29:09 - 2:4 Hegyi Á. (Varga A., Kovács Cs.) - ee
33:48 - 2:5 Hári (Turcotte, Nageler) - ee
42:59 - 3:5 Sikorčin (Frolik, Benk) - ee
45:43 - 3:6 Hüffner (Izacky, Odnoga)
51:38 - 3:7 Becze T. (Hruby, Turcotte) - eh

Kiállítás: 22 perc + 10 perc fegyelmi (Huba) ill. 20 perc
Lövések: 38 ill. 35 (11:14, 13:8, 14:13)

A vendégek ébredtek előbb, s a 4. percben Becze jobboldalon kapott átadást, igazíthatott, lőhetett, lövése gólt ért, 0:1. A kapott gól végre ébresztette a hazaiakat, az első két lövés a 7. percben Schmál ütőjéről indult, Duschek hárított. A hazai fölényt kimaradt lila helyzetek és vendég megugrások jellemezték. A harmad végén Izacky lőtt kiugrásgólt, majd az utolsó percben öt az ötben előnyjátékot játszottak az újvárosiak az össze-vissza helyezkedő hazaiak ellen, a balra áttett korong Beczét üresen találta, 0:3.
A második harmad jól kezdődött, Kiss D. ment fel, lőtt, ami kijött a kapusról, az újpesti CSK ismétlése gól, 1:3. 33 másodpercig reménykedtünk fordulatban, de Turcotte egy Siláról kipattanót azonnal büntetett, 1:4. Ez a módi aztán rendszer lett, az Újpest végre gólt lő, az Újváros hamarosan válaszol. 30. perc: Hegyi belenyúl egy lövésbe, a válasz: 4 perc múlva Hári, 2:5. A III. harmad elején Sikorčin találata után (Frolik baloldali beadását tette be) egy les(gyanús?) ellentámadás után Hüffner állította vissza a három gólt, 3:6. A 48. percben beérett Turcotte (nem tudok leírható jelzőt) viselkedése és a bírák korábbi elnéző hozzáállása tömegbunyóba torkollt. Hosszas ítélkezés után 4 újpesti és 3 újvárosi pihent a büntetőpadon, de hamarosan megérkezett az ötödik lila is. A kiállításokat már nem lehetett követni, ahogy a játékot se minősíteni. Szóval 3:7 lett a vége. Turcotte újpesti népszerűsége terbócsi mélységekbe jutott.
A mai meccsen a villámlábúak biztosan győztek a nehézkesek ellen. Azt hiszem a középszakasztól már nem is kéne többet várni.
Készülni kell a párosmeccsre, ahol rövid közvéleménykutatásom szerint mindenki a Csíkszereda csapatát látja/hiszi/gondolja ellenfélnek.
És az idény végén majd a bajnoki döntő utolsó meccsét kell megnyerni…