MOL51: DAB-UTE 1:3

A Dunaújváros komoly ellenfél. Az Újpestet a MOL Liga eddigi eredményei alapján a Miskolc és a MAC utánra soroljuk be. A képbe pillanatnyilag az FTC és a Brassó zavar bele, a pontszámok szerint mindkét csapat az előzetes vélemények-számítások fölött teljesít. Az Újváros erősebb csapat akar lenni, mint tavaly, és kapaszkodik, hogy a középmezőny elejébe tartozzon.
Az Újpestből a „szerdai betegek”, a Miskolc elleni kupameccset kihagyó hármas (Garbacz, Sikorcin, Virág T.) ezúttal sem léptek pályára. A 21-es keretbe most először került be a 2000-es születésű Pokornyi Dávid.

Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)   -  Eseménynapló

Dunaújváros, 800 néző, vezette: Nagy A., Haszonits M., Muzsik N., Berkesi B.

Dunaújvárosi Acélbikák
: Duschek - Pfeil, Dansereau 1, Cseter, Azari (1) - Lévai, Ladygin, Borbás, Nagy M., Rubin - Lencsés, Horváth D., Szepessy B., Odnoga, Tanka - Pál Z., Mátyásy, Németh P., Léránt - Hruby. Edző: Gilbert Lee, Strenk Hunor

UTE:
Sila - Gröschl, Hegyi Á., Pichler Á., Dömötör, Turbucz - Kiss D. (1), Huba, Csanyi 1, Nemes, Tóth G. (1) - Nagy N., Kovács A., Benk, Frolik 2, Hebar - Pokornyi, Szalma, Dósa, Pápa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Gólok:
01:06 - 0:1 Frolik (Kiss D.) - ee
26:05 - 0:2 Frolik - ee
40:50 - 0:3 Csanyi (Tóth G.)

49:20 - 1:3 Dansereau (Azari)

Kiállítás:
6 perc  ill. 6 perc  + 10 perc fegyelmi (Hebar) + végleges fegyelmi (Hebar)
Lövések
: 45 ill. 39 (15:11, 16:16, 14:12)

I. harmad

Jól indul a meccs! Dömötört az újpesti harmadban kicsit buktatják. Ha két percet nem is, de egy felet azért megér a fault. Az Újpest 41 másodpercre redukálja a büntetést, Frolik balról középre csusszan, és fonákkal helyez Duschek kapujába. 2. perc, 0:1. Az első hat perc az Újpesté, a hazaiak később ébrednek. Különösen Dansereau van lövőkedvében, de Sila kapuskedve is nagyszerű, rendre hárítja a 21-es lövéseit. A játék kiegyenlítetté válik, de nincs a nézőtéren izgulnivaló, a vendégcsapatról lerí a nyugalom, a magabiztosság, többet is lő az Újpest.

II. harmad

Az egy gól előny hokiban kevés. A játék képe nem változik, a csapatok folytatják az első felvonásban kiosztott szerepeket. Veszélyesebb, többet támadó az Újpest, visszafogott, begyorsulni nem tudó a DAB. A 27. percben emberelőnyben támad a fehérmezes Újpest, Frolik lő, a kipattanó koronggal hátulról megkerüli a kaput és a túlsó oldalon a rövid sarokba behúzza a megnyugtató gólt. A teljes újvárosi védelem és a kapus is lefagyott a másik oldalon. Nem baj, 0:2. Az Újpest mostmár végképp megnyugszik, de Sila szerencsére nem, többször is minden tudására szükség van, a 32. percen egy akció során háromszor is. Szinte unalmas, izgalommentes az előadás, de a 25 vendégdrukker ezt nem bánja. A kétgólos előny jobb, mint az egygólos, de egy rossz pillanat, és könnyen visszaállhat az korábbi helyzet. Tehát a harmadik harmadban kell a harmadik találat!

III. harmad

Minden kívánságunk így teljesüljön! Az első percben Csanyi balról közelről lő, a korong eltűnik az elfekvő Duschek alatt. A bíró sípol, a korong nincs játékban. De hol van? A kapus feltápászkodik, a bíró meglátja, és gól mutat: a pakk a gólvonalon túl pihen! 0:3. Most már tényleg megvan a meccs, az Újpest hideg fejjel játszik, kivéve Hebar. A 49. percben a csatárt akasztják – a bírók továbbot mutatnak. A szlovén reklamál, 10 perc fegyelmi. A büntetőpadon mérgesen odacsap: végleges fegyelmi. Felesleges dolog vizsgálni, ki hibázott, de ilyesmiért kiszállni a meccsből nagy kár. Az Újváros nem adja fel, a következő percben Dansereau jobbról, közelről szépít, 1:3. A hazaiak lelkesebben próbálkoznak, de a mai Újvárosban nincs meg az a képesség, mint amit még tavaly is tudtak: pillanatok alatt képesek sebességet váltani, gólokat lőni. Az Újpest hideg fejjel hozza az utolsó 10 percet, nem marad izgalom – nem is baj.
A MOL Ligában minden három pont fontos, ma is az volt. De talán még fontosabb a tudat: az Újpest idén jobb, erősebb, mint a DAB csapata, előttük kell végeznünk az alapszakaszban!
A 40-ből 10 meccsen vagyunk túl, a Debrecennel még nem játszottunk. Hétfőn egy Csíkszereda elleni győzelemmel felléphet az Újpest a dobogóra. Aztán ott is kéne maradni!
LS

Gilbert Lee (DAB): „Nagyon elégedetlen vagyok a mai teljesítményünkkel, többen igen gyenge formában játszottak. Hiába lőttünk többet kapura, ez az eredményen nem mutatkozott meg. Ezt a meccset ki kell értékelni, és keddre meg kell újulnunk.”

Szilassy Zoltán (UTE):
„Jól kezdtük mind a három harmadot, jó ütemben szereztük a góljainkat is. Amikor volt egy kis megingás a csapat játékában, akkor kapusunk segített ki bennünket. Taktikailag minden rendben volt, azt játszották a fiúk, amit kértem tőlük. Ennek lett az eredménye a győzelem és a három pont.”