MOL178: UTE-DVTK 2:3

A körülmények ideálisak voltak, hogy ma is nagy közönség előtt játszhassanak a hokisok. A bajnokságot holtversenyben vezető két együttes találkozott, tehát csúcsrangadó volt. A hideg idő amúgy sokakat otthon tartott nap közben a kiruccanástól, és az Újpest remekül szerepel, egy hete az FTC ellen micsoda drámát játszottak a srácok! Tehát ideális vasárnap esti programnak tűnt megnézni a kedvenceket.
Az ezret mindenképpen elérhette a nézők száma, és a vendégszektor is jól tele volt. A csapatok is nagyon készültek. Hiába van ott a négy között mindkét csapat, a győzelmi vágy mindkét csapatban és mindkét edzőben komolyan dolgozott.

(2017.01.08) MOL 178:
UTE - DVTK Jegesmedvék 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1000 nézõ, vezette: Németh M., Kincses G., Soós D., Muzsik N.

UTE: Sila - Hegyi Á., Gröschl, Dömötör, Dósa, Tóth G. - Huba (1), Kiss D. (1), Csanyi, Hebar (1), Ropret 1 - Nagy N. (1), Kovács A., Nemes, Benk, Frolik - Virág T., Pokornyi, Szalma, Pápa, Turbucz 1. Edzõ: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Láda B., Leppanen (1), Pavuk, Magosi B., Sági - Gõz, Vojtkó, Hajós, Tóth A., Miskolczi - Kuqali, Joe (1), Toulmin 1(1), Johnston (2), Sakaris 2(1) - Szopos, Laczkó Á., Popovics, Ritó, Karda. Edzõ: Bradley Douglas, Farkas Tamás

01:43 - 0:1 Sakaris (Johnston, Toulmin)
11:33 - 1:1 Turbucz (Huba, Kiss D.)
13:16 - 2:1 Ropret (Hebar, Nagy N.) - ee
14:03 - 2:2 Toulmin (Sakaris, Joe)
27:33 - 2:3 Sakaris (Johnston, Leppanen)

Kiállítás: 10 perc ill. 18 perc
Lövések: 41 ill. 29 (17:8, 6:10, 18:11)

Azonnal belekezdtek a csapatok, és a nézők is. Ritmusa volt a szurkolásnak, a dob adta meg az ütemet. A vezetést hamar megszerezték a vendégek. Egy szerelés után az előreadást a jobbhátvéd lekapcsolta, lövés, lepattanó, passz és gól, Sakaris volt közelről a „tettes”, 0:1 . Ezután beindult az Újpest, egyenlíteni kell! Játszottuk a letámadást, ami az utóbbi időben rendszeresen bejött. Most is segített, a csatárok kemény melóval visszaszerezték a korongot, tartósan nyomás alá helyezték a vendégek kapuját. Beszorultak a miskolciak, de gyors megugrásokkal veszélyeztettek. Szurkolóik is jól teljesítettek, hangosan segítették a Jegesmedvéket. Nagyon jó volt a mérkőzés! Mindenki hajtott, akart, a jóképességű játékosok odatették magukat. Az Újpest időnként öt az öt ellen is be tudta szorítani a vendégeket, akiknek nagy szükségük volt Adorján nagyszerű teljesítményére. A 12. percben ő sem tudott segíteni, Huba távoli lövésébe Turbucz ért bele (mint az FTC ellen) 1:1 ! Pont olyan szép mozdulat volt, mint újév napján! És beindult az üzlet! Két perccel később emberelőnyben kavart az Újpest. Adorján vagy ötször is védett, de ezzel csak késleltette, nem akadályozta meg a gólt. A korong Ropret elé kavarodott, aki pár méterről bevágta, 2:1 ! Igen, megérdemelte a nagyon jól játszó Újpest! A 15. percben a DVTK ellentámadott, Sila kikorcsolyázott, mentett Sakaris elől, kontaktusba kerültek, a kapus elesett. A korong Toulmin elé került, aki kapura indult, és a már visszaérő Sila mellett egyenlített, 2:2 . Az eset azért erősen vitás, amikor egy kijövő kapus ütközött és elesett, a támadó mindig a büntetőpadra került. Ez most elmaradt. Sila magától nem esik el… Nézzék meg sokszor a videót, mindenki döntsön maga. A gól rosszul esett. A továbbiakban is felálltunk, majd emberelőnyben játszhattunk, de maradt az állás.
Az iram maradt továbbra is, a hangulat is remek volt, bár az egyenlítéssel nem kalkuláltunk. A pihenő jól jött a jégen és a lelátón is. A játék minőségét tekintve valóban a MOL Liga két topcsapata legjobb arcát mutatta. Ritkaság ilyen színvonalas hokit látni, pedig idén már sok szépet láttunk az Újpesttől!

Kicsit változott a kép: a DVTK keményebbre vette a játékot, többet ütköztek, igyekeztek nem megengedni, hogy az Újpest letámadásos játéka beszorítsa őket. A DVTK támadásai elsősorban villámakciókra épült, kihasználva azt, hogy a letámadó csatárok messzebb kerültek a lila védőktől, több megugrási lehetőség adódott előttük. A hazai emberelőnyt jól kivédekezték, sőt, három az egy elleni akciót is vezettek, Silának köszönhetően eredmény nélkül. A 28. percben gyors kettő a kettő elleni akcióban a nagyon erős és erőszakos Sakarist nem sikerült szerelni, közvetlen közelről gólt gyömöszölt, 2:3 . Az emberhátrányt kivédekeztük, de a még keményebb miskolci játék nem ízlett. Egyre több lett a támadás végén az összeakaszkodás. Ez korábban nem így volt, a bekeményítés edzői utasítás lehetett. A szurkolás továbbra is lelkes és hangos volt, de az eredményjelző hátrányt jelzett. Az első harmad után feltétlenül bíztunk a győzelemben, a második harmad után inkább reméltük, hogy sikerül az egyenlítés. A felpörgött és rutinos vendégcsapat nagyon nehéz ellenfélnek látszott.

Mindkét fél – a jégen és a lelátón – mindent beleadott. Hogy mennyi energia van ebben a két csapatban! A játék visszagyorsult, a játékosok úgy száguldoztak, mintha az első harmad lenne. Vagyis mindkét csapat erőnléte tökéletes. És a kapusok is nagyon jól működtek. Az Újpest megpróbálta a kombinatív, letámadással kombinált támadójátékot, de a DVTK nagyon kemény védekezése és a gyors ellentámadások állandó veszélyt jelentettek. Az idő fogyott, az egygólos hátrány nem. Hiába minden támadás, csel, átadás, lövés, a végén kapuslehozatal, a vendégek megőrizték az eredményt.
Ma csúcsrangadót láttunk. Két – fizikailag és lelkileg is – nagyon erős csapat nagyszerű mérkőzést játszott. Ma a Jegesmacik nyertek, gratulálunk hozzá. De a közönség méltán ünnepelte az Újpestet. A hajtásért, a küzdelemért, a játékért jár a köszönet a csapatnak! És tisztelet a miskolci játékosoknak is, akik közül többen megtapsolták az újpesti szurkolókat.
Nagyon remélem és hiszem, lesz még idén UTE-DVTK összecsapás! A kupában, és/vagy a MOL Liga rájátszásában – akár a döntőben. Ott majd arra kell majd vigyázni: az utolsó meccset mi nyerjük meg!
De ne álmodjunk nagyon előre, megerőltető hét vár a az Újpest korongozóira!
Hétfőn utazás és mérkőzés Belgrádban, szerdán Újvárosban pontért megyünk a Magyar Kupa továbbjutásért, pénteken megismételt örökrangadó a Megyeri úton. Sűrű program!
Még valami: köszönet mindenkinek, akik ma is itt voltak a Megyeri úton. Jöjjenek pénteken, az FTC ellen is!

Szilassy Zoltán: „Jól kezdtünk, de aztán a saját harmadunkban elkövettünk két hibát, amit góllal büntetett a DVTK. A középső harmadban gyengébbek voltunk, és az utolsóban már hiába tettünk meg mindent az egyenlítésért, nem volt hatékony a támadójátékunk.”

Doug Bradley: „Remek, playoffhangulatú meccs volt, mindkét csapat nyerhetett volna. Ragyogó kapusteljesítményünk és emberhátrányos védekezésünk volt a siker alapja. Köszönöm szurkolóinknak, hogy ilyen sokan elkísértek minket!”

Nyilatkozatok a jkb.hu-ról:

Szilassy Zoltán: "Komoly hiányérzetem van a mérkőzéssel kapcsolatban. Egészen pontosan a második harmaddal, amikor egyszerűen nem dolgoztunk eleget. Ma pedig ez döntött a két csapat között. A DVTK végigdolgozta mind a hatvan percet az elejétől a végéig, mi 20 percen át nem azt tettük, amit kellett volna, így megérdemelten győztek le bennünket. Hiába voltunk jobbak az első harmadban, és hiába tettünk meg nagyon sokat a harmadikban, ez kevés volt. A hokiban egyetlen csere is dönthet, egyetlen perc is, nemhogy egy teljes harmad. A DVTK a góljait komoly egyéni hibáinkból érte el, de nem ez az igazán lényeges, ha a meccs egészéről beszélünk, hanem az, hogy megérdemelte a győzelmet, mert 20 perccel többet dolgozott érte. Az első és a harmadik harmadban sok helyzetet dolgoztunk ki, komoly forgalmat csináltunk a miskolci kapu előtt, de csak két gólt tudtunk lőni ezekből. Jól védekeztek, és a kapusuk is jól védett, mi pedig a végén már siettünk, és emiatt egyre pontatlanabbul játszottunk. A nem megfelelő energiaszinten lejátszott második harmadért nagy árat fizettünk, de meg kell tanulnunk, hogy az ilyen gyengébb periódusok nem férnek bele."

Doug Bradley: "Nagyszerű mérkőzést játszottunk, amelyen véleményem szerint a közönség is remekül szórakozhatott. Nagy volt az iram, színvonalas a játék. Minden korongért meg kellett küzdeni, minden lehetőségért keményen meg kellett dolgozni, az egész már nagyban hasonlított a rájátszáshoz színvonalában, keménységében és hangulatában is. Remek ellenfelet győztünk le, nagyon erős csapatot, tele remekül képzett játékosokkal és egy jó edzővel a cserepadon. Nagyon szoros volt a mérkőzés, amely eldőlhetett volna mind a két fél javára. Nagyon jó volt a védekezésünk, különösen az emberhátrányokban, és a kapusunk is nagyszerűen teljesített. Kiegyenlített volt a játék, amelyen az döntött a javunkra, hogy eggyel több helyzetünket tudtuk értékesíteni."