MOL17: UTE-Beograd 8:1

Álmos szombat délután, langyos időben baktattunk a jégpálya felé. Nem jöttünk sokan de ennek oka az volt, hogy sokan korábban érkeztek, megnézték az U18-as csapat EBJL (Erste Bank Juniors League) délutáni mérkőzését, ahol fiataljaink nagyszerű játékkal 6:2-re verték a Villach csapatát. Végül 300-nál többen jöttünk össze a MOL Liga találkozóra.
A Belgrád elleni győzelem nem lehetett kérdés, előzetesen 8-10 lőtt gólra számítottunk. A vendégcsapatból ismerős Zwick, aki korábban szerepelt az Újpest U20-as csapatában, valamint Sabados, aki a DAB-ban töltött három idényt. Az Újpestben megkezdte az új idényt Dömötör, akit eddig csípősérülése akadályozott a játékban.

UTE - HK Beograd 8:1 (3:0, 4:1, 1:0)  -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 315 néző, vezette: Varjú Á., Druga N., Muzsik N., Berger Á.

UTE: Sila - Nagy N. 1(1), Csanyi (2), Sikorcin 1(1), Gröschl 1, Tóth G. 1 - Huba, Dósa, Benk 1(1), Frolik 1(1), Hebar (1) - Hegyi Á. (2), Kiss D., Nemes, Pápa 1(1), Virág T. 1(1) - Nagy P., Garbacz Á., Dömötör, Pichler Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

HK Beograd: Rankovic - Brkusanin, Arvay, Vucurevic, Filipovic 1, Saliji - Anic, Sabados, Bjelogrlic, Novakovic, Turcotte - Novakovic, Podunavac, Zwick, Vukicevic, Glavonjic - Crnogorac, Terzic. Edző: Dreberg Christer, Jankovic Nemanja

52:26 - 8:1 Sikorcin (Frolik, Benk)

Kiállítás: 6 perc ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Filipovic) + végleges fegyelmi (Filipovic)
Lövések: 61 ill. 18 (24:7, 20:6, 17:5)

Kicsit álmosan indult a találkozó, de hamar látszódott, hogy a Beograd tényleg tanulóévet tart a MOL Ligában. Változatos játékot láttunk, a hazai gólra majdnem 10 percet kellett várni, de akkor rögtön kettőt is lőttünk. Először emberelőnyben felgyorsítottuk a játékot, Nagy N. jobbhátvédből egyből továbbított a jobboldali bedobó pontnál helyezkedő Gröschlhöz, aki kapásból a rövid fölsőbe bombázott, 1:0. A vendégek nem tudtak átrendeződni. Aztán rögtön ezután Hegyi lőtt, a kipattanót Frolik betette, 2:0. A csatár ott volt, ahol kellett, akkor, amikor kellett. Ezután már könnyen mentek a gólok. A két csapat között különbség kijött, megvolt a meccs, nem volt miért izgulni a lelátón, de a jégen sem. A harmad vége előtt Hebar lépett meg, ezúttal Benk talált be a kapus mentése után 3:0. Félelmetes ez a Benk Hebar Frolik sor, három villámember, három gólvágó együtt – retteghetnek az ellenfelek!

Az idény elején a szünetben ki kell menni a jégcsarnokból, a szünetben kellemesen fel lehet melegedni. A csapat visszafogott tempóban játszott, mégis hamar jött a negyedik: a 23. percben balról érkezett egy középre adás után jutott az üres kapuba - Rankovic a jobb kapuvasnál leragadt. A találat Virág Tamásé, 4:0. Ez a gól végleg bealtatta az Újpestet… Pár másodperccel később Filipovic egyedül lépett meg, Gröschl büntetősen akadályozta. De a csatár a büntetőből tényleg büntetett, 4:1. Egy időre feljött a HK Beograd, a pénteki harminc szurkolóból úgy tizenöten ma is kijöttek, heten a vendégszektorban, a többiek „beépülve" a hazai nézők közé. Persze baj nem történt. Az Újpest megtette azt, ami egy hokimeccsen nagyon nehéz: újra felpörgött, újra komolyan vette az ellenfelet. A 27. percben Pápa Márton lőtt gól, a képlet a szokásos, Hegyi lőtt, a korong kipattant, az ismétlés védhetetlen, 5:1. Újabb két perc, újabb gól! Csányi lövésébe Tóth G. piszkált bele, 6:1. Emberelőnyből Nagy N. lőtt távolról gólt, bár lehet, hogy Tóth G. ebbe is beleért, de mindenképpen megzavarta Rankovic kapust a védésbe. A meccs felénél tartottunk ekkor, de minden lényeges dolog eldőlt, mehettünk volna haza.

Le kellett játszani az utolsó 20. percet is, bár a látványt és a hangulatot visszaidézve ez már senkinek nem hiányzott, se a csapatoknak, se a nézőknek. A játékrész legfontosabb eseménye Sikorcin idei első gólja volt, az 53. percben Benk cselezte be magát a jobboldalon, a korongot Sikorcin tette közelről a hálóba, 8:1.
Egy jó csapat és egy gyengébb csapat olyan meccset játszott, milyen ilyen esetben szokott lenni. Az erősebb fél nem erőltette meg magát, annyit adott ki, amennyi kell. Nem alázta az ellenfelet, de jó villanásokkal bizonyította tudását, erejét. Hétfőn már komoly felmérőmeccset játszunk: a DVTK-t verő MAC jön Újpestre. Tavaly nagyon erősek voltak számunkra. Majd most?