MOL127: UTE-GAL 4:1 (+videó)

Az esélyeket nézve az eddigi eredmények, a táblázaton elfoglalt helyezés ma este mind-mind az Újpest csapata mellett szólt, tehát normál esetben ma izgalommentes, sima újpesti győzelemre lehetett számítani.
A találkozó érdekessége volt, hogy a Dunarea Galati csapata először jött Újpestre, bár több galaci játékos ismerős korábbi klubjából, Pál Zoltán pont az UTÉ-ből. A vendégek a szokásos világos mez helyett piros felsőben léptek jégre.
A hazai csapatban nem vállalhatta, azaz nem váll-alhatta a játékot Pichler és Turbucz, de hiányzott Sikorcin is, helyettesévé Gröschl lépett elő(re) a védelemből.
Sajnos, a nézőszám ma is elég visszafogott volt annak ellenére, hogy az UTE játéka és eredményei komolyabb érdeklődést érdemelne. De majd pénteken!

UTE - Dunarea Galati 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 203 néző, vezette: Halassy Gy., Babic V., Soós D., Gil T.

UTE: Ágoston - Nagy R., Hegyi Á., Virág T., Nemes, Tóth G. - Kiss D., Huba (1), Csanyi (2), Hebar 1(2), Ropret 2(1) - Nagy N. (1), Kovács A., Benk 1, Gröschl, Frolik - Dósa, Dömötör, Pápa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Dunarea Galati: Lakosil - Hildebrand, Flinta, Lőrincz, Szőcs, Pál Z. - Tamás, Bednár, Rusnák, Krajci, Donika 1 - Rasulov, Pál Zs., Munteanu A., Mihály E., Irimia - Neagos. Edző: Trandafir Marius

07:32 - 1:0 Ropret (Hebar, Csanyi)
09:50 - 2:0 Benk (Nagy N.)
13:52 - 3:0 Ropret (Csanyi, Hebar) - ee
39:26 - 3:1 Donika
58:04 - 4:1 Hebar (Ropret, Huba) - üres kapu

Kiállítás: 4 perc  ill. 4 perc  + 10 perc fegyelmi (Rusnák)
Lövések: 50 ill. 30 (14:11, 18:8, 18:11)

Az Újpest nagyon beindult. Gyorsan öt az öt ellen felálltunk, komoly nyomás alá helyezte az Újpest a vendégek kapuját. A galaciak első támadása a 3. percben, első kapura lövése az 5. percen jött össze. Ezután a Galac percei következtek, és a 7. percben talán már Ágoston védett többször, mint Lakosil. A következő percben vezetéshez jutott az Újpest: egy támadás végén az újfiú, Ropret akart középre adni Hebarhoz, de a kivetődő Lakosil benézte-bevédte, 1:0. (videó). Két perc múlva Benk lépett meg a jobbszélen, kapura húzott, és erőből a rövid sarokba bombázott, a korong a mamutról pattant a hálóba, 2:0. (videó). A Galac is veszélyeztetett, erről Ágoston kapus mesélhetne. A 14. percben emberelőnyben megjárattuk a korongot, Ropret ütőjéről lett a gól, 3:0. (videó). A háromgólnyi előny nagyjából a győzelmet jelentette. De a vendégek nem adták fel: amikor tehették, mentek előre, támadtak, hozták, amit tudnak. N
agyon látszott két csapat közötti különbség: az UTE beszorította ellenfelét, és ahogy komolyan támadott, összejött a háromgólos előny, nagyjából megvolt a meccs.

A II. harmadban

változott a leosztás: a hazaiak úgy játszottak, mint egy sokkal jobb csapat egy gyengébb ellenfél ellen szokott. Az embernek az volt az érzése, hogy az újpestieknek fontosabb a támadás, a játék az ellenfél kapuja előtt, mint a góllövés. A játék képe: az Újpest folyamatosan támad, kapuhoz szorítja a vendégeket, de eggyel több csel, egy felesleges átadás, egy pontatlanság elrontja az akciót. A nézőtéren unatkoztunk, az látszott: támadunk, de minek, itt sosem lesz gól. A Galac lassan feljavult, egyre többször jöttek fel, egyre többször dolgoztatták az amúgy jó formát mutató újpesti kapust. Nem baj, gondoltuk, a meccs megvan, csak ne aludjon el a csapat! De elaludt! 39:26-nál Donika betalált, 3:1 (videó). A kényelmes csapat kapott egy figyelmeztetőt!
A Galac játékát értékelni kell! Fegyelmezetten, lelkesen, becsületesen játszottak. Egy erősebb ellenfél ellen sem adták fel, hozták tudásukat, akaratukat, és amire mindez elég volt, azt meg is csinálták.

Az utolsó húsz perc elején mégsem pörögtünk, folytatódott a második harmad játéka. Egy gólhoz mindig kell valami plusz: egy gyors megugrás, egy jó csel, egy remek átadás, egy pontos lövés. Az Újpest csapatából ez a plusz fogyott el, így a gólok száma sem emelkedett. Változást csak egy következő gól hozhatott volna. Egy vendéggól felébresztett volna az Újpestet, egy hazai gól végleg eldöntötte volna a meccset. De gól egyik oldalon sem esett, közeledett a kissé unalmas (bár ez nem baj) újpesti győzelem időpontja. A fordulatot a Galac kockáztatása hozta: az 57. percben Csanyi ült ki, a vendégek lehozták a kapust. De a dupla vagy semmi nem jött be, Hebar üres kapura biztosította be a győzelmet, 4:1. (videó).
A mai mérkőzés hasonlított az FTC ellen két és fél perc alatt megnyert meccsre. Jó pörgés, majd 3:0 után leállt a csapat, tartottuk az eredményt. Ettől a mérkőzés elromlott, de a 60 percet végig kellett játszani. A három pont megvan.
Érdekes, és szokni kell a tényt: az Újpest jó csapat! Profi módon annyit ad ki magából, amennyi a győzelemhez kell. A csapat magabiztos, nem nagyképű, és realizálja győzelmet ígérő meccseket.

Szilassy Zoltán: "Amikor egy csapat ilyen jó szériát fut, hajlamos néha elkényelmesedni, ettől tartottam picit a meccs előtt, de a srácok rám cáfoltak: remekül kezdtek, hamar háromgólos előnybe kerültünk. Ezúttal ráadásul nem estünk abba a hibába, mint a Fradi ellen, a második harmadban is koncentráltak maradtunk – nem voltunk ugyan hatékonyak, de végig nagy fölényben játszottunk. A záró játékrészben pedig jól kontrolláltuk a játékot, úgyhogy mindennel elégedett lehetek. Anze Ropret hamar beilleszkedett, a pálya egész területén otthonosan mozog, látszik, hogy az EBEL-ben edződött: dolgos, nagy munkabírású játékos, hasznos tagja lesz a csapatnak."