2018. február 25., vasárnap

EL186: Brasov-UTE 3:4 hu. összesítés: 1:2

Az UTE csapata reménytelennek látszó állás után mégis kiegyenlített, és a második hosszabbításban megszerezte a győzelmet.
Fantasztikus eredmény, gratulálunk!

Három fontos tennivaló:
1. Amint meglesz az összefoglaló, nézzük meg!
2. Holnap, azaz hétfőn fél hattól a számítógép/telefon mellett újra szoríthatunk csapatunkért!
3. Csütörtökön a Megyeri úton szurkoljunk együtt az Újpestnek!

(2018.02.25) EL 186:
ASC Corona 2010 Brasov - UTE 3:4 bü. (1:0, 2:1, 0:2, 0:0, 0:1)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), 1000 néző, vezette: Csomortani Zs., Csata A., Andre A.

ASC Corona 2010 Brasov: Polc - Filip, Yemelyanenko, Walls (1), Macmillan, Gliga 1 - Sirokovs 1, Nagy I., Saluga, Tranca, Knyazev - Mihály E., Bíró O. (1), Mihály Á. 1, Molnár Zs., Zsók (2) - Bors (1), Péter Zs., Zabludovskyy, Bíró G., Bíró M. (1). Edző: Pénzes Július, Strenk Hunor

UTE: Sila - Huba, Kiss D., Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz - Varga A., Hegyi Á., Nemes B., Pápa, Sági M. (1) - Nagy N., Kiss R., Benk, Sikorcin 1, Kovács Cs. 1 - Kovács A., Schmál, Frolik 1, Caladi, Ropret 1(1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Kiállítás: 8 perc ill. 18 perc
Lövések: 58 ill. 34 (13:4, 14:9, 14:11, 11:6, 6:4)

Szilassy Zoltán: “Ezúttal nagyon rosszul kezdtünk, Nem álltunk bele jól a meccsbe, a Brassó nagyon ránk tudott jönni. Aztn szerencsére összeszedtük magunkat, és különösen a harmadik harmadban óriási munkát fektettünk be a meccsbe, aminek szerencsére meg is lett az eredménye. A hosszabbítás ezúttal másképp alakult mint legutóbb Újpesten, a Brassónak is voltak helyzetei, talán több is és nagyobb, mint nekünk. Végül azonban Sikorcin gyönyörű akciójával mi hoztuk el a győzelmet. Az emberhátrányos védekezésünkkel ma elégedett lehettem, sokat játszottunk hátrányban, és ugyan kaptunk egy gólt 5 a 4 ellen, de az nem tipikus emberelőnyben szerzett találat volt. Ki kell emelnem Ales Silát, aki óriási teljesítményt nyújtott, rengeteget dolgozott, hatalmas része van a mai sikerünkben. Tudom, hogy voltak, akik megkérdőjelezték a tartásunkat már a középszakasz vereségsorozata alatt, én azonban végig bíztam a fiúkban. Ma igazolták a bizalmamat, óriási tartással játszottak, és ez a győzelem nyilván segít tovább javítani a csapat morálját is."