MOL189: UTE-DAB 4:1

Az elmúlt héten a Magyar Kupában a DAB győzni tudott és ők kerültek a négy közé. Ez eléggé fájó történés az újpestiek számára. A korábbi három MOL Ligás meccsen 8:1-es pontaránnyal álltunk. Melyik sorozat folytatódik? A múltheti, vagy inkább a MOL-ligás? Az előzetes aggodalmak igazolódni látszódtak: egy gyenge hétköznapi létszám várta a nézőtéren a csapatokat.

(2017.01.16) MOL 189:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 215 néző, vezette: Kincses G., Németh M., Pálkövi Zs., Váczi D.

UTE: Sila - Kiss D., Huba, Benk (2), Frolik 2, Ropret 1(1) - Gröschl (1), Hegyi Á. (1), Csanyi, Nemes 1, Tóth G., - Nagy N., Kovács A., Dósa, Szalma, Pápa - Pokornyi, Virág T., Dömötör, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Hudec, Ölander, Dansereau, Cseter (1), Azari - Hruby, Ladygin, Becze T. 1, Török, Kaskov - Lencsés, Hüffner, Odnoga, Nagy M., Tanka - Németh P., Borbás, Léránt, Koitmaa (kapus). Edző: Malkia Heikki, Strenk Hunor

04:33 - 1:0 Frolik (Benk)
22:43 - 2:0 Nemes (Gröschl, Hegyi Á.) - ee
25:37 - 3:0 Ropret
32:23 - 4:0 Frolik (Benk, Ropret)
38:58 - 4:1 Becze T. (Cseter) - ee

Kiállítás: 10 perc ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Török) + 10 perc fegyelmi (Azari)
Lövések: 44 ill. 30 (16:9, 14:12, 14:9)

Az Újpest volt a kezdeményező már a játék elején. Turbucz már a második percben kiugorhatott, de a lövés nem volt szerencsés. Hamar emberelőnybe került a vendégcsapat, de összesen egy lövést hoztak ki belőle. Ez a kettő perc szinte előre leképezte a mai meccs képét:: a DAB távolról sem lesz olyan veszélyes, mint a múlt héten Dunaújvárosban. Az Újpest támadásai beszorították a vendégcsapatot. Az 5. percben egy visszajátszott korongot Frolik középről az üresen hagyott center nyugalmával lőtte kapuba, 1:0. A továbbiakban két újpesti emberhátrány (kettő illetve egy kapura lövéssel) majd a lila előny is hasonló hatásfokkal ment le. Szóval a csapatok nincsenek csúcsformában.
Ha nem lett volna tévé közvetítés, zártkörű rendezvénynek gondolhattuk volna a mai meccset.  Azért magunk közt szólva: nem egy csúcsmeccset láthatnak otthon a tévénézők.

Az Újpest sebességet váltott, mondjuk kettesből a hármasba. A 23. percben szép góllal duplázta meg a hazai előnyt Nemes! Emberelőnyben felállt az Újpest, egy középre adást Nemes verte be közelről középről, 2:0. A 25 percben Ropret egy felszabadító ütést blokkolt középen a kékvonalnál, kapuig ment, gólt lőtt, 3:0. Útja során nem találkozott védővel. A 33. percben Frolik lőtt centerből gól, megint egy megjáratott korong után. 4:0. Tehát nyertünk! A meccs meg olyan volt, amilyen. Sokkal jobb volt az Újpest, de persze, akik mindig ott vannak a meccsen, látták a hibákat is. Pontatlan átadások, nem jó döntések (lőjek vagy passzoljak?) a folyamatos játék hiánya előjött. De ma nem lehetett baj, a DAB sehol sem volt múlt szerdai teljesítményéhez képest. A harmad vége előtt mégis találtak egy gól az újvárosiak: Sila védett, a korong felpattant, majd lehullott, Becze jókor volt jó helyen, 4:1.  A végén Ropret a saját kapujától indulva végigcselezte a pályát, csak a kapussal nem bírt.

Érdekes, hogy kissé begyorsult a játék, a játékosok önmagukért játszottak, bár a meccset nézve fordulatra nem lehetett számítani. A gyors akciók nem hoztak gólt, sőt gólveszélyt is ritkán. Sok izgalmat már nem láttunk, Azari annál inkább. Egy les után felhúzta magát, és két perc pihenő sem nyugtatta le. Amint visszajött, 2+2+10 percet szerzett magának – ő az újvárosi kapitány… Az emberelőnyből nem mentünk semmire, ami ma nem volt baj, de máskor fontos lesz!
Hétfő este az Újpest nagyon a DAB fölé kerekedett. A vendégcsapatból  hiányzott az az elszántság, a cél, ami a kupában megvolt. Az 5-8 helyük biztos, a 4. helyről lemondtak. Tehát őket választani fogja valaki a rájátszásban. Semmi nincs, ami motiválná őket. Ilyen volt a játékuk is. Az Újpest magabiztos győzelméhez nem fért kétség, de most nincs meg a novemberi forma. Arra majd a rájátszásban lesz nagy szükség!

Szilassy Zoltán: "Szerettünk volna bizonyítani, hiszen a kupában kikaptunk az Újvárostól. Ennek ellenére fontos volt, hogy ne a reváns vezéreljen minket, hanem ragaszkodjunk a játéktervhez. Legutóbb Újvárosban lustán kezdtünk, az első harminc percben nem dolgoztunk rendesen, most viszont az elejétől fogva élesek és agresszívak voltunk, ennek köszönhetően el tudtuk dönteni a meccset harmincöt perc alatt. Ezt követően pedig jól kontrolláltuk a mérkőzést, lőhettünk volna még több gólt is az utolsó harmadban, de az előnyök befejezése hibádzott – ezen még mindenképpen dolgoznunk kell."