2017. október 6., péntek

EL28: Brassó-UTE 3:4

A mérkőzés tétje az Újpest számára az volt, hogy a lilák ragadjanak az élcsapatokhoz. A Brassó gyenge rajt után meg akarta kezdeni a felzárkózást, hisz a csapat papíron erősebb, mint az eddigi eredményekből látszik.

(2017.10.06) EL 28:
ASC Corona 2010 Brasov - UTE 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)   -  Eseménynapló

Brassó (ROU), 736 néző, vezette: Csomortani Zs., Redai B.

ASC Corona 2010 Brasov: Polc - Sirokovs (1), Filip, Walls 2, Macmillan (1), Gliga (1) - Stoflet, Nagy I., Mihály (1), Molnár Zs., Bíró G. 1 - Bors, Yemelyanenko (1), Mihály, Saluga, Tranca - Bíró O., Bíró M., Zabludovskyy, Zsók, Péter Zs. Edző: Lacroix Martin, Strenk Hunor

UTE: Sila - Huba, Kiss D. 1, Benk (1), Cseter, Ropret 1(1) - Varga A., Hegyi Á. (2), Sikorcin (1), Caladi, Sági M. - Nagy N., Dósa, Nemes B. (1), Szalma 1, Becze T. 1(1) - Nagy R., Schmál, Roczanov, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

07:14 - 1:0 Walls (Gliga, Yemelyanenko) - eh
30:35 - 1:1 Ropret (Hegyi Á., Becze T.)
38:43 - 2:1 Bíró G. (Mihály)
48:21 - 3:1 Walls (Sirokovs, Macmillan)
49:28 - 3:2 Szalma (Nemes B.)
54:41 - 3:3 Kiss D. (Ropret, Benk)
58:02 - 3:4 Becze T. (Sikorcin, Hegyi Á.)

Kiállítás: 4 perc ill. 6 perc
Lövések: 32 ill. 32 (13:5, 11:13, 8:14)

Képzelt riport egy brassói hokimeccsről. Akár így is történhetett!

A hazaiak kezdtek élénkebben, beszorították a lilákat. Az emberelőnyt nem tudták kihasználni a hazaiak, de amikor ők kerültek hátrányba, lecsaptak. Az Újpest felállt, támadott, de a túlzott kitámadás bajt hozott: kettő az egyben ugrottak meg a hazaiak, Walls Gliga beadását bevágta, 1:0. A harmad további részében a hazaiak domináltak, a játék képe igazolta a hazai vezetést, bár a gól nem a folényből született.
A második játékrészben erősített az Újpest, kiegyenlített lett a játék, és a 31. percben Ropret Becze átadását tette be középről, 1:1. A játék továbbra is nyilt volt, hol itt, hol ott alakult ki helyzet. a 39. percben Mihály Á. adott jobbra, Bíró G. átette, egy cselt csinált befelé, és már csaknem középről bombázott a jobb felsőbe, 2:1.
Az újpestiek érezték, nem dőlt el a meccs, tehát mindent bele! Mentek is előre szépen, ekkor már látszott, hogy a lilák jobb erőben vannak, mint a hazaiak. Ezért jött váratlanul Walls találata, aki egy ellentámadás végén közelről bevágta a kipattanó korongot, 3:1. A kétgólos különbség 11 perccel a meccs vége előtt már komolyabb előny. De nagyon jól jött, hogy egy percen belül 50. percben sikerült visszazárkózni. Az érkező Szalma Nemestól kapott jó visszadást, és az ifjú csatár középről lőtt gólja  visszahozta a reményt, 3:2! Az Újpest jött előre, megvolt a hit, hogy ez a meccs nem ment el, hogy lehet fordítani. Az 55. percben Kiss D. lépett föl, Ropret átadását kapásból be is verte, 3:3. A hit a győzelembe megvolt, csak az idő fogyott vészesen. És az 59. perc elején meglett a gyöztes gól! Becze T. meglépett, lövését Polc nem foghatta. 3:4.
Nagyot alakított az Újpest Brassón! Csapatunkban megvolt a hit, így 1:3-nál is hideg fejjel és hittel harcoltak a győzelemért. 10 perc alatt három lőtt góllal sikerült fordítani! Szép volt, fiúk!
A győzelem azt jelenti, hogy ott van az UTE a felsőházba, sőt, egy szombati szeredai győzelem egy napra az élre röpítheti az ERSTE Ligában az Újpestet.
Amennyiben videón látható lesz a mérkőzés, a beszámoló követni fogja a látottakat.