MOL184: UTE-FTC 4:5

Győzelemre számított a szép létszámban összejött közönség. Az okok: a derbin mindig győzni kell; újév napján emlékezetes meccsen sikerült; az Újpest erősebb csapat, mint az FTC; nyolc között vagyunk, de jobb helyezés könnyebb ellenfelet jelent a Liga rájátszásában; és különben is: az UTE mindig győzzön! Ami mégis rossz előjel: vereség a DVTK-tól (nagy meccsen) és a DAB-tól (elég könnyen); legutóbb négy góllal is mentek a zöldek; továbbá többeknek rossz előérzete volt a mai eredményre vonatkozóan.
Na, mindezekből okosabbak nem lettünk. Akkor nézzük az örökrangadót!

(2017.01.13) MOL 184:
UTE - Ferencvárosi TC 4:5 (0:1, 3:3, 1:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 613 néző, vezette: Halassy Gy., Vas M., Muzsik N., Váczi D.

UTE: Sila - Gröschl, Hegyi Á., Pápa, Dömötör, Turbucz - Kiss D. (3), Huba (1), Csanyi, Hebar 1, Ropret - Nagy N. (1), Kovács A.,Benk 2, Nemes 1, Frolik (2) - Pokornyi, Virág T., Dósa, Szalma, Tóth G. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Ferencvárosi TC: Soós - Jabornik 1(1), Hietamaki (1), Dubek, Tendler 2, Rafaj (2) - Schwindt (1), Erdélyi T., Sumi 2, Szappanos (2), Kiss Á. (1) - Lengyel, Garbacz Á., Shinkaruk, Kovács V., Papp Cs. - Üveges, Inglis, Németh Á. Edző: Lindqvist Greg Kjell, Szakács Ferenc

59:07 - 4:5 Benk (Huba, Kiss D.)

Kiállítás: 8 perc + 10 perc fegyelmi (Hebar) + végleges fegyelmi (Hebar) ill. 10 perc
Lövések: 36 ill. 31 (12:15, 13:9, 11:7)

I. harmad
Újpesti fölénnyel indult a mérkőzés, támadtunk, löttünk, de Soósnak ma jó napja volt. Ment a letámadás is, szorítottunk, a zöldek csak egyszer jöttek ki. Aztán az FTC jutott emberelőnyhöz, amit kivédekeztünk – 4 mp híján. A 8. percben Tendler jobboldalon kapura fordult, és gólba bombázott, (0:1). A gól után begyorsult a játék, támadás itt és ott, aztán az Újpest harmadába szorította a fehérmezeseket, de a kapu előtt valahogy minden reménytelen volt. A vendégek is eljutottak a beszorításig – hasonló eredménnyel, azaz gól nélkül. A legnagyobb lehetőséget Kiss Á. hagyta ki, illetve védte Sila: egy eladott koronggal meglépett a szélső, egyedül mehetett kapura.
Elment a harmad, tompa az UTE, ráadásul a harmad második felében már az FTC volt a veszélyesebb a kapura. Itt fordulat kell, fordítani kell! Röviden: alig játék, kaptunk egy gólt.

II. harmad
Meg is indult az Újpest, beszorította a fehérmezeseket. Folyat a korong, mintha emberelőnyben lettünk volna! Végül a 24. percben Nagy N. lőtte hátulról Nemes ütőjére a korongot, aki gólt pattintott, 1:1! Végre kijött a szurkolók hangja! Ment az Újpest, Csanyi kétszer is tornásztatta a vendégkapust, de mégis a vendégválasz következett: az ellenakció végigfutott, a baloldali beadásra Sumi üresen érkezett, és kapásból be is lőtte korongot, 1:2. Egy percig volt döntetlen. Tehát ismét kezdődött a meló az egyenlítésért. A 31. percben sikerült is, amikor emberelőnyben támadva Kiss D. távoli lövése kijött a kapusról, és Benk azonnal büntetett, 2:2. De az FTC úgy csinált, ahogy kell: 21 másodperc múlva ismét vezetett: egy buli után hátra került a pakk Jabornik ütőjére, és a bomba a hálóba landolt, 2:3. Összesen 125 másodpercig volt döntetlen! Aztán a 33. percben a bírák egy csúnya lyukat találtak a jégen. A javítgatás és visszafagyás 24 percig tartott. Az extra szünet nem az Újpestet segítette. A továbbjátszás után elég lassan pörögtünk fel, a 36. percben egy távoli lövés védett Sila, a kipattanót Sumi tette oda, ahová nem kellett volna: 2:4. Nagy pörgés lett a harmad végére, és a 38. percben egy kapu előtti jó összjáték végén Hebar lőtt a kapuba, 3:4. (Ez amolyan novemberi akció volt!)
Futottunk az eredmény után, de amikor beértük az ellenfelet, az rögtön ellépett tőlünk.

III. harmad
Mi más lehetett a koreográfia? Hajtott az Újpest az egyenlítésért, de szörnyen pontatlanul játszott. Vagy négyszer is úgy sikerült a védőkhöz a visszapassz, hogy kijött a harmadból a korong. Tehát sokszor újra kellett kezdeni az akciót. A 49. percben a kitámadó Újpest ellen Tendler kilépett, rávezetett, betalált, döntött, 3:5. Egy perc múlva emberelőnyhöz jutott az Újpest. A támadást megállították a vendégek, indultak volna, de Hebar elvetődve elütötte a korongot az induló vendégjátékos elöl. Halassy faultot jelzett, kiküldte Hebart. (A videót meg kell nézni, szerintem nem volt az.) A csatár a büntetőpadnál dühében a palánkra csapott. Ez 10 perc. Hebar már nem is jöhetett vissza, így hazament, kapott is érte végleges fegyelmit. A tanulság? Egy játékosnak, egy bírónak is lehet hibázni. De a játékost, kiváltképp a bírót nem ragadtathatják el az indulatok.
A továbbiakban az Újpest hajtott, ment, próbálkozott, de a következő gól túl későn, már kapus nélkül, 53 másodperccel a vége előtt sikerült, amikor Benk ért bele Huba lövésébe, 4:5. Az egyenlítésre nem jutott idő.
A közönség szótlanul, szomorúan ment haza.
LS

Szilassy Zoltán:  „Rendkívül rosszul bántunk a koronggal, könnyű gólokat ajándékoztunk az ellenfélnek. Elképesztő hibákat követtünk el, a Ferencváros pedig megbüntette, a harmadik harmadban ugyan igyekeztünk, de későn jött a negyedik gól. Nem a hibákkal van a gond, hanem a fegyelmezetlenséggel, márpedig ezt a vereséget semmi másra nem foghatjuk.”

Greg Lindqvist: „Annak ellenére, hogy sok a hiányzónk és nagyon rövid a padunk, az első két harmadban végig irányítottuk a játékot, aztán a végére kissé idegessé váltunk, de szerencsére így is sikerült megnyernünk a mérkőzést. Jól védekeztünk, kevés lehetőséget hagytunk az Újpestnek, kihasználtuk a helyzeteinket.”