UTE - DVTK Jegesmedvék 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 502 néző, vezette: Babic V., Kókai M., Soltész Á., Muzsik N.

UTE: Ágoston - Huba, Nagy N. (1), Roczanov, Dósa, Turbucz - Kiss D., Kiss R., Nemes B. (1), Szalma (1), Becze T. 1 - Varga A., Hegyi Á., Lukacevic, Sikorcin, Sági M. - Schmál, Pichler-Balássy Á., Benk 1(1), Cseter 1, Ropret (2). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Rusk, Leppanen, Galanisz, Magosi B., Kulmala - Rantanen, Láda B., Vas J., Tóth A., Sakaris - Gőz, Vojtkó, Pavuk, Ritó, Karda - Szopos, Bernáth, Albert, Köllő, Tóth G. Edző: Tisell Mikael

33:24 - 2:0 Cseter (Benk, Ropret)
35:36 - 3:0 Becze T. (Szalma, Nemes B.)

Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Lövések: 24 ill. 28 (4:7, 13:12, 7:9)

Szinte azonnal emberhátrányba került az UTE – ez meghozta a DVTK fölényét, a hazai csapat úgy a 6. perctől jött ki. Érdekesség, hogy az első lövésre 7 percet kellett várni – Ágoston magabiztosan hárított. A nézőtérről a 9. percben hangzott fel a „Hajrá lilák” a fiúk megharcoltak érte, beszorították a vendégeket, néhány jó lövést is láthattunk. Sajnos Hegyi távoli lövésébe nem sikerült beleszúrni. A harmad felére kiegyenlített lett a mérkőzés. Tartós fölényt egyik fél sem tudott kiharcolni, de a nagy akarás érezhető volt. Két győzelemre hajtó csapat játszott, mindketten el is hitték: megnyerik a meccset. A 13. percben Ropret egy jó fordulóval vette át a korongot a harmadvonalon, kapura ment, de Adorján mentett. A szélső jutalma így is nagy taps volt. A 14. perben megjött az újpesti emberelőny, de igazi helyzetig sem jutottunk. Az ismételt előny talán még veszélytelenebb volt, mint az korábbi.
Milyen volt a harmad? Két nagyon lelkes csapat kölcsönösen elrontotta a másik játékát. A támadási akarat megvolt, de 20 perc alatt 11 lövésre telt – a Jegesmedvék voltak kicsit aktívabbak.

Azonnal beindultak a csapatok, egy helyzet itt, egy helyzet ott. Aztán megijedtünk, hisz Tóth A. kapuvasat lőtt. A válasz, az igen! Támadtunk, a korong visszakerült a kékvonalon helyezkedő Nagy-hoz, aki lőtt, Benk a kapu előtt amúgy „Benkesen” beleért, 1:0! De jól jött ez a gól! A DVTK mindenképpen egyenlíteni akart,  önérzetük és önbizalmuk nem tűrte a hátrányt. Nagyon beszorult a hazai csapat, de a védekezésben visszajött az, amit a szlovák csapatok ellen mutattunk. Egy ütő mindig ott volt, amelyik beleért az átadásba, a pontos passzokat elrontotta. És a megszerzett korongokból indultak az ellenakciók! A 25. percben Benk húzhatott kapura, Adorján bravúrja mentett. A vendégek nagyon akartak, a vendégszurkolók hangos biztatása mellett mentek előre. A 27. percben emberelőny is segítette őket. Az első perc borzasztó nyomását átvészeltük, a második percben nem tudtak bejönni a harmadba. Az Újpest szívvel és ésszel védekezett, nem volt miskolci recept a védelem feltörésére. Egyenlő létszámnál a DVTK támadott, az UTE ellenakciókból volt nagyon veszélyes. A közönség beindult, a hangulat csúcsra szökött, a játék képe és az UTE helytállása megszólaltatta a kórust. A vendégek másodszor is kapuvasig jutottak, mi viszont gólig! A 34. percben Ropret jobbról indult be, kapu elé cselezte magát, de a lövés még kijött. Benk a jobboldali bedobókörből a baloson érkező Cseterhez passzolt, aki gólba helyezte a korongot, 2:0! Az üzlet beindult, két perccel később Szalma kettő az egyben vitte be a pakkot, balra adott Beczéhez, lendületgól, 3:0! Fantasztikus! A harmad vége tovább nyugtatott minket, emberelőnyben játszottuk a harmad végét.
Az idény legjobb harmadát láttuk. 3:0 a bajnok ellen! Nem keresem a jelzőket, ami minősítené a csapat játékát. Azért a DVTK ellen még ekkora előny sem életbiztosítás. Nagyon örülünk, és már csak kicsit aggódunk.

A vendégek támadtak – mi mást tehettek volna. Az első három percben kapuhoz szorították az Újpestet – de mindezt a második 3 percben visszakapták. Később Benk kezéből kiütötték a botot – de tovább. Érzékeny pillanatban, a harmad felénél kerültek emberelőnybe a vendégek, de a védekezés most is elképesztő jó volt, bár a végén Rantanen lövését Ágoston bravúrral fogta. Aztán majdnem jött a következő hazai gól! Egy szép támadás végén a lövést védte a kapus, de ráesett lendülettel érkező újpesti center. Aztán hiába jutott kapuba (?) a korong, nem lehetett gól. Milyen jó, hogy már nem kellett vitatkozni!
Percről percre nőtt a remény, „ennyi idő alatt nem lőnek hármat” gondoltuk. A percek fogytak, fogytak. A végén egy kétperces emberhátrány sem izgatott különösebben sem a jégen, sem a nézőtéren.
Megvan, igen megvan! 3:0 a DVTK ellen! Jogos az ünneplés. A második harmadban megcsináltuk a győzelmet, a harmadikban megnyerve tartottuk a meccset. Továbbra is 100%-os az UTE! Ma a csapat csodát tett. Extra védekezés, remek kapusteljesítmény – 100%-nál jobban védeni nem lehet – 3 lőtt gól – ez UTE-szabvány a Ligában! Csodálatos csapatunk van! Remélem, a játékosok is így vélekednek a közönségről. Nézzék meg a meccs videóját, vagy ha mást nem, később biztosan lesz összefoglaló. A csapatnak egy feladata van: ezt a formát kell tartani márciusig!
A tavalyi bajnok kipipálva. A ma látottak alapján mondhatom: tessék kijönni vasárnap 18:30-ra a Megyeri útra a tavalyi ezüstérmes MAC elleni meccsre! Akár valami nagyszerű dolgot is láthatunk!

Szilassy Zoltán: "Álmosan kezdtünk, az ellenfél élesebb volt, de a második harmadban feljavultunk sebesség és munkavégzés terén is. Az első gól megszerzése további impulzusokat adott, nagyon keményen letámadtunk, rámentünk a kipattanókra, ennek két újabb gól lett a jutalma, a záró harmadban meg már okosan megtartottuk az előnyt."

Mikael Tisell: "Nagyon kemény meccs volt. Nem kezdtünk rosszul, de fordulópontnak bizonyult, amikor a középső harmadban mi kapuvasat ütöttünk, az ellenfél viszont a kontrából betalált – ez meghatározta a folytatást. Bár sikerült helyzeteket kialakítanunk, a legnagyobb sanszokból sem tudtunk gólt szerezni."