Visegrád Kupa: UTE-Nitra 3:6

A mai mérkőzésnek olyan szempontból nincs tétje, hogy az Újpest előbbre lép-e, vagy esetleg hátrább csúszik a kupaselejtező táblázaton. A csoportharmadik pozíció biztos. A tét mégis nagy: a lelkünknek nagyon kellene egy győzelem a kupában egy erős szlovák csapat ellen. A Nitra eddig két és félszer győzött (egyszer hosszabbításban Fehérváron), 13:3 a gólkülönbsége, legutóbb 6:1-re ütötték ki a DVTK Jegesmedvéket. Nem semmi! Jó esélyük van arra, hogy a szlovák csoport élén végezzenek. Az UTE csapatában mégsem játszott Ropret, továbbá Nagy Nylan mellett hiányzott Hegyi is.
Ma talán még több néző jött ki, mint egy hete, és sokan kísérték el a nyitraiakat Újpestre.

(2017.08.27) VIS16:
UTE - HK Nitra 3:6 (2:1, 0:3, 1:2) - Eseménynapló

Megyeri út, 370 néző,  vezette: Németh M, Mayer G. Muzsik N. Soltész Á.

UTE: Ágoston  – Kiss D. 1, Kiss R.,  Cseter 1(1), Szalma (1), Benk (2) – Varga A. Dósa, Becze T., Sikorcin, Sági M., - Nagy R., Huba 1(1), Schmál, Nemes, Pápa M., - Pichler-Balássy Á., Pokorny, Horváth Á., Roczanov, Turbucz Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt
HK Nitra: Halo – Rais 1, Kuzma, Šille (1), Paulovič 1(1), Šiška (1) - Kováčik (1), Korím, Kutálek 1, Friedmann (1), Štumpf (1) - Versteeg (1), Ordzovenský, Kollár, Ondrušek 1, Rzavský 2(1) - Fominykh, Pupák Mich. (1)

03:24  1:0 Huba (Cseter, Benk)
09:48 – 2:0 Cseter (Benk, Szalma)
12:37 – 2:1 Rzavský (Kováčik)
30:49 – 2:2 Rais (Paulovič, Šille) - ee
33:20  2:3 Rzavský (Versteeg)
37:00  2:4 Ondrušek (Rzavský, Pupák Mich.)
50:02  3:4 Kiss D. (Huba) - ee
55:00  3:5 Paulovič (Šiška)
59:11  3:6 Kutálek (Štumpf, Friedmann)

Kiállítás: 12 perc ill. 12 perc
Lövések: 25 ill.36 (10:13, 6:16, 9:7)

Skorcin lövése indította a mérkőzést, de a 4. percben már negyedik lövést hárította Ágoston kapus. A vendégtámadásokat góllal sikerült megtörni, Csetertől Benk kapott korongot a baloldalon, a beadás a center mögött érkező Huba ütőjéről került a hálóba, 1:0. (video 17:30). A Nitra alkalmazta a letámadást, a lilák rendszeresen elég nehezen tudta kihozni a korongot. Jó az iram, jó a meccs! A 7. percben az Újpest szorítja kapuja elé a vendégcsapatot. Tetszik a közönségnek a játék! A szlovák csapat stílusa gyors, rövidpasszos támadásokat enged meg, tehát így támadnak a lilák. A lövésekhez nincs nagy nekikészülés, mert nincs rá idő. Sági és Sikorcin lövése után Paulovič volt veszélyes, de rögtön ezután (10. perc) Cseter bravúros válaszát tapsolhatta: a szélső a jobboldali bedobókörben kapura fordult és kilőtte a rövid felső sarkot, 2:0. (video 28:30). A Nitra beindult, a mérkőzés súlypontja a lila kapu lé került. A védők és a kapus is sokat dolgozott. A 13. percben egy jó támadás végén üresre játszották a baloldalt érkező Paulovičot, de Ágoston bravúrral mentett. A következő pillanatban Rzavský kapott kiugratást középen, gólig ment, 2:1. (video 32:20). Az iram erősödött, és a Újpest is támadni tudott, közben átvészeltünk egy kiállítást is.
Nagyon nagy iramú, jó meccsen vezet az UTE. A benyomás az, hogy a Nitra egy kicsit erősebb csapat, de mi is jók vagyunk.

Az iram tovább erősödött, kicsit többet támadtak a vendégek. Az Újpest védekezése nagyon kellemetlen volt, a kapu előtt mindig sikerült elrontani támadásokat, egy ütő eltérítette az átadást, egy ütközés akadályozta a helyezkedést. De ez a játékmód hatalmas energiákat igényel. A harmad felénél kezdtük érezni, hogy fogy az erő: a korongra már nem rontották rá akkora tempóban a lilák, a vendégcsapat letámadása lassan meghozta az eredményt. A 31. percen emberelőnyben Rais középről, védőpozícióból bombalövéssel egyenlített, 2:2. (video 1:15:10) Az egyenlítés még inkább beindította a vendégcsapatot. Nem is bírta sokáig az Újpest. A 34. percben visszavették a korongot az ügyetlenkedő újpesti csatártól, a kapusról lejövő lövést Rzavský tette a hálóba, 2:3. (video 1:19:20) A 37. percben az UTE-emberhátrány lejárta után 3 másodperccel már 2:4, Ondrušek piszkált bele egy lövésbe (video 1:26:00).
Nagyot fordult a játék! Kifárasztotta ellenfelét a Nitra, és megfordította az eredményt.

Ismét kiegyenlítettebb lett a játék, de szemmel láthatóan csökkent az iram. A csapatok lassan belenyugodtak az eredménybe, amikor az 50. percben egy bunyó felpezsdítette a történetet: Korím volt a fő kötekedő, ő 2+2 percet kapott, végül 2-2 játékos ült ki, és 5 a 4 ellene támadhatott az Újpest. Sőt! az 51. percben Kiss D. balról lőtt nagy gólt, 3:4! (video 2:01:20). A felcsillanó reményt öt perc múlva tette semmissé a vendégcsapat, amikor egy lendületes támadás végén Paulovič középről lőtt gólt (video 2:09:35), s a végén Kutálek állította be a végeredményt, 3:6. (video 2:15:50).
Félig jó, félig rossz érzésekkel távoztunk a pályáról. Kikapni mindig rossz, még ha erősebb csapattal játszunk, akkor is. De úgy érezzük, hogy erős csapatunk van: két jó kapus, jó védekezés, olyan erőnlét, hogy ha szlovák csapatok ellen nem is, de a hazaiakkal szemben mindenképpen megfelelő, és csak-csak jönnek a gólok is. Reménykedünk, hogy az Erste Ligában komoly szerepe lesz idény az Újpetnek!
Az Visegrád Kupa alapszakaszának vége, remek felkészülési lehetőség volt, és a szurkolók élvezhették a nyárvégi tétmeccseket. Mai győzelmével a szlovák csoportot a HK Nitra nyerte, az UTE a magyar csapatok közt harnadik lett. Folytatás októberben, amikor oda-visszavágón a Poprád csaptával találkozunk.