MOL99: UTE-DHK 5:1 +video

A Magyarország–Andorra (4:0) VB selejtező sok nézőt a TV előtt tartott, így mondhatjuk, mérsékelt volt az érdeklődés Újpesten – azért 300-an legalább voltunk. A mai fontos meccsen nem játszhatott Gröschl és Pichler, valamint az U18-as meccs miatt a feljátszókra sem számíthatott Szilassy edző. Pénteken Dunaújvárosban nagyon jól játszottunk, tehát jó formában van az Újpest. A Debrecen új, amerikai kanadai edzővel, de a régi orosz játékosokkal állt ki. Pedig új műsorhoz új férfi kell… Majd meglátjuk!

UTE - Debreceni HK 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 239 néző, vezette: Sós Z., Halassy Gy., Váczi D., Mizsák P.

UTE: Ágoston - Dósa, Hegyi Á. (1), Dömötör (1), Hebar 2(1), Turbucz (2) - Huba (1), Kiss D., Benk, Sikorcin 1, Frolik - Nagy N. (1), Kovács A., Nemes (1), Tóth G. 1, Csanyi 1 - Pápa, Virág T. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Debreceni HK: Pleszkán - Bezrukov, Sadikov, Kochetkov (1), Kosourov 1, Piskunov - Varga A., Pados, Németh A., Hári, Saluga - Hetényi P., Wéber, Vincze P., Dancsfalvi, Berta (1) - Godó, Molnár D. Edző: Morgan Jason

07:09 - 1:0 Csanyi (Nemes)
26:42 - 2:0 Hebar (Huba)
33:22 - 3:0 Tóth G. (Nagy N., Hegyi Á.) - ee
53:16 - 4:0 Hebar (Turbucz, Dömötör)
56:25 - 4:1 Kosourov (Berta, Kochetkov) - ee
57:49 - 5:1 Sikorcin (Turbucz, Hebar)

Kiállítás: 12 perc ill. 8 perc + 10 perc fegyelmi (Hári)
Lövések: 51 ill. 29 (15:9, 25:5, 11:15)

Hamar belekezdtek a csapatok, elsősorban a Debrecen. Az első 4 perc az övék volt, beszorították a hazaiakat. Ekkortól az Újpest lassan felélénkült és kezdte kiismerni a vendégek taktikáját, ami a ’hajrá, előre’ volt. Tehát a vendégek bátran támadtak, ahogy egy hazai csapat egy gyengébb ellenfél ellen teszi. De ezzel a játékkal komoly esélyt adtak az Újpestnek: lendületből vezethettünk ellenakciókat, ami fekszik a csapatunknak. Nagyon jóiramú játék alakult ki, és feltűnt: a mieink villámgyorsan visszazártak, tehát jól védekeztek, és veszélyesebben támadtak. A 7. percben már Pleszkán védéseit jegyezhettük fel, de egy perccel később Csanyi ellen nem volt mit tennie: a csatár közelről egy villámjáték végén lőtt gólt, 1:0 (videó). Egy percre rá Pleszkán a kapu mögött felelőtlenül maga mögé passzolt, és csak Dömötörön és a kapuvason múlt, hogy maradt a különbség. A játékot látva megjött a közönség hangja is, de a csapat megdolgozott a „Hajrá lilák”-ért. Amikor hátrányba kerültünk, szinte vendéghelyzet nélkül védekeztük le a két percet, sőt, egy Csanyi-Hebar támadás 99%-os gólhelyzetet hozott, de az 1% jött be. A harmad második felében a játék képe nem változott, támadott a Debrecen, de veszélyesebben támadott az Újpest, mozgott a pálya, jó mérkőzést láttunk.
Ezúttal nem 0:3-as első harmaddal zártunk. A Debrecen taktikája kedvezett az Újpestnek és kedvezett a nézőknek is! Ahogy ekkor láttuk: meglesz a meccs!

A Debrecen kapuja előtt egyre több lett az újpesti lehetőség, Turbucz, Frolik, Benk lőtt helyzetben, majd egy Frolik-Csanyi támadás végén tisztázott Pleszkán. A 27. percben az újabb hazai akció végén Hebar lőtt csodaszép fonák gólt, 2:0 (videó). A továbbiakban az Újpest egyre-másra vezette az akciókat, a vendégek a 30. percben időt kértek, mert a sziporkázó újpesti játék ellen valamit tenni kellett. Ettől kezdve kicsit visszafogottabb lett a Debrecen játéka, talán jobban figyeltek a védekezésre. A 34. percben emberelőnyből Tóth G. lőtte a harmadikat, a kapusról kipattanó távoli lövést paskolta gólba, 3:0 (videó). A lelátó szurkolt, énekelt, tetszett a játék, bár hiányzott a dobos és a dob. Egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között, a Debrecen kipukkadt, gyakorlatilag Pleszkán tartotta a vendégcsapatot. Eldőlt a mérkőzés, hatalmas lett a különbség a két oldal között.

kisebb meglepetést hozott: a Debrecen mégsem fújt ki, megint támadólag léptek fel, volt is bennük erő. Bár mínusz három egy jó ellenfél ellen nem sok jóval bíztat, de ők mégis belevágtak, nem adták fel. Tehát támadás itt, támadás ott, mint az elején! A 45. percben Sikorcin lépett meg, de addig nyomorgatták, hogy még sem lett gól. Ismét gyors, izgalmas, változatos lett a játék. Két újpesti emberhátrány is segítette a debrecenieket. Az elsőben végig támadtak, a másodikban alig, annyira jól védekeztek a mieink. Az 54. percben egy gyors hazai támadásnál sok csel és jó átadás után Hebar a kékvonaltól indulva a harmad közepéről óriási erővel bombázott a jobb felső sarokba, megpengetve a kapuvasat is. 4:0 (videó). Ká nagy gól volt! Az 56. percben Hubát bántották, a palánknál. A bírók nem, de Huba megtorolta a faultot. Bottal ütés, bunyó, csak ezután jöttek kiállítások. A gyors igazságszolgáltatás késett, 2 perc helyett 16 lett az esetből. Az emberelőnyt Kosourov váltotta góllá, egy jobbról kapott átadást balról, éles szögből kapásból lőtte a kapuba, 4:1 (videó). A végén lehetett énekelni Siki gólnótáját, egy támadás végén Sikorcin, Turbucz, és Hebar is próbálkozott, végül Sikorcin lőtt kissé jobbról féltávolról a kapuba, 5:1 (videó).
Mindenki sajnálhatja, aki nem látta a mérkőzést: az Újpest egyik legjobb idei játékát nyújtva győzött és erősítette meg harmadik helyét a MOL Ligában. Az egész csapat kiemelkedően teljesített. Szép volt fiúk, köszönjük a játékot, köszönjük a győzelmet!

Szilassy Zoltán: "Azt mondtam a fiúknak, az elmúlt három év legjobb harmada volt a második – nagyobb különbséggel is győzhettünk volna. Sok helyzetet dolgoztunk ki, és végig nagy sebességgel játszottunk. Próbálunk ezen az úton maradni és tovább fejlődni."

Jason Morgan: "Az első hét-nyolc percben energikusan játszottunk, de a kapott gól után túlságosan akartunk, és sok egyéni hibát követtünk el. Nem voltunk határozottak a támadóharmadban, sokszor a passzt választottuk lövés helyett. Elégedetlen vagyok a játékkal, és csalódott, mivel az előző meccsen sem nyertünk – nem értem, miért nem figyelünk oda jobban!"