MOL41: FTC-UTE 3:2

Az illetékesek összetévesztették a jégkorongot a futballal, így elképesztő biztonsági intézkedéseket erőltettek a rendezőkre, illetve a vendégszurkolókra. A lilák kijelölt parkolóhelyén egyetlen hely sem volt már negyed hatkor sem, a jegyárusítási cirkusz miatt sokan eleve el sem indultak, az előre megváltott jegye nélkül érkezőket a kaputól küldték haza. A pályát kerülő úton lehetett megközelíteni, illetve visszafelé a sötétben botorkálva elhagyni. Az elmúlt sok év tapasztalatát tekintve a balhé esélye közel 0% volt, az intézkedésekkel ezt lehetett tovább csökkenteni.
Hogy a rossz sorozat ne érjen véget, bemelegítésnél összetört a kapu mögött a 12mm vastag biztonsági üveg, így a tévés meccs negyed órával később kezdődhetett. A hazaiak némi zölddel tarkított fekete mezben léptek pályára.  Valamiért a hokipályán egyre divatosabb a fekete szín, pedig az FTC-ről a zöld jut eszébe mindenkinek.

Ferencvárosi TC - UTE 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)   -  Eseménynapló

Pesterzsébet, 521 néző, vezette: Babic V., Kincses G., Váczi D., Bedő P.

Ferencvárosi TC:
Sevela - Schwindt, Hietamaki, Sumi 1(1), Tendler (2), Rafaj 1(1) - Jabornik (1), Erdélyi T., Dubek 1, Gágyor, Kiss Á. (1) - Gerencsér, Lengyel, Hardi R., Fliszár, Németh Á. - Egyed M.,  Üveges, Inglis, Farkas L., Papp Cs. Edző: Lindqvist Greg Kjell, Szakács Ferenc

UTE: Sila - Nagy N. (1), Gröschl (1),
Pichler Á., Dömötör, Turbucz - Dósa, Huba, Benk 1, Frolik, Hebar (1) - Kiss D., Hegyi Á., Csanyi, Sikorcin 1, Tóth G. - Garbacz Á., Szalma, Nemes, Pápa, Virág T. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

52:44 - 3:2 Dubek (Jabornik, Kiss Á.)

Kiállítás: 6 perc  ill. 12 perc  + 10 perc fegyelmi (Kiss D.)
Lövések: 31 ill. 35 (8:13, 12:11, 11:11)

I. harmad
Egész jól kezdett az Újpest. Uraltuk a meccset, az első 10 percben szinte végig támadtunk, de ami feltűnt, kevés helyzetünk volt, a lövések gyengék, helyezetlenek voltak. Sevela többször védett, de nem volt nehéz dolga. A harmad második felétől feljöttek a hazaiak, a 11. percben egy védelmi kihagyás után Rafaj kapura húzhatott a jobbszélen, futtából kilőtte a hosszú felső sarkot, 1:0. A hazaiak utólag bizonyították, hogy megérdemelték a vezetést, uralták a játékot, sokszor kerültek helyzetbe, lövésekig is eljutottak. A 17. percben emberelőnybe került az Újpest, ez visszahozta a vendégcsapatot. Szóhoz, azaz koronghoz sem jutottak a fekete-zöldek, és az előnyhöz felállt UTE– bár épp lejárt a büntetés –- egyenlített: Gröschl jobbról leadott lövése kijött a kapusról, Sikorcin középről kapásból egyenlített, 1:1.

Jó kezdés, rossz folytatás, sikeres harmadvég. Küzdelmes harmadokra van esély, nyílt a mérkőzés.

II. harmad

Kiegyensúlyozott játék után Hebar és Benk játszott össze a hazai kapu előtt, kisebb bonyodalom után Benk közelről betalált, 1:2! A gól ara volt jó, hogy felébressze az FTC-t. Nagyon beindultak, támadtak, szorítottak. A 28. perctől az Újpest folyamatosan emberhátrányban védekezett, de a második kétpercet már nem sikerült kihúzni: Sumi jobbról, eléggé éles szögből nagy lövéssel betalált, 2:2.  A gól után megint kiegyensúlyozottabb lett a játék, bár a hazaiak voltak a veszélyesebbek. A harmad végén a hazai kapunál Turbucz az orrára kapott egy ütést, komolyan vérzett. A bírák percekig nyomozták a tettest, de a keresés sikertelen volt, a szabálytalanság büntetlen maradt.
Egyenlő állásnál mentek pihenőre a csapatok. Így csak egy dolog volt biztos ma este: látunk még gólt. És ezt bármelyik csapat meglőheti…

III. harmad

Turbucz vérző orrát a mentők látták el, két tamponnal és rácsos fejvédővel ki tudott jönni a harmadik harmadra. Változatos küzdelemben hol az Újpest, hol az FTC játszott fölényben. A csarnokban a vendégszurkolók hangerőben verték a hazaiakat! Az Újpesti emberelőny kimaradt (bár Frolik majdnem betalált), viszont a hazaiak jól jöttek ki a saját előnyükből: egy másodperccel Hegyi visszatérése után találtak be, Dubek közeli lövése akadt meg a hálóban, 3:2. A zöldek hamarosan meglőtték a negyediket is, de a bírák gyanúsnak találták a körülményeket, elmentek videózni, végül megmaradt az egygólos különbség és a remény a kiegyenlítésre. A végén Sila is lejött, de nem lőttünk, nem kaptunk gólt, maradt a hazai győzelem.
A két csapat változatos, kiegyenlített mérkőzést vívott egymással. A két gárda között erőkülönbség gyakorlatilag nem volt, kicsit jobb játékkal, kicsit több figyelemmel nyerhetett volna az Újpest is. Legközelebb így lesz!

LS

Szakács Ferenc (FTC):
 ”Az UTE elleni rangadókon nem sok gól esik, most mi jöttünk ki jobban belőle. Megvan a 3 pont, a fiúk meghajtották a végét, sportszerű küzdelem volt. Nagyon szépen köszönjük a szurkolóinknak a biztatást. Minden mérkőzésen izgulunk, de most pengeélen táncoltunk, a játék kiegyenlített volt a második harmadig, a harmadik játékrészt megnyomtuk, meglett az eredménye.”

Szilassy Zoltán:
“A kezdésünk nem volt rossz, de az első harmad közepén visszaültünk. Volt 3 offenzív zónában történt kiállításunk, ez nem fér bele. 2-2-nél úgy éreztem, az a csapat nyer, amelyik a harmadik gólt lövi. Nem volt normális játékunk a harmadik harmadban, a másodikban el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Az egyszerű játékokat kérjük szüntelenül, pont oxigénhiányos állapotban hozunk rossz döntéseket.”