Visegrád Kupa: Nové Zámky-UTE 1:0

Az Újpest harmadik Visegrád Kupa mérkőzését kihagyta a két sérült, Ropret és Nagy N. A csatár elefántpuszit kapott, kedden már játszik, Nagy Nylan két bordája repedt el, ez neki két hét kényszerpihenőt jelent.
Ezúttal vagy 20 újpesti drukker figyelte a mérkőzést.

(2017.08.27) VIS12:
HC Nové Zámky – UTE  1:0 (0:0, 0:0, 1:0)  - Eseménynapló Online SK

Érsekújvár, 632 néző, vezette: Bachúrik J, Druga N., Kudeľová, Hronský

HC Nové Zámky: Romančík – Prapavessis, Hain, Raenko, Novotný, Kučkin – Salija, Kovačevič, Cetkovský, Dubinin, Schultz – Plášil, Chovan 1, Zbořil, Varga R, Lantoši(1) – Šiška, Šimek, Tibenský, Šimun, Fábry. Edző: Štefan Mikeš
UTE: Sila – Kiss D., Huba, Benk, Cseter, – Varga A. Hegyi Á., Becze T., Sikorcin, Sági M., - Nagy R., Schmál, Nemes, Pápa M., - Dósa, Roczanov, Turbucz, Pichler Á. Szalma Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

41:52 – 1:0 Chovan (Lantoši) - ee

Kiállítás: 16 perc ill. 14 perc
Lövések: 36 ill.28

Kiegyenlített játékkal indult a találkozó. A harmad második felében kétszer is emberelőnybe kerültek a hazaiak, de kivédekeztük a hátrányt, akárcsak a hazaiak az újpesti emberfórt. Aztán újra kiegyenlített játékot láthatott a szépszámú közönség. Összességében a hazaiak kicsit veszélyesebbek voltak.
A második játékrészben sem esett gól, bár a Nové Zámky háromszor is emberelőnyben próbálkozhatott. A harmad második felében két hazai kiállítás is elmaradt, a második esetben Hubát úgy leütközték, hogy a jégen maradt. Szerencsére vissza tudott állni.
Emberelőnyökben a hazaiak helyzeteket sorát dolgozták ki, és hagyták is ki. A védelem és Sila nagyot játszott. Egyenlő létszámnál egyenlő erők küzdelme folyt. És ha az Újpest kerülhetne emberfórba...!
De a harmadik harmad elején megint a hazaiak játszhattak 5 a 4 ellen, és Chovanelképesztő bombát eresztett el balról, a korong a botos kesztyűs oldalon akadt el a hálóban, 1:0. Később, amikor végre mi voltunk előnyben, elmaradt az egyenlítés. A végén - ahogy kell Sila is lejött, de gól nem esett se itt, se ott.
Ezúttal a két hiányzó légiós nélkül is helytállt a csapat, de a vége ma is vereség lett. Három meccsen három lőtt gól - kevés. A szurkoló szerint a tanulság: kell két légiós csatár!