MOL elődöntő: DVTK-UTE 1:2 - 0:1

Az Újpest Miskolcon kezdte meg a MOL Liga döntőjébe kerülésért folyó párharcot. Az alapszakasz győztes DVTK Jegesmedvék, és harmadik az UTE is hétmeccses sorozatból jött, frissességről nem beszélhetünk egyik oldalon sem. A lilákat 17-en bíztatták a jégcsarnok egyik sarkából.

(2017.02.28) MOL 249:
DVTK Jegesmedvék - UTE 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) - 0:1   -  Eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 1110 néző, vezette: Babic V., Haszonits M., Kis-Király B., Soós D.

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Vojtkó, Gőz, Hajós, Miskolczi, Toulmin - Láda B., Leppanen, Galanisz, Pavuk, Magosi B. - Tuominen, Joe, Johnston (1), Sakaris (1), Sági 1 - Szopos, Laczkó Á., Popovics, Albert, Tóth A. Edző: Bradley Douglas, Farkas Tamás

UTE: Sila - Kiss D., Huba, Dósa, Nemes, Tóth G. - Nagy N., Hegyi Á., Benk (2), Hebar 2, Ropret (1) - Kovács A., Nagy R., Csanyi, Sikorcin, Frolik (1), - Virág T., Turbucz, Dömötör, Gröschl, Pápa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

28:12 - 1:0 Sági (Sakaris, Johnston)
29:58 - 1:1 Hebar (Benk, Frolik) - 2ee
59:01 - 1:2 Hebar (Benk, Ropret) - ee

Kiállítás: 19 perc + végleges fegyelmi (Gőz) ill. 15 perc + végleges fegyelmi (Sikorcin)
Lövések: 31 ill. 30 (14:11, 7:10, 10:9)

Az Újpest kezdett élénkebben, többet támadtak a vendégek, de olyan igazi gólveszélyt hozó támadások nem nagyon jöttek össze. A harmad felénél emberelőnyben jöttek a hazaiak, nagyon összegubancolták a védekezést, a gólvonalon mindenki a korongért harcolt, de a kapun kívül maradt a játékszer. Elég unalmas meccs kerekedett, ennek csak egy oka lehet, a fáradtság. A harmad végén Sikorcin és Gőz egymásnak estek – valamiért elszakadt a fonal. 5+20 perccel mindketten kiszálltak a továbbiakból.
Az összbenyomás ezt mutatta, hogy jobb, aktívabb volt az Újpest. A különbség gólokban nem mutatkozott meg.

A második játékrészben előbb a hazaiak, majd a vendégcsapat többször került komoly helyzetbe, de a csatárok (Csanyi, majd Frolik) döntő pillanatban rosszul lőttek. A 27 percben a fehérmezesek emberelőnyben járatták a korongot. Végül begyorsultak a passzok, a kapu előtt kavartak, de Adorján valahogy mentett. De még ugyanebben az emberfórban hasonló passzolgatás után újra összekevertük a hazai védelmet, és Frolik közelről a másik sarokból késve átérő kapus által nem védett oldalról lőtt a hálóba, 0:1! Azaz videózás, két perc várakozás után valami miatt (kisles?) maradt a 0:0. Kicsit később gól lőttek a hazaiak: egy nagyon szép, pontos akció végén (hol voltak a védők?) Johnston a kapu mögül visszapasszolt, Sakaris lőtt, Siláról balra jött ki a korong, Sági betette, 1:0. Tovább támadott az Újpest, amikor Dömötört döntötték fel a kapu előtt. A következmény: két hazai játékos is kiült. Csak nincs összefüggés a korábbi eseményekkel? Remélem nincs! A kettős emberelőnyt kijátszottuk, Hebar kiegyenlített, 30. perc, 1:1.
A játék némileg javult, az UTE többet támadott, veszélyesebben játszott. Lőttünk két gólt, kaptunk egyet, az eredmény döntetlen.

Rosszul indult a harmad: Huba egy kisebb összecsapás nyomán megsérült, ahogy jött le a jégről, jobb lába nem engedelmeskedett. Nem tudta folytatni a játékot, öltözőbe ment. Többször kerültünk emberelőnybe, de nem tudtunk élni az alkalommal, ahogy a DVTK sem a sajátjaival. A hazaiak összeszedték magukat, erőteljesebben támadtak, de Sila ma is hozta magát, mindent hárított. Igazi nagy helyzetekig nem jutottak el a hazaiak, a lövések távolabbról jöttek, az érkező centerek elől a védők mindig blokkolták vagy elpiszkálták a beadást. Telt-múlt az idő, senki sem lett frissebb, és az a lelki plusz sem érkezett, ami átbillentette volna a csapatot a fizikai korlátokon. A mérkőzés végén Sakaris buta szabálytalansággal bottal lökte palánkra újpesti ellenfelét. Az emberelőnyt megint Hebar tette góllá, a kapusról lejövő korongot kotorta a hálóba közelről. 1:2!
Nagyszerű, némileg váratlan győzelemmel indította az elődöntő sorozatot az Újpest! Azért váratlan, mert számítani nem lehet arra, hogy a DVTK ellen győzünk idegenben. Pedig megérdemeltük! A két fáradt csapat nem játszott jó meccset, de a nézőtérről (és elfogulva) nézve ma az Újpest volt a jobb. Nem volt nagy hangulat, a lagymatag tempó nem dobta föl a nézősereget, talán ők sem érezték csapatukban a tüzet. De ez nem baj, hangulat majd lesz a Megyeri úton csütörtökön este 7 órakor! A négyből egy győzelem már megvan!

Doug Bradley: ”Nagyon csalódott vagyok a vereség miatt. Ma a két csapat között a speciális játék volt a különbség, mi minden előnyünket kihagytuk, ők pedig kettőt belőttek. Különösen fájó, hogy nem sokkal a vége előtt egy fegyelmezetlenség okozta a vesztünket."

Szilassy Zoltán: ”Nagyon érdekes mérkőzés volt. A Miskolc és mi is egy hétmeccses negyeddöntőből jöttünk, ennek ellenére mindkét csapat nagy energiaszinttel játszott. Készültünk a miskolci letámadásra, amit azonban kitűnő védekezéssel és kapusteljesítménnyel semlegesíteni tudtunk. Jól működött az hátrányos védekezésünk, és döntő volt, hogy sikerült két előnyt gólra váltanunk. Ez azonban csak egy meccs volt, készülünk a következőre.”