MOL213: FTC-UTE 3:2

A tragikus veronai buszbaleset áldozataira, köztük a jégkorongozó Vígh Balázsra emlékeztek a csapatok és a nézők a mérkőzés kezdete előtt. A Tüskecsarnok megtelt, nagyon sok ferencvárosi és vagy 300 újpesti szurkoló jött el, de sokan kimondottan a balesetre való emlékezés okán jöttek ki mérkőzésre.
A MOL Liga további folyását nem befolyásolta az meccs eredménye, de egy rangadó önmagáért is rangadó, mindig számít, ki győz. A MOL Ligában idén eddig két zöld-fehér és egy lila győzelem született. Térdsérülése után újra játszhatott Sikorcin.

(2017.02.02) MOL 213:
Ferencvárosi TC - UTE 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)   -  Eseménynapló

Tüskecsarnok, 1815 néző, vezette: Babic V., Varjú Á., Váczi D., Muzsik N.

Ferencvárosi TC: Sevela - Jabornik, Hietamaki, Dubek (1), Tendler 1, Rafaj (1) - Schwindt, Erdélyi T., Inglis, Szappanos (1), Kiss Á. (1) - Üveges, Kovács V. (1), Hardi R., Shinkaruk 2, Németh Á. - Lengyel, Garbacz Á., Farkas L. (1), Mach, Papp Cs. Edző: Lindqvist Greg Kjell, Szakács Ferenc

UTE: Sila - Kiss D., Huba (1), Benk, Sikorcin, Frolik 1 - Gröschl, Hegyi Á., Csanyi, Hebar, Tóth G. - Nagy N., Kovács A., Turbucz, Nemes, Ropret 1 - Dömötör, Nagy R., Dósa, Pápa, Virág T. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

04:32 - 1:0 Tendler (Dubek, Rafaj) - ee
10:30 - 2:0 Shinkaruk (Kiss Á., Szappanos)
24:23 - 2:1 Ropret
41:22 - 3:1 Shinkaruk (Farkas L., Kovács V.)
50:55 - 3:2 Frolik (Huba)

Kiállítás: 12 perc ill. 10 perc
Lövések: 17 ill. 24 (8:6, 5:8, 4:10)

Az első perc a zöldeké, a második a liláké volt. De aztán az első FTC emberelőny gólt hozott: az Újpest már indult a koronggal, de a zöldmezesek visszaszerezték azt, gyors összjátékkal az üresen maradt Tandlerhez passzoltak jobbra, aki gyakorlatilag üreskapus gólt lőtt, hisz Sila balról várt lövést, kimozdult kapujából, 1:0. Az Újpest sehogy sem talált magára, mert a szigorú bírók rendszeresen ültették ki a fehérmezes lilákat, így a védekezést kellett gyakorolni. A 11. percben Shinkaruk jobbról ment kapura és a rövid felsőbe lőtt, 2:0. A továbbiakban sem éledt fel az UTE, az FTC csatárok mozgékonyabbak, lendületesek voltak. Hogy az újpest támadók milyen formában vannak, nem derült ki.
Az első harmad játékát el kell felejteni. Sajnos, az eredményt nem lehet, a jegyzőkönyvek rögzítették a két gólt.

Az Újpest felélénkült támadtak, hajtottak a játékosok. A 23. percben egymás után két FTC játékos faultolt, Ropret némi ápolás után („kihúzták”) tudott lejönni a jégről. A kettős előnyben jól védekezett az FTC, de milyen a sors, egy másodperccel a kettős előny letelte után Ropret betalált, miután végre sikerült szétszórni a zöldek védekezését, 2:1. Az Újpest feljavult ugyan, de nem játszott jól, főleg nem folyamatosan. A harmad második felében volt olyan újpesti emberelőny, hogy az FTC állt fel, nem tudtuk megszerezni a korongot. Feltűnt, hogy egyre több lett a lökdösődés, kisebb bunyó. Talán fáradt az FTC, az ő kapujuk előtt minden védést lökdösődés, elszámolás követett – büntetés nélkül.
Szóval az Újpest javult, de nem lett jó. Az egygólos különbség abszolút lőtávolság, még bármi lehet.

A zöld-fehérek hamar elrontották a játékunkat: a 42. percben Shinkaruk lemásolta saját gólját, megint jobbról befelé indulva a rövid felsőbe lőtt, 3:1. Ezután Még jobban próbálkozott az Újpest, de inkább erőlködést láttunk. Sőt, volt olyan időszak, hogy egyérintőztek a csapatok. Annyira nem volt pontos az összjáték, hogy pillanatokon belül elveszett a korong, jött a másik oldal. Az 51. percben sikerült az Újpestnek visszazárkózni, Huba a jobboldalon bevitte a támadó harmadba a korongot, a középen kapu felé száguldó Frolikhoz passzolt, aki elhúzta a kapus előtt a korongot és gólt lőtt, 3:2. Már csak egy gól a különbség! De a támadások nem voltak hibátlanok, sőt, fogyott az idő, fogyott a remény. Az utolsó 2 percben a sors (a bírók) újabb lehetőséget adtak az Újpestnek, emberelőnyben támadhattunk. A végén Sila is lejött, de a lehetőséggel nem élt az Újpest, elment a meccs.
Hol van az a novemberi forma! Egyre inkább aggódunk a rájátszást illetően. Fel tud pörögni az UTE a legfontosabb meccsekre? Mert ma a zöldek – fáj leírni – rászolgáltak a győzelemre.

Utójáték
Amíg az FTC szurkolói ünnepelték csapatukat, a távozni készülő újpesti nézőket zárt ajtók állították meg, „biztonsági okokból”. A rendfenntartók kreáltak egy impossible forgatókönyvet, hogy a kb. 200 lila hokiszurkoló (nagyon sok gyerek is volt) betámadja a kb. 2000 békés zöldet. Ehhez tartották magukat, és sikerrel megoldották a fiktív feladatot. A hazainduló újpestieket - előzetes értesítés nélkül - vagy fél órára bezárták a csarnokba. Végignézhettük, hogy a zöldek ünneplik magukat, majd megvártuk, míg mindenki hazaér. A rendezők és a rendfenntartók mai teljesítményükre mindenféle nyomdafestéket nem tűrő jelzőt kiérdemeltek, szabadon feloszthatják egymást közt azokat. Ugyanakkor a rendezők arra sem voltak képesek, hogy a jégpályát a csarnokon kívül megszüntessék.
Megjegyeztük a mai napon ellenünk elkövetett vétkeket!

Greg Lindqvist: "Sok játékosunknak felemelő lehetett ilyen közönség előtt játszani, nem mindennap tapasztalunk ekkora biztatást. Jól kezdtünk, az első harmadban több előnyt, s ezzel együtt a vezetést is kiharcoltuk, a másodikban viszont leengedtünk, át is vette az ellenfél az irányítást. De a záró játékrészben, s összességében a meccs nagy részében uralni tudtuk a játékot."

Szilassy Zoltán: "Az első harmadban fegyelmezetlenek voltunk, négy emberhátrányt is összeszedtünk, emiatt elment az ellenfél. Ezt követően már hiába dolgoztunk keményen, nem sikerült az egyenlítés. A hibákból levonjuk a konzekvenciákat, készülünk a szezon hátralévő meccseire."