarom elkiabálni, de novemberi formát mutatott a csapat. A közönség boldog volt, ünnepelte a lilákat, akik erre rá is szolgáltak! A mai győzelem, a hozzáállás és a játék reménykeltő előjáték volt vasárnapra, a MAC elleni rangadóra!

Szilassy Zoltán: „A mérkőzés előtt cél volt, hogy a lövéspontosságon javítsunk, ami sikerült is. Az első harmadban is voltak lehetőségeink, több, mint az ellenfélnek, de a második harmadban egyértelműen domináltunk. Volt egy nagyon jó szakaszunk, négy a négy ellen is sikerült szép dolgokat csinálnunk, és összességében jó csapat ellen nyertünk magabiztosan.”

Martin Lacroix: „A második harmad során az eladott korongok bosszulták meg magukat, az akkor gyorsan bekapott gólok megpecsételték a sorsunkat. Sajnálatos, mert addig jól tartottuk magunkat, jól játszottunk, voltak helyzeteink. Két nap alatt két mérkőzést játszani megerőltető feladat.”